Skocz do zawartości
mikrus

Dmuchawa do zboża

Polecane posty

mikrus    0

Witam, mam problem z wyborem dmuchawy do zboża (żyto, owies, pszenica) chciałem zrobić sam ale źle wyważony wirnik przy 3000 rpm nie wróży nic dobrego, więc pomyślałem o jakiejś używce. Wydajność 4 ton na godzinę wystarcza mi w zupełności, wysokość podawania 6m.

Co myślicie o tych sprowadzanych z zzachodu? Silniki 2,2 kw nie są za małe (tornado ) ? Jaką kupić? Może ktoś coś ma, więc czekam na wasze opinie.

Z góry dzięki.

mikrus    0

Mam na oku tornado silnik 2,2 z rurami za 1300 tylko nie wiem jak to się sprawdzi w praniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

marek9508    0

ja mam fanal 2,2 kW i 4 tony na godzine, to spokojnie przerzuci :D

Edytowano przez marek9508

sim0n    26

Ja mam tornado, nie jestem pewien czy 2,2 kW ale chyba tak, ogólnie fajna sprawa tylko ten kurz przy wylocie mnie denerwuje, ale za to można sobie dowolnie układać rury. Co do wydajności to ja sypie na ok 4 metry i w pół godziny przyczepę 4,5 tony rozładuje spokojnie (wysyp w podłodze przyczepy) wydajność im wyżej to spada ale na 6 metrów powinno wydać 5 t/h. Jak będziesz wybierał to zwróć uwagę na rury, im więcej tym lepiej no i ja dostałem takie fajne kolano giętkie metalowe że mogę sobie dowolnie kąt ustawiać, bardzo wygodne. Ważne też są uchwyty bywa że są urwane a to niedobrze bo rury się luzują podczas pracy. Tylko niech ci nie przyjdzie do głowy przedłużać rur rurami z Pcv, odradzam bo ogromnie się elektryzują!

mikrus    0

Ok. Tylko niestety ta się sprzedała, zostały tylko po 1700. Ile placiliscie za swoje.?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marian2011
      Dyskusja o cenach zbóż w roku 2013 w wątku: http://www.agrofoto....a-jeczmien-itp/

Wątek o cenach zbóż w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto....a-jeczmien-itp/

Wszystkiego naj a koledzy jak w waszych stronach z rynkami jarmarkami jeszcze prosperują czy poupadało u nas w WLKP jeszcze kilkanaście lat temu w miasteczkach gmina powiat były kilka razy w miesiącu i ojciec inni sąsiedzi sporo zboża sprzedawali raz tam jechali raz tam teraz jest jeden w okolicy co jeszcze handlują 2 razy w miesiącu a rolnicy robią nawet kilkadziesiąt kilometrów aby busem z wózkiem coś sprzedać
    • Przez pawlik1m
      witam wszystkim

Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.

i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info
    • Przez kozik91
      Witam!
      Chciałbym poradzić się Wam w sprawie dotacji. Posiadam gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale mamy też trochę rzepaku.
      W takiej sytuacji co radzicie?
      Pozdrawiam!
    • Przez Yngel
      Mam dmuchawę jak na poniższym rysunku, do napędzania używam silnika z śrutownika 7.5kW 1450obr/min z oryginalnym kołem pasowym 38cm. Byłem u rolnika ma taką samą dmuchawę z tym że obroty ma na pewno o połowę mniejsze bo inne koła pasowe a wydajność z 2 razy większa czy możliwe że u mnie powietrze "się mieli" zamiast wydmuchiwać bo szyber w dmuchawie max do połowy mogę otworzyć a u niego widziałem jak na prawie pełnym otwarciu szybra dmuchał a wysoko na 4m.

• Przez Diesel_15
      jeśli zły temat proszę o przeniesienie
      Jestem nowym użytkownikiem fotum skierowanym tutaj przez administracje FanPaga AgroFoto z FB
      posiadam kombajn zbozowy fahr m88 '70r.. Problem polega na drobnej slomie 10-15cm w zbiorniku z ziarnem. Jak ustawic by ladnie czyscil zyto owies przenzyto i przenice? W klosach nic nie ma z tylu oraz níe gubi ziarna. Prosze o pilna odp bo kombajnem robimy 2 sezon. W pierwszym wszystko musielismy wiac. Oczka w sicie mają 7mm
      Ps.1 Jakim biegiem nalezy kosic ? Kosimy na 1 ale na przyspieszaczu jest max
      2. Posiadam taką sieczkarnie z tymi bocznymi ,,płetwami" tak na obrazku z Goole: https://www.google.p...-m88%2F;960;720
      jak ją się demontuje montuje na krótko z pól do pól np. na zarobku ? Aktualnie jest zdjeta w garazu. Jest ona zamocowana na 4 bolcach: 2 przykrecane 2 wkładane na łancuszkach