Skocz do zawartości

Zdjęcie

odpalanie z rozruchem

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 12:12

odpalanie z rozruchem Witam,jako że zapowiada się mróz poniżej 15 stopni to przy odpaleniu ciągnika będę musiał wspomóc się prostownikiem z rozruchem LEADER400 i mam obawy czy jest to bezpieczne w ciągniku ze sterownikiem od półbiegów i EHR, piszcie jakie macie z tym doświadczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odpalanie z rozruchem Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 styczeń 2014 - 12:47

odpalanie z rozruchem Doświadczenia są takie, że od przepięcia co najmniej wysypią się wsady pamięci mikrokontrolerów, mogą też wystąpić fizyczne uszkodzenia. Jak masz odczytane i zapisane gdzieś zawartości pamięci to możesz próbować. A jeżeli nie, to przygotuj się na wydatki.

#3 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 13:26

odpalanie z rozruchem na wydatki nie będę się przygotowywał bo po prostu nie będę tak odpalał i po to jest to forum,a tak swoją drogą myślę że jest to bardzo cenna informacja a nikt wcześniej o to nie pytał, dzięki za poradę

Edytowany przez KOSTEK12, 22 styczeń 2014 - 13:36.

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 styczeń 2014 - 14:58

odpalanie z rozruchem Pytał, pytał, tylko nie chce Ci się szukać. A ja o tym pisałem już wielokrotnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 15:03

odpalanie z rozruchem

Witam,jako że zapowiada się mróz poniżej 15 stopni to przy odpaleniu ciągnika będę musiał wspomóc się prostownikiem z rozruchem LEADER400 i mam obawy czy jest to bezpieczne w ciągniku ze sterownikiem od półbiegów i EHR, piszcie jakie macie z tym doświadczenia.

To co to za ciągnik jak przy -15 ma problemy?? EHR i półbiegi ehr rozumiem że coś nowszego?? U mnie Fendt jak na razie w nocy było poniżej -15 i nie ma problemu (bez świec żarowych i żadnych ''wspomagaczy'' rozruchu) w zeszłych latach -30 było i odpalał, chyba że paliwo zamarznie to jest lipa...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#6 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:26

odpalanie z rozruchem Elektrotechnik- uwierz na słowo że chciało mi się szukac,możliwe że wpisywałem nieodpowiednie słowo,dlatego jeszcze raz dzięki
pedro2- ciągnik to JX100U też jestem niemile zaskoczony,ale co poradzic trzeba będzie zainwestowac w podgrzewacz płynu,dodam że rozrusznik ok. akumulator kupiony maj 2013 a on i tak kręci za wolno żeby odpalil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:36

odpalanie z rozruchem A ile A rozruchu ma ten aku?? no niestety ciągniki naszprycowane elektroniką, a niekiedy nie mają żadnych świec żarowych czy innych podgrzewaczy, ale mimo to jeśli sprężanie dobre to i lodowaty powinien zapalić...

Proponuję zakończyć dyskusję nie na temat, bo zaraz się zacznie o usterkach i naprawach układu rozruchu, a to jest temat o odpalaniu z użyciem urządzenia rozruchowego.

Edytowany przez Elektrotechnik, 23 styczeń 2014 - 08:25.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.