Zaloguj się, aby obserwować  
KOSTEK12

odpalanie z rozruchem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KOSTEK12    18

Witam,jako że zapowiada się mróz poniżej 15 stopni to przy odpaleniu ciągnika będę musiał wspomóc się prostownikiem z rozruchem LEADER400 i mam obawy czy jest to bezpieczne w ciągniku ze sterownikiem od półbiegów i EHR, piszcie jakie macie z tym doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Doświadczenia są takie, że od przepięcia co najmniej wysypią się wsady pamięci mikrokontrolerów, mogą też wystąpić fizyczne uszkodzenia. Jak masz odczytane i zapisane gdzieś zawartości pamięci to możesz próbować. A jeżeli nie, to przygotuj się na wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

na wydatki nie będę się przygotowywał bo po prostu nie będę tak odpalał i po to jest to forum,a tak swoją drogą myślę że jest to bardzo cenna informacja a nikt wcześniej o to nie pytał, dzięki za poradę

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytał, pytał, tylko nie chce Ci się szukać. A ja o tym pisałem już wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Witam,jako że zapowiada się mróz poniżej 15 stopni to przy odpaleniu ciągnika będę musiał wspomóc się prostownikiem z rozruchem LEADER400 i mam obawy czy jest to bezpieczne w ciągniku ze sterownikiem od półbiegów i EHR, piszcie jakie macie z tym doświadczenia.

 

To co to za ciągnik jak przy -15 ma problemy?? EHR i półbiegi ehr rozumiem że coś nowszego?? U mnie Fendt jak na razie w nocy było poniżej -15 i nie ma problemu (bez świec żarowych i żadnych ''wspomagaczy'' rozruchu) w zeszłych latach -30 było i odpalał, chyba że paliwo zamarznie to jest lipa...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Elektrotechnik- uwierz na słowo że chciało mi się szukac,możliwe że wpisywałem nieodpowiednie słowo,dlatego jeszcze raz dzięki

pedro2- ciągnik to JX100U też jestem niemile zaskoczony,ale co poradzic trzeba będzie zainwestowac w podgrzewacz płynu,dodam że rozrusznik ok. akumulator kupiony maj 2013 a on i tak kręci za wolno żeby odpalil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

A ile A rozruchu ma ten aku?? no niestety ciągniki naszprycowane elektroniką, a niekiedy nie mają żadnych świec żarowych czy innych podgrzewaczy, ale mimo to jeśli sprężanie dobre to i lodowaty powinien zapalić...

 

 

 

Proponuję zakończyć dyskusję nie na temat, bo zaraz się zacznie o usterkach i naprawach układu rozruchu, a to jest temat o odpalaniu z użyciem urządzenia rozruchowego.

Edytowano przez Elektrotechnik

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
    • Przez kraker
      Witam, mf 3080 zaczął ciężko odpalać. Przy mrozie dochodzącym do -20, gdy stał na podwórku, to po kilku dniach stania zapalał po podgrzaniu świecy od sztycha. Lecz ostatnio trzeba długo pokręcić żeby zapalił. Świeca wymieniona i grzeje, przewody od zbiornika do pompki zasilającej szczelne i czyste, zbiornik wyczyszczony, pompka zasilająca wymieniona, filtry paliwowe wymienione, pompa jest ok, sprawdzana u pompiarza, gumki uszczelniające na końcach rurek pozakładane. Niby wszystko powinno być ok, ale trzeba za długo kręcić jak jest zimny. Tak jakby mu brakowało paliwa przed rozruchem. Już nie mamy pojęcia gdzie szukać przyczyny?
    • Przez lorakw
      Witam! kupiłem niedawno mf 3060. Gdy jest zimny strasznie słabo pali. Trzeba bardzo długo kręcić żeby zagadał. Czasami muszę ponownie ładować akumulator bo padnie podczas tego rozruchu. Akumulator jest nowy, wiec to raczej nie jego wina. Wydaje mi się ze za wolno rozrusznik kręci. Tak jak by prąd gdzieś gubił. Świeca płomieniowa jest nowa i działa bo sprawdzałem. Jak już raz odpali to później nie ma problemu. Nawet jak przez parę godzin jest nieodpalany. Najgorzej jest rano. Co może być tego przyczyną? Może miał ktoś podobny problem? z góry dziękuje za odp i pozdrawiam
    • Przez FerdekKiepski
      Ma ktoś może schemat instalacji rozruchowej do MF z serii 61XX. Jak chce go odpalić to mi nie kręci słychać klikanie. Co może być miał ktoś kiedyś taki problem?
    • Przez kuba12345
      Witam serdecznie panowie.... Do dziś z moim władkeim już od dłuższego czasu nie było problemu aż do dziś ! Chciałem go odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem (rozrusznik oryginalny ) usłyszałem jakieś takie 2 pstryknięcia tak jak by coś się przepalało traktor nie odpalił za pierwszym kręceniem więc dałem mu chwile odpoczynku i chciałem spróbować jeszcze raz a tu nie miła niespodzianka żaróweczka od masy od razu zgasła jak tylko kluczykiem przekręciłem masa ginie nawet gdy próbuje włączyć światła przy każdym chodź by minimalnym po boże prądu od razu masa ginie. Wykluczyłem przepalony włącznik masy lub poluzowany ponieważ założyłem drugi i to samo nawet jak kabel od akumulatora i ten drugi cienki co idzie pod ten włącznik masy dotykałem do blach i próbowałem go odpalić włączyć światła od razu żaróweczka gasła i zero prądu ;[ Nie mam pojęcia skąd doszło to dziwne strzelenie nie było one jakieś bardzo głośnie ale dające się do usłyszenia. Panowie ciągnik potrzebny natychmiast. Błagam pomóżcie. Liczę na waszą szybką pomoc Kuba12345
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj