Zaloguj się, aby obserwować  
lamborghini105

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą?

Polecane posty

Witam :)

Potrzebuje w gospodarstwie dobrej dmuchawy i żmijki. Pomyślałem że może by szło zastąpić dmuchawą ssąco tłoczącą żmijkę i w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy i lepiej wykorzystać jedną maszynę. Na logikę, myśle że jak sie wsadzi w bina końcówke rury to bez problemu powinna ssać i ładować zboże na pojazd. Pisze bo chciałem was spytać o zdanie co myślicie na ten temat? Może ktoś już tak robi. :)

Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

A moze nie sprzedawaj zmijki i tak duzo za nia nie dostaniesz a sie przyda.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle to sformułowałem bo ja nie mam tych urządzeń, i pytam o zdanie bo nie jestem pewien czy sama dmuchawa mi wystarczy. Czy ona mi wyciągnie zboże z BINów?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wszystko ma swoje plusy i minusy. minus dmuchawy ssąco tłoczacej to zużycie prądu i czas załadunku no i troche hałasuje . Ostatnio tira 27t rzepaku ładowałem 5h. Plusy to że nie uszkadza ziarna zwłaszcza rzepaku tak jak żmijka, większa mobilnosć i rózne możliwosci załadunku czy rozładunku. W zbiornikach płaskodennych moze byc problem ale w lejowych to super sprawa do przesypywania ziarna (przewietrzania) zwłaszcza rzepaku czy zboża aby zbic wilgotność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dmuchawa nie jest taka dobra jak by się zdawało. Ja kupiłem dmuchawę ssacą robiłem nią z 4 lata i kupiłem żmijkę do zbiorników.

Dmuchawa 7-10 ton dawała, Chodzi tu o wilgotność i wyrobienia łopatek. jak ściagłem górę i założyłem kosz, a do niej żmijką dawałem to z 12-13 t/h. Z prądem nie ma co sie przejmować, bo maja ma 15,5 kw i prądu pobierała niewiele więcej niż żmijka 4 kw. Bynajmnie zapłaciłem z 20% więcej niż za żmijkę.

Głośna i kurzy się dużo.

Fakt jest mobilna, wszędzie postawisz i robisz, i nie narobisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez pawlik1m
      witam wszystkim
       
      Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.
       
      i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info
    • Przez Yngel
      Mam dmuchawę jak na poniższym rysunku, do napędzania używam silnika z śrutownika 7.5kW 1450obr/min z oryginalnym kołem pasowym 38cm. Byłem u rolnika ma taką samą dmuchawę z tym że obroty ma na pewno o połowę mniejsze bo inne koła pasowe a wydajność z 2 razy większa czy możliwe że u mnie powietrze "się mieli" zamiast wydmuchiwać bo szyber w dmuchawie max do połowy mogę otworzyć a u niego widziałem jak na prawie pełnym otwarciu szybra dmuchał a wysoko na 4m.
       


    • Przez mikrus
      Witam, mam problem z wyborem dmuchawy do zboża (żyto, owies, pszenica) chciałem zrobić sam ale źle wyważony wirnik przy 3000 rpm nie wróży nic dobrego, więc pomyślałem o jakiejś używce. Wydajność 4 ton na godzinę wystarcza mi w zupełności, wysokość podawania 6m.
      Co myślicie o tych sprowadzanych z zzachodu? Silniki 2,2 kw nie są za małe (tornado ) ? Jaką kupić? Może ktoś coś ma, więc czekam na wasze opinie.
      Z góry dzięki.
    • Przez hubertuss
      Witam. Mam następujący problem w mf 4255. Nie działają wentylatory nadmuchu ogrzewania w kabinie.
      Bezpieczniki, przekaźnik oczywiście sprawdzone. Wentylator po podpięciu na krótko działa. Gdy były ostatnio większe mrozy to ku mojemu zdziwieniu poniżej -8 gdzieś tak mniej więcej wszystko działa perfekcyjnie. Oczywiście działa do momentu, gdy nie zrobi się ciut cieplej. Przy - 5 oczywiście już działać nie będzie. Tym bardziej, gdy będzie jeszcze cieplej. Po cichu obstawiam opornice/rezystory czy jak im tam. Wmontowane w obudowy wentylatorów. Spotkał się ktoś z takim problemem? Ewentualnie ma może ktoś jakieś pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj