bojuc21

Zakup gospodarstwa

Polecane posty

bojuc21    1

Cześć chciałbym kupić gospodarstwo za 14,5 mln z zabudowaniami maszynami i zwierzętami . proszę o przedstawienie jakby wyglądał by kredyt oraz czy mógłbym wziąść go bez wkładu własnego. Z góry dziękuje. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty_7    3

Za tą cene kupisz małe gospodarstwo, ale dobrze wyposażone lub duże, ale " gołe " :D

 

Sorki źle odczytałem cenę... xD

Edytowano przez Qwerty_7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

bez wkładu może się jakoś obejśc, to zależy od banku, ale na pewno będzie większe oprocentowanie kredytu. no i pewno bez biznesplanu nie masz co się pokazywać... ;)

 

to ktoś w końcu odpocznie i nareszcie bedzie miał zysk z gospodarstwa... jak dostanie 14 mln... ;) pożyje sobie ktoś... i to ładnie... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

kolego masz fantazję, a gdzie potem pieniądze na koszta w gospodarstwie ??? ahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Autor tematu nie napisał że nie będzie miał z czego utrzymywać. Pyta o kredyt bo na gospodarstwyo trzeba wyłożyć raz dużą sumę, potem koszty przecież ma stałe które może wyliczyć. Na to może mieć przecież pieniądze z innego żródła.

 

Co do kredytu to musisz mieć dobry pomysł i kogoś kto Ci super biznesplan napisze. Bez wkładu własnego bez hipoteki się nie obejdziesz.

 

 

Co to za gospodarstwo tak w ogóle chcesz kupić? Podaj mniej więcej rejon i jaki profil ma mieć.

 

Pozdrawiam

Edwin


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Następny temat rozmazonego jak widac po nicku 21 latka. Do banku możesz iść. Może głośno smiac się nie bedą ale napewno usłyszysz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

żaden bank nie udzieli ci kredytu w takiej kwocie bez zastawu co najmniej 3/4 sumy

 

to tak jak u nas trzech 20 latków przyszi do sprzedawcy jelonka i powiedzieli, że chcą 5 ciągników, dwa duze kombajny i maszyny bo biorą w dzierżawe 500 ha od agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyga    0

Witam

 

maciekkn1210 , a chociaż agencja wydzierżawiła im te rozłogi????

 

Chciałbym zobaczyć minę tego dilera jd :D

 

,a swoją drogą jaką szkołę trzeba skończyć , żeby mieć tak wyimaginowane poczucie rzeczywistości???

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

gdzie tam agencja nawet nie chciała o tym myśleć a dealer ja powiedział, że oferta case jest sprzyjająca ich warunkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 14.5 mln to kupisz:

8mln to jakies 200ha po 40 000

2-3mln to jakaś działka z zabudowaniami

i za 3-4mln tez kupisz jakieś 2 ciągniki, kombajn i park maszynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jskbym miał w kieszeni choćby 10% tej sumy na wkład własny to musiałoby mnie nieźle pojebac żeby sie pchać w to bo są dużo lepsze sposoby na zainwestowania 1,4bańki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Mój znajomy sprzedaje gospodarstwo z wszystkimi zabudowaniami(dom, magazyn, silosy, suszarnia, maszyny) +70ha i 200 w dzierżawę, mam do was pytanie czy warto pomyśleć poważnie o kupnie? Obecnie mam 22ha + z ojcem obrabiam ponad 100ha(głównie prod. zwierzęca) ojciec ma trochę następców i nie wiem czy mnie nie wykiwa;) narzeczona mówi żeby brać bo będziemy na swoim, jednak ja nie potrafię sam podjąć decyzji dlatego proszę was o jakąkolwiek poradę. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym brał brał, jak obrabiacie areał 100ha to powinnieście dać radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

 

 

 

lolq1660 kalkuluj zysk z hektarów, przelicz i wszystko wiesz. Co na swoim to na swoim. Tylko nie zrób tak  żeby jeszcze twoje dzieci to spłacały.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

cena za ha w granicach 35-40tys, areał powinniśmy obrobić bo jego maszyny w dobrym stanie i nasze też, ludzie do pracy też są;) ziemia też nie najgorsza spokojnie rzepak będzie rósł, tylko trochę teraz ryzyko z tą pogodą i cenami za wszystko. Mam do tej gosp. 3km od swojej, lada chwila miałem stawiać dom później jakąś wiate i silosy, a tam już wszystko jest, a ten znajomy sprzedaje podobno bo nie ma kto u niego robić, już teraz widzę że wszystko robi sam, a tak tylko kosił w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli i tak miałeś się budować a tam wszystko podejrzewam ze w bdb stanie bo na tylu ha nikt w szałasie nie mieszka to staraj się o kredyt i kupuj. Masz doświadczenie na dużym areale i pomoc od rodziców także ja bym spróbował. Bardzo ważne jest również wsparcie Twojej narzeczonej,bo jak skończy się na słomianym zapale to będzie big problem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Jego budynki, podwórko i maszyny to takie dobre 8/10, moja to chyba do końca nie kojarzy o jaką to kasę się rozchodzi;) sam już nie wiem z jednej strony bardzo bym chciał a z drugiej jeżeli coś pójdzie nie tak to po mnie. Ojciec oczywiście jest na nie(nie splacę kredytu) reszta na tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Twoja pracuje w gospodarstwie czy na etacie?
Bo w gospodarstwie co dwie głowy to nie jedna. Jedno się przewróci to drugie go podnosi i na odwrót ;-)
Sam najlepiej znasz swoją sytuację,napewno nie kieruj się emocjami przed zakupem i gorączką ziemi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Narazie nie pracuje nigdzie bo dzieckiem się opiekuje, popytam jeszcze znajomych może coś podpowiedzą no i trzeba będzie się udać do sprzedawcy i cenę wynegocjować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A ta ziemia w dzierzawie jest od agencji czy od prywatnych i jaka ma stawke dzierzawy? bo 200 ha dzierzaw to juz sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Raczej ma to z prywatnych rąk przez telefon wiem tylko że ma tych 200ha w dzierżawie i 70ha na własność, teraz mam trochę natłok pracy i nie mam kiedy do niego podjechać by dowiedzieć się więcej, m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na twoim miejscu nie pchałbym się w to... tym bardziej ,że po 1 , nie wiadomo czy na drugi rok będą dopłaty... czy po 2 w ciągu roku nie rozpadnie się UE i po 3 czy czegoś jeszcze nasz rząd nie wymyśli jakiś kwitków...   za te gospodarstwo na pewno ładnych parę milionów trzeba dać....  pomyśl kiedy to spłacisz i za jaki kawał czasu... do puki nie masz tej kuli u nogi to korzystaj z życia razem z narzeczona... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj