Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 październik 2013 - 15:25

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Witam. Ostatnio po wymianie łożysk i uszczelniacza w zwolnicy okazało się, że olej ucieka przez wałek napędowy, który wchodzi do zwolnicy. Jak zdjąć zwolnicę, ażeby wymienić uszczelniacz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Dzisiaj, 23:52
  •  

#2 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 październik 2013 - 15:57

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Musisz wyjąć swożnie na zwrotnicach razem z łożyskami (warto sprawdzić łożyska, dolne pewnie będze wyrobione), zarezerwuj sobie więcej czasu bo niekiedy nie jest to takie proste jak sie wydaje, no i racził bym wymienić 2 uszczelniacze, nie warto się męczyć 2 raz.

#3 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 październik 2013 - 17:22

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090

Musisz wyjąć swożnie na zwrotnicach razem z łożyskami (warto sprawdzić łożyska, dolne pewnie będze wyrobione), zarezerwuj sobie więcej czasu bo niekiedy nie jest to takie proste jak sie wydaje, no i racził bym wymienić 2 uszczelniacze, nie warto się męczyć 2 raz.

A wiesz jak wyjąć te sworznie???czy trzeba wyjąć najpierw krzyżaki i sworznie wbić do środka??? nie mam pojęcia jak do tego się zabrać.

#4 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:38

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 swożnie musisz wyciągnąć a nie je wbić, odkręcisz "zaślepkę" łożyska(ta na 4 sróby, kwadratowa) pod nią jest łożysko i swożeń, w swożniu jest otwór z gwintem, w twoim modelu powinna to byś śróba f16, kup sróbę(pręt gwintowany), koniecznie 8.8 a lepiej 10.8 lub lapszą, wkręcić w swożeń i zakontrować nakrętką, ja wyciągam to póżniej tak że mam dorobioną tuleję nieco większą od otworu, do tego gróba(najlepiej z 3cm) nakładka z otworem i wyciągam to nakrętką, ale uwież mi że czasami nie jest łątwo...

Edytowany przez witek88, 22 październik 2013 - 18:39.

#5 Share Bronek4011

Bronek4011

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:42

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 w sworzniach masz otwory gwintowane musisz sobie zrobić sciągacz najlepiej weź kawałek rury która ma większą średnicę niż sworzeń na tą rurę dajesz płaskownik z otworem na środku i od góry przez płaskownik dajesz srube i wkrecasz w otwór w sworzniu i kręcisz jak by ciężko szło to próbuj pobić sworzeń od drugiej strony i weź mocną srube żeby się nie urwała

#6 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 październik 2013 - 18:13

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Dzięki koledzy za podpowiedz, podejrzewam że będzie ciężko z powrotem wcisnąć na miejsce sworznie, muszę jeszcze wyorać łąkę i będę działać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:17

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Kolego, złożyć to jak już Ci się uda rozebrać to jest już pikuś, wyczyścić wszystko dokładnie i swożnie suwliwie wchodzą, tylko wbijaj je przez jakieś alu lub miedziany gróby swożeń.

#8 Share grzegorz89tom

grzegorz89tom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:04

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Witam będę właśnie zabierał się za MF3070 mam duży luz na przednim zawieszeniu i nie czekam aż wałek poleci bo po co komu koszty tak czytam co Piszecie o tych sworzniach że zaczynam wątpić w swoje możliwości, no ale zrobie jak piszecie, jak czegoś nie będę wiedział to będę prosił o poradę tym samym dzieląc się swoim doświadczeniem przy MF

#9 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2014 - 08:47

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Jak trochę kręcisz przy maszynach czy ciągnikach to ogarniesz temat tylko musisz solidny ściągacz zrobić a czasem i palnik potrzebny przynajmniej w moim przypadku wyjmuję już sworznie 3 raz i muszę palnika używać i ściągacza

#10 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 10:18

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 To ladnie musza siedziec ze sam sciagacz nie daje rady a trzeba tez palnik ;) Jak bede mial chwile zrobie zdjecie sciagacza ktory mam do tych sworzni :)

#11 Share grzegorz89tom

grzegorz89tom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:19

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 Witam ponownie w moim wypadku z przednim napędem MF3070 to wyjdzie drogo ponieważ po rozebraniu okazało się że padło łożysko na wałku i wałek uszkodził zęby bo nabrał luzu ostatnio słyszałem hałas zdecydowałem się na zakup nowego talerza i wałka to koszt 2200 zł za tyle będę zakładał nowy talerz z wałkiem mój szkoda zakładać dobra moja rada Widzisz że z wałka kapie olej sprawdz luz wałka ponieważ możesz zaoszczędzić pieniądze a 2200 zł na drodze nie leży nie mówiąc o regeneracji z częściami mam na myśli łożyska uszczelniacze bo to wyniosło 1800zł Ja u siebie olej widziałem rok temu i dolewałem ale łożysko i tak siadło więc nie warto odkładać remontu Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:57

jak zdjąć przednią zwolnicę w mf3090 No to przepłaciłeś znalazłem firmę która dorabia wałki ataku i talerz zębaty http://allegro.pl/ma...3863755843.html