Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5461 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:32

W sprawie PROW To jakiś masz do du** ten ODR, ja tam na swój nie mogę się skarżyć. W sumie to głupota trochę usłyszeć od ludzi którzy maja ci pomagać iść przez rolnictwo ze rolnictwo to nie opłacalna rzecz, przychodzisz do nich po to żeby stała się opłacalna;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 06:09
  •  

#5462 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:41

W sprawie PROW

A co Ci mleczarze jakaś klasa wyższa?? Co to ma być k...a w tym p........m kraju?? Przez to że moji rodzice ni chcieli brac w innych latach dofinansowania, a teraz gdy ja mam możliwość wyskakują z tym ,że już nie ma środków?? Jak pech to pech przez całe życie........

moze i nie klasa wyzsza, tylko pomysl sobie jak taki rolnik ktory posiada stado 80 sztuk nie da rady uciagnac tylko na doplatach itp. i straci cale stado, wiesz jak trudno to odbudowac?? to nie jest tak ze kupujesz od nowa tak jak np. male prosiaki albo kilka ha ziemi, tu chodzi o wydajnosc ktora sie buduje latami, a jesli taki rolnik straci caly dobytek to przewaznie juz nie powraca do tego tylko zajmuje sie czyms innym, a raczej by nikt tego nie chcial zeby caly ten segment upadl. tez nie mielismy mozliwosci brac predzej dofinansowania i nikogo za to nie obwiniam bo bylo to z przyczyn majatkowych. wracajac do bydla mlecznego, juz u nas w okolicy stoi pare nowych obor ktore sa puste, nie raz ze wzgledu na bialaczke ale i sa takie ze rolnik poprostu nie zdolal uciagnac tylko na wyplacie bo budowal obore na zwykly kredyt, dlatego tez mysle, ze takie dofinansowanie dla mleczarzy jest potrzebne. nic nie wiadomo, moze w nastepnych "dzialaniach" bedzie cos dla hodowcow trzody, a na inne takie jak sady itp. to juz chyba sa programy.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5463 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 październik 2010 - 20:16

W sprawie PROW

Teraz uderza "wataha obrońców mleka" ,źle macie?? jeszcze pare lat i skończy się dobre , aprzedewszytskim skończy się kwotowanie(przestarzały pokomunistyczny system),a wtedy będzie cienko na rynku mleka wielkie fermy zachodnie wypuszcza ogromna ilość mleka i cena mleka poleci na dół. Nie będzie wtedy beczenia pod parlamentem w brukseli ,że nam jest źle. Ale inni mają jeszce gorzej . DANIELD28 rodziców się nie wybiera , są tylko jedni. LUKI15146 myślisz że w innych działach rolnictwa takich jak sadownictwo czy warzywnictwo czy chów świń jest mniej nakładów?? Mylisz się. Przecież są takie udoskonalenia ,że nakłady pracy są coraz mniejsze to więc o co chodzi? Wyprzedzając myśl myśłisz że wyposażenie fermy świń jest tanie?? chyba nie...

A kryzys dla producentów trzody chlewnej już minął?? Bo ja jakoś nie pamiętam jego początku , a jego koniec raczej jnie jest zauważalny.

Wpadnij do jakiegoś "mleczarza" podoić prawidłowo każdą krówke 2 razy dziennie 7 dni w tygodniu, to zobaczymy czy jest tak dobrze. Więc trochę miarkuj słowa. A co do samych strajków to ten kto ma mlecznice raczej nie ma czasu, żeby szlajać się po drogach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5464 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 17 październik 2010 - 21:28

W sprawie PROW stara się być obiektywny ale kolega przedmówca ma rację, również posiadam hodowlę mlecznic i wiem że jest to najgorsza z możliwych produkcji na wsi... 2 razy dziennie 365 dni w roku, nie ma że boli że zimno czy niedziela, świniom nasypiesz paszy i możesz wygospodarować zawsze ten jeden wolny dzień, no a niestety przy krowach nie da się tak, pójdzie doić jakiś pracownik (którego najpierw trzeba znaleźć) wydoi z zapaleniem i problem gotowy... świniom paszy może nasypać "byle kto"....

#5465 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 październik 2010 - 05:01

W sprawie PROW DejmondSamWDolinie

Różnie to bywa. W mojej okolicy jest kilka gospodarstw zajmujących się produkcją mleczną (od 20 do ponad 200 krów) i na tym z@jebiście wychodzą. Przyjeżdża do nich bodajże co drugi dzień cysterna z Danone i płaci im za litr coś ok 2 zł. Od dojenia jest kilku ludzi zarabiających ładne pieniążki. Tacy troszkę mniejsi sprzedają do OSM za coś ponad 1 zł/l. Więc wcale tak źle nie mają.
Co do świnek to się zgodzę. Jest dużo łatwiej. Wsypie się paszy, wody i można odpoczywać...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5466 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 18 październik 2010 - 06:14

W sprawie PROW

To jakiś masz do du** ten ODR, ja tam na swój nie mogę się skarżyć. W sumie to głupota trochę usłyszeć od ludzi którzy maja ci pomagać iść przez rolnictwo ze rolnictwo to nie opłacalna rzecz, przychodzisz do nich po to żeby stała się opłacalna;d

Nie wiem o co codzi z tym moim ODR ale jak chodziłem po radę to zawsze twierdziłem, że mimo trudności skożystam z dotacji a oni brali mój nr tel żeby mnie poinformować i pomóc w formalnościach, oczywiście jeśli się nie zniechęcę. Jak bym czekał na informację to do dnia dzisiejszego nawet ciągnika bym nie miał. To są takie "psy ogrodnika", sami nie mają i komuś nie dadzą. W moim województwie nawet 30% różnicowania jeszcze nie wykożystano. Modernizacja schodzi szybciej i pierwszy raz Młody Rolnik już zakończył nabór mimo że jeszcze w kraju zbierają wnioski.

Fakt jest taki, że jak coś chcę to muszę na forach szukać informacji bo od użędników nic się nie dowiem.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#5467 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 18 październik 2010 - 07:36

W sprawie PROW panowie o czym wy w ogóle pie..... za przeproszeniem. Rozwodzicie się że macie gorzej bo macie krowy, a ten co ma świnie to ma za***iście bo nawet "głupi" może paszy nasypać. Nic głupszego i idiotycznego nie czytałem ostatnio. Te stwierdzenie pasuje jak ulał do tego , którą głosi część ludzi nie związanych z rolnictwem , że "rolnik to ma dobrze bo mu na polu samo rośnie , bierze jeszcze dopłaty i czego jeszcze on chce, wszystko mu daje "UNIA". Ja wiem jedno czy krowy , czy świnie czy tucz brojlerów to niestety trzeba za***rdalać i to nieźle i wierz mi że zajmując się trzodą chlewną i nie mam ani grama wygodniej niż Wy zajmujący się hodowlą bydła mlecznego. I prosty przykład z wczoraj (niedziela )oprócz rutynowych zadań stałych 4 godziny musiałem pracować przy prosiaczkach które dzień wcześniej się urodziły(kurtyzacja ogonków, piłowanie kiełków podanie różnych preparatów, jak ma się odpowiednią skale produkcji i odpowiedni cykl produkcyjny to roboty jest masę pracy .I nie narzekam czy to piątek ,światek czy niedziela trzeba to robić i już . Są rzeczy których w hodowli trzody, a także innych się nie zmechanizuje, skomputeryzuje i po pierwsze przewidzi, bo nigdy nie jest jak w książce i wszystko wychodzi. Wiele rzeczy trzeba robić niestety tylko ręcznie, a np takie dojenie idzie sobie z automatyzować poprzez zakup automatu- robota dojącego , ale pewnie nie słyszeliście , że takie coś istnieje. Więc nie wylewajcie tutaj swoich żali ,że jak to wy macie nie dobrze w stosunku do pozostałych, bo jest takie powiedzenie " wszędzie dobrze gdzie was nie ma"

#5468 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 październik 2010 - 08:02

W sprawie PROW Ty zrobiłeś to samo, znaczy ,,wylałeś" jak to ty masz niedobrze bo w jedną niedziele musiałeś pracować, mleczarze maja wspaniale bo skomputeryzują sobie cykl dojenia....
A tak wgl to się zrobił off topic bo to temat ,,wszystko o PROW" a nie ,,skargi i zażalenia poszczególnych producentów rolnych"

#5469 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 18 październik 2010 - 11:29

W sprawie PROW Jak macie gaorzej z krowami , to nikt was do tego nie zmuszał nie musicie pracować przy nich. Państwo powinno być równe dla wszystkich ,a mie że wyodrębniona została jedna gałąź produkcji rolniczej. HENIUS91 myślisz ,że jest łatwo odbudowąc stado podstawowe liczące 150 loch i czy praca kończy się na podaniu pasy?? myślisz że w niedziele hodowcy świń nie pracują?? i że w nocy nie trzeba puilnować ?? Hodowcy bydła mlecznego nie ukazujcie tutaj swojej martyrologii tylko pracujcie bo niedługo dobre się skończy... (na tym kończe wypowiedzi na temat krów ,żeby już nie zaśmiecać , a wy jak chcecie to piszcie o tym )

#5470 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 18 październik 2010 - 16:02

W sprawie PROW uhuhhuuu ale się atmosfera zrobiła.................. ;)
A co nowego słychać w sprawie naboru wniosków na MGR ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5471 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:08

W sprawie PROW

Jak macie gaorzej z krowami , to nikt was do tego nie zmuszał nie musicie pracować przy nich.

Ciebie też nikt nie zmusza hodować trzody chlewnej... Możesz się zawsze przekwalifikować i zacząć inną produkcje bo jak te świnki są nie opłacalne to po co trzymać... Najbardziej mnie sie to podoba jak ktoś jeszcze twierdzi że do tego musi cały czas dokładać już nie obchodzi mnie skąd ma na to pieniądze ale jeszcze nie potrafi ich zainwestować dla mnie głupota totalna...

Polak narzekał, narzeka i będzie narzekał a jak komus nie wychodzi to trzeba tak zrobic aby innym nie wyszło... Pozdrawiam

#5472 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 18 październik 2010 - 17:21

W sprawie PROW Człowieku wskaż mi jedno zdanie , w którym napisałem ,że narzekam na niską cenę świń ??

#5473 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:26

W sprawie PROW Może ktoś się orientuje jak agencja podchodzi do ceny maszyn? Załóżmy, że spełniam wszystkie warunki ale zastanawiam się nad wyborem powiedzmy zetora za 150tyś a fendtem takiej samej mocy za 280tyś, czy agencja może domówić dofinansowania fendta?

#5474 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 październik 2010 - 17:30

W sprawie PROW do tego sie nie czepiaja kupujesz co chcesz aby moc była odpowiednia do twoich ha ;)

#5475 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:36

W sprawie PROW nawet w czasie rozpatrywania wniosku możesz zmienić markę ciągnika, byle wnioskowana moc pozostała na nie zmienionym poziomie ;)

P.S. wreszcie dyskusja wróciła na właściwy tor, bo to co się wyprawiało kilka postów wyżej to żenada.....

#5476 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:37

W sprawie PROW Na ofercie lepiej zawyżyć wartość maszyny/ciągnika tak żebyś mógł zmienić zdanie i zamiast np. zetora kupić NH ja tego nie zrobiłem w pierwszym naborze PROW i jak ceny maszyn poszły drastycznie w górę musiałem dokładać do inwestycji

#5477 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 październik 2010 - 17:41

W sprawie PROW przypominam, że jest to temat dotyczący PROW i jak ktoś chce się żalić nad wyższością krów nad świniami czy odwrotnie to jest do tego odpowiedni temat w HP.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5478 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 18 październik 2010 - 17:52

W sprawie PROW Przemo85 .
Z zawyżaniem ceny nie jest tak słodko my również zawyżyliśmy cene za MX850 a później musieliśmy pisać oświadczenie że ceny drastycznie potaniały ;)

#5479 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 18 październik 2010 - 18:06

W sprawie PROW Z tymi cenami to możesz jeszcze inaczej zrobić. Ja zrobiłem to tak: Poszedłem do dilera wynegocjowałem cenę, dostałem papier z gwarancją niezmienności na 8 miesięcy. Oczywiście ceny spadły poniżej mojej gwarantowanej, więc doposażyłem ciągnik w dodatki + bronę, o której wcześniej nie pomyślałem. Prawdopodobieństwo że nic Ci do głowy nowego nie przyjdzie jest, ale zawsze możesz we wniosku o płatność obniżyć kwotę, gożej ją zwiększyć.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5480 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 październik 2010 - 18:12

W sprawie PROW u mnie dzwonili do delerea w sprawie kilku maszyn dlaczego takie drogie bo oni porównuja z innymi cenami podanymi przez innych rolników na takie same maszyny. Jak dealer umie bajerowac i wie jakie argumenty uzyc to niem problemu ;)