News
Zet7211MF6140

Na zboża ozime. Saletrosan26 czy lepiej coś innego?

Polecane posty

Witam.

Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?

ZELKOW    437
saletrosan jest bardzo dobry jeśli masz niską zawartość siarki w glebie albo nie siejesz rzepaku, a i dobry jest do wysiewania wczesną wiosną bo chwili potrzebuje zanim zaczyna działać więc jak dla mnie super bo rozsiewam na zamarzniętą ziemie i nie mam problemu z wjazdem

the1mati1    63
Dobrym rozwiązaniem na zboża ozime był ten saletrosan 30N 7S. Ale go w poprzednim roku było ciężko dostać i nawet przez jakiś czas go nie produkowali. Ten zwykły saletrosan zakwasza w podobnym stopniu co mocznik a zboża nie potrzebuja aż tyle siarki co rzepak.

Wiadomość z agroFakt.pl

daron64    883

Ale ogólnie to wiesz autorze, że nie pierwszy masz taki dylemat na forum i w tematach o konkretnych zbozach, czy też o ich nawozeniu  co sezon pojawiają się pierdylion razy te same pytania i wystarczyłoby sobie  troszke poczytać, albo w odpowiednim temacie dopytać? No ale po co,  jak można kolejny temat założyć. A na wiosnę jeszcze dla pewności cyk temacik  "mocznik,  Saletra czy saletrosan na pierwszą dawke".. 

Wiem, że pewnie się czepiam, ale im więcej na tym forum siedzę, tym bardziej rozumiem ten typ ludzi, który zamiast odp na pytanie odsyła do szukajki,bo pytanie było walkowane już wiele razy. 

Edytowano przez daron64

maciej    25
saletrosan jest dobry pod warunkiem ze ph gleby jest w normie u mnie tylko zaszkodził na kwaśnej działce ph około 4,5 żyto pożółkło i rosło gorzej jak na samym Oborniku . Co ciekawe rok wcześniej poszedł saletrzak i rosło dużo lepiej .

kaseton    7

W tym roku na wiosnę sypalem saletrosan 26, ale na następna wiosnę juz mam saletre pulawska kupiona. Jakoś lepiej na saletre wychodzi.

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem w tym roku saletre i saletrzaku trochę. Zobaczę jak to wyjdzie. Bo do tej pory stosowałem saletrosan 26 ale w tym roku na 4ha coś bardzo słabo mi wyszło i teraz zobaczę jak bedzie z saletrą.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez JacekL
      Dzień dobry, stoję przed wyborem nowego ciągnika około 100KM. Po dłuższych obserwacjach rynku najprawdopodobniej będę wybierał pomiędzy dwoma: MF 5711 i Kubotą M5111. Cena podobna tzn. około 165 tyś netto w podstawie.  Ciągnik będzie głównie pracował z kosiarkami (sadownicza, rotacyjna 2m, bijakowa tylno-boczna), czasami przyczepę z ziemią pociągnie. Zależy mi też na tym żeby był w miarę prosty bez nadmiernej ilości elektroniki. Skrzynia też jak najprostsza, mechaniczna. To jest mój pierwszy zakup ciągnika dlatego prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Czy może jeszcze jakiś inny ciągnik byłby godny uwagi?
    • Przez Przemek05
      Witam. Mam dylemat czy dolistne można dodać do chwastoxu jakieś dodatki np. plonvit itp. 
    • Przez emilkochanek
      Czy ktoś może mi na 100% powiedzieć do czego służy złączę ze zdjęcia. Słyszałem kilka opinii i dalej nie wiem czy hamulec hydrauliczny czy wolny spływ oleju. 

• Przez ZetorTeamPL
      Poleca ktoś zetora proxime 95 power ? z 2011 roku?
    • Przez PiotrUrbaniak
      Jak myślicie powtórzy się susza z 2018 jak myślicie 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.