Skocz do zawartości
gostek

Prawda czy mit?!!

Polecane posty

gostek    0

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ten stan rzeczy.

Niedawno - z okazji "czatu z Monsanto" - próbowałem opublikować tu na Forum informacje które natychmiast zostały usuniete. Prędzej na forum pszczelarskim, wyśmiano fakty dotyczące środków ochrony roslin innej firmy.

tyrael    25

tak to prawda, w indiach powiesiło si 500tysiecy rolnikow a kacie protestu przeciwko monsato, poprostu nie mieli pieniedzy i byli wyzyskiwani przez nich jak polacy za wojny, powolne wyniszczanie to jest

KetsoK    3

Jeszce trochę i nasz czeka coś takiego jak w tym filmiku, a najbardziej czego się obawiam to śmieci wyrzucanych do lasu... Mam blisko las i sterty coraz większe się robią... :(

Sadek    446

Problem śmieci powinien się skończyć jak zacznie obowiązywać Ustawa Śmieciowa.

O monsanto kiedyś już było na forum, był nawet filmik.

Ta kreskówka to cała prawda o cywilizacji.

Edytowano przez Sadek

milanreal1    290

Bym napisał co o tym myślę ale lepiej się pohamuje. Jak ktoś chce wierzyć w teorie spiskowe proszę bardzo :P Amerykanie to uwielbiają i teraz wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie czy Amerykanie są najinteligentniejszymi ludźmi na świecie jeżeli u nich każda wiadomość ma kilkadziesiąt interpretacji :P Bo z tego co ja słyszałem to np w krajach skandynawskich poziom edukacji stoi na bardzo wysokim poziomie. No chyba że to tez były Teorie spiskowe :D

@gostek Twoje tematy zostały zamknięte bo już wcześniej na forum była o tym mowa ;) I dziwnym trafem akurat przed chatem naszła Cie ochota ogłosić trochę bzdur i faktów. Bo każda informacja trochę prawdy w sobie ma.

gostek    0

O monsanto kiedyś już było na forum, był nawet filmik.

Ta kreskówka to cała prawda o cywilizacji.

Było, było...ale czy coś to zmieniło?

Mam blisko las i sterty coraz większe się robią... :(

a mój sąsiad nie może zrozumiec dlaczego zamawiam usługi asenizacyjne.

Bym napisał co o tym myślę ale lepiej się pohamuje. Jak ktoś chce wierzyć w teorie spiskowe proszę bardzo :P Amerykanie to uwielbiają i teraz wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie czy Amerykanie są najinteligentniejszymi ludźmi na świecie jeżeli u nich każda wiadomość ma kilkadziesiąt interpretacji :P Bo z tego co ja słyszałem to np w krajach skandynawskich poziom edukacji stoi na bardzo wysokim poziomie. No chyba że to tez były Teorie spiskowe :D

@gostek Twoje tematy zostały zamknięte bo już wcześniej na forum była o tym mowa ;) I dziwnym trafem akurat przed chatem naszła Cie ochota ogłosić trochę bzdur i faktów. Bo każda informacja trochę prawdy w sobie ma.

Więc poco zabierasz głos.

O jakich "amerykańskich" teoriach piszesz? Co poziom edukacji w krajach skandynawskich ma do rzeczy??

To ciebie akurat przed czatem naszło żeby kasować posty związane ze sponsorem - wszyscy widzieli reklamy i rozsyłany spam.

Pozwól ludziom porozmawiać o ekologii, nie mąć w głowie jakimiś teoriami i statystykami.

Może niech inni ocenią jakie "bzdury" głosi Wikipedia i najwiekszy portal ekoloogiczny.

(Podałem żródła i się przedstawiłem.)

Widac temat ekologii musi cię interesować, skoro śledzisz ten temat na forum (no chyba że cenzorujesz z moderatorskiego obowiązku :/).

Może stworzysz odrębny wyróżniony dział. Przecież ekologia jest raczej ważnym tematem, prawda?

Edytowano przez gostek

milanreal1    290

Jeszcze 1 taki post i dostajesz % za spam :P Ja nikomu nie zakazuje rozmawiać o ekologii. Co do teorii to sam je pisałeś ale chyba kopiowałeś bo jak widzę ich nie zrozumiałeś :P

Co do problemu śmieci to każdy problem widzi ale żeby je segregować to chętnych brak. W Nowej Zelandii w latach 70 przetwarzano więcej odpadów niż u nas dzisiaj. I trochę się boje że niewiele to się zmieni, bo nie wiem czy podatki zmusza do tego ludzi.

gostek    0

dziękuję.

Skoro w pierwszwj dobie bliskio 500 osób zajrzało na ten wątek, a mam nadzieje chociaz połowa obejrzała filmik, to proponuję skorzystać ze sposobności i podyskutowac o... szeroko pojętej ekologii

Zapraszam do dyskusji

Tomasz78    286

A co tu dyskutować ,będziemy pisać jak fajnie byłoby mieszkać w czystej okolicy?Wiadomo każdy chce , ale i tak każdy z nas przyczynia sie do degradacji.

tyrael    25

człowiek jest problemem n ziemii, wszystko niszczy aby zarobic pieniądze bo jest zachlannym psem i wszystko demoluje aby byla kasa

jacus    94

przednowek a tu snieg na polach lezy gdziez szukac pokrzyw i szczawiu na zupe , chyba trzeba bedzie kore gotowac, wodzianka juz mi bokiem wychodzi. ziemniaki zaraza zjadla, ale niedlugo swieta wiec pierwszy raz w roku sie mieso zje[drugi na boze narodzenie], moze jakis placek miedzy dzieciaki sie podzieli zeby chociaz 2 razy w roku cos slodkiego zjadly.

moj dziadek -rocznik 1897-pewnie by kiedys tak pisal w marcu[nalezal do tej mniejszosci co umiala].

dzieci wy macie pojecie jak by wygladala rolnictwo bez "chemii"-nie minal wiek jak na naszej ziemi ludzie z glodu umierali, niestety czlowiek nie zna umiaru i jak w kazdej dziedzinie i w tej przesadza.

widzialem wyniki 15 letnich badan nt. zywnosci ekologicznej- prawie niczym nie rozni sie od klasycznej-oprocz zawartosci pestycydow, ktora i tak jest mniejsza niz normy , a tak to wszystko tak samo- witaminy, skladniki odzywcze , smak[przeklejano naklejki-nikt sie nie polapal] a reszta to pr.

milanreal1    290

A jak było w zawartości mykotoksyn? Co jak co ale ja już wole jeść chleb na mące z pszenicy chronionej fungicydami, niż mąkę z pszenicy ekologicznej porażonej fuzariozą.

jacus    94

musialbys miec duzo szczescia zeby kupic chleb z upraw ekologicznych, w polsce jest ok. 2500 gospodarstw ekologicznych, z 1000 w trakcie przestawiania, nie pamietam dokladnie arealu ale ponad polowa to laki , a reszta to sady, troche warzyw a zboza w wiekszosci ida na pasze dla zwierzat,

a porazenie grzybami moze byc mniejsze niz w konwencjonalnym rolnictwie-plodozmian robi swoje a i gestosc lanu na kolana nie powala. do tego wsiewki roslin poplonowych.

Edytowano przez jacus

milanreal1    290

Czy ja wiem czy porażenie mniejsze, w końcu pszenica konsumpcyjna ma wartości które nie mogą przekroczyć określonego progu. No chyba że ktoś kombinuje a takich nie brakuje.

Co do gosp ekologicznych to tak widziałem to co mnie zdziwiło że aż tyle użytków zielonych. Ale pszenicy ekologicznej trochę jest, i znam gosp co ma problem ze zbytem takiej pszenicy bo ceni 1500zł za t i nikt kupić tego nie chce, tzn nie chciał jakiś czas temu :D

mtracz    71

Na każdym takie filmiki robią wrażenie i myślenie że trzeba się zmienić, coś z tym zrobić, że to prawda.

Następnego dnia wstajemy i nic się nie zmienia. Zapominamy.

Od lat najgorszym stworzeniem na ziemi jest człowiek i on jej zagraża.

W dawnych latach ludzie potrafili czerpać ze środowiska nie rujnując jej, np. plemiona Indian. Potem przyszedł biały człowiek i zabijał i niszczył dla przyjemności.

gostek    0

Wszystko to prawda... dyskusje takie maja jednak sens, jeśli np. jeden z nas zrobi opryski wieczorem to juz bedzie sukces liczony w tysiacach (tysiącach pszczół). Jeśli jeszcze kilka osób zechce zrobic podobnie, to już będzie ogromny sukces biorąc pod uwagę ew.późniejszy rozmiar populacji pszczół pochodzących z "uratowanej" rodziny.

Taki sobie przykład.

Pozatym kto ma o tych sprawach dyskutować, jak nie właścicie ogromnego obszaru jaki stanowia użytki rolne; wielu z was jest również włascicielami lasów.

konrad004    7

z chemią niemożna przesadzać ale z egologią również

zboża z upraw ekologicznych mają mniejszy zbyt bo rzadko który skup chce płacić więcej a później mieć kłopot ze sprzedażą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się