Skocz do zawartości
Yngel

Dmuchawa do zboża a obroty na wale wirnika

Polecane posty

Yngel    2

Mam dmuchawę jak na poniższym rysunku, do napędzania używam silnika z śrutownika 7.5kW 1450obr/min z oryginalnym kołem pasowym 38cm. Byłem u rolnika ma taką samą dmuchawę z tym że obroty ma na pewno o połowę mniejsze bo inne koła pasowe a wydajność z 2 razy większa czy możliwe że u mnie powietrze "się mieli" zamiast wydmuchiwać bo szyber w dmuchawie max do połowy mogę otworzyć a u niego widziałem jak na prawie pełnym otwarciu szybra dmuchał a wysoko na 4m.

3689524700_1312435606.jpg

128826861_2_644x461_silnik-typu-baksrutownik-dodaj-zdjecia.jpg

wlamaj1    34

Może (ten rolnik) używać silnika, który ma 2800 obr/min. Taka dmuchawa (mam podobną) powinna mieć 2800 obr/min na wirniku. U mnie tych obrotów nie ma (są mniejsze, silnik też od bąka ale chyba około 5 kW) i jak była nowa to mogłem szyber otworzyć prawie na maxa nawet w pszenicy. Teraz już tak dobrze nie ma, dzisiaj zapchałem ją w pszenżycie i szyber nie był otwarty maksymalnie, ładuję czasami ponad cztery metry w górę. Ogólnie wydajnością nie powala ale myślę, że 5t/h powinna podać - może ją zmierzę bo mam jeszcze trochę sypania...

tomek73    189

Powinno być przynajmniej 2800 na wirniku, a i może być 3400, wtedy będzie jakoś dawać.

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    96

Ja mam w swojej 2800 obrotow. Msm silnik odrazu z wirnikiem. Jeszcze niewirm jak to sypie bo dopiero w tygodniu bede próbował

Sprawdź raczej dopasowanie wirnika do osłony. Czasem usuniecie 2 mm szczeliny potrafi ogromnie podniesc wydajność.

jacus    102

a zmieniles kierunek obrotow bo w baku sa przeciwne niz w dmuchawie, naciag paskow musi byc odpowiedni a na koniec mniejsze kolo pasowe na dmuchawie i musi pojsc lepiej. mam taki zestaw i nic innego mi do glowy nie przychodzi otwarte na calosc obydwie zasuwy i chula.

Yngel    2

a zmieniles kierunek obrotow bo w baku sa przeciwne niz w dmuchawie, naciag paskow musi byc odpowiedni a na koniec mniejsze kolo pasowe na dmuchawie i musi pojsc lepiej. mam taki zestaw i nic innego mi do glowy nie przychodzi otwarte na calosc obydwie zasuwy i chula.

Jak widzisz na na dmuchawie jest koło pasowe z 3 razy mniejsze niż na silniku, co do obrotów mam główny włącznik lewo-prawo więc obroty w dobrą stronę

jacus    102

ja dmucham 4 metry w gore i czasami nawet 8 na wprost i w miare idzie, zmierz srednice kola na dmuchawie to zobacze jakie ma moja, pierwszy raz ja uzywasz [bo widze ze swiezo malowana] i czy na pewno wiesz w ktora strone ma sie krecic wentylator.

Yngel    2

Tego sie nie spodziewałem dzisiaj po prostu znowu zasypałem rury (na 1/4 otwarty szyber a powietrze na max) i nie chciało ruszyć w rurach więc zamykałem szybko powietrze i otwierałem i po którymś razie jak ruszyło to aż rurami narwało i myślę co to kurde było jak by korek z butelki wyjąć idę zobaczyć a tam wyleciał kawał chleba!!! musiał siedzieć na tym przewężenium potem szyber od razu na max i robota szła jak powinna iść

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki21
      witam co może być przyczyną tego że władek nie chce wejść na obroty i rozpędza się wolno?
    • Przez xes21
      Witam , posiadam fahra m922 z 1981 r. Ma małą wade a mianowicie ma kłopoty z odpalaniem, ciężko sie wkręca na obroty gdyż zajmuje mu to okolo 2 minut . Jeśli ktoś miał podobny problem niech pisze z góry dziekuje. D Z I Ę K I!
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez EKO-ENERGIA
      Witam

Chciałem podpytać kolegów, czy pakujecie suche ziarno zbóż w rękawy foliowe???

Jak się przechowuje ziarno???
      Jak duze czy małe ilości pakujecie???
      Macie maszyny własne czy usługa??

Zastanawiam się nad takim magazynem, by nie budować silosów. Mój magazyn płaski już nie daje rady i muszę coś wymyśleć.

Z góry dziękuje za uwagi
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie gdzie znajduje się dmuchawa i kanał powietrzny w JohnDeer 6150M?