News
Zet7211MF6140

Na zboża ozime. Saletrosan26 czy lepiej coś innego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.

Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?

ZELKOW    594
saletrosan jest bardzo dobry jeśli masz niską zawartość siarki w glebie albo nie siejesz rzepaku, a i dobry jest do wysiewania wczesną wiosną bo chwili potrzebuje zanim zaczyna działać więc jak dla mnie super bo rozsiewam na zamarzniętą ziemie i nie mam problemu z wjazdem

the1mati1    63
Dobrym rozwiązaniem na zboża ozime był ten saletrosan 30N 7S. Ale go w poprzednim roku było ciężko dostać i nawet przez jakiś czas go nie produkowali. Ten zwykły saletrosan zakwasza w podobnym stopniu co mocznik a zboża nie potrzebuja aż tyle siarki co rzepak.

Wiadomość z agroFakt.pl

daron64    992

Ale ogólnie to wiesz autorze, że nie pierwszy masz taki dylemat na forum i w tematach o konkretnych zbozach, czy też o ich nawozeniu  co sezon pojawiają się pierdylion razy te same pytania i wystarczyłoby sobie  troszke poczytać, albo w odpowiednim temacie dopytać? No ale po co,  jak można kolejny temat założyć. A na wiosnę jeszcze dla pewności cyk temacik  "mocznik,  Saletra czy saletrosan na pierwszą dawke".. 

Wiem, że pewnie się czepiam, ale im więcej na tym forum siedzę, tym bardziej rozumiem ten typ ludzi, który zamiast odp na pytanie odsyła do szukajki,bo pytanie było walkowane już wiele razy. 

Edytowano przez daron64

maciej    60
saletrosan jest dobry pod warunkiem ze ph gleby jest w normie u mnie tylko zaszkodził na kwaśnej działce ph około 4,5 żyto pożółkło i rosło gorzej jak na samym Oborniku . Co ciekawe rok wcześniej poszedł saletrzak i rosło dużo lepiej .

kaseton    7

W tym roku na wiosnę sypalem saletrosan 26, ale na następna wiosnę juz mam saletre pulawska kupiona. Jakoś lepiej na saletre wychodzi.

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem w tym roku saletre i saletrzaku trochę. Zobaczę jak to wyjdzie. Bo do tej pory stosowałem saletrosan 26 ale w tym roku na 4ha coś bardzo słabo mi wyszło i teraz zobaczę jak bedzie z saletrą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez TheJanekTV
      Witam. Wczoraj w pszenicy wykonałem zabieg regulacji dodam że samej. Planowałem w tym roku wjechać z regulacją i grzybówką osobno (grzybówka około 1.5-2tyg po regulacji) Pierwszy raz będę pryskał od grzyba i się dopiero uczę i tu stawiam pytanie. Czy nie lepiej było od razu zmieszać środek regulacji z grzybówką i zrobić od razu T1? Czy będzie miało to jakieś negatywne skutki z tego powodu że na grzyba pryskam później? Proszę o pomoc. Pozdrawiam ;)
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj