jarekvip99

Przejecie gospodarstwa jakie urzedy trzeba odwiedzic

Polecane posty

jarekvip99    18

W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
weterynaria o nadanie nr paszowego, sanepid o nadanie nr żeby było wszystko okej, gdy sprzedajesz zboże albo zwierzęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeśli nie masz jeszcze NIP-u to Urząd Skarbowy.  Po notariuszu, Urząd Gminy (wydział podatków), ARiMR- wniosek o nadanie numeru gospodarstwa, ewentualnie przejęcie zobowiązań po poprzednich właścicielach.  KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Teoretycznie rolnik ryczałtowy może się posługiwać PESEL-em . W praktyce przy każdej fakturze firmy wymagają nr NIP, dlatego warto go wyrobić, zwłaszcza, że to nic nie kosztuje a w życiu się przydaje. Teoretycznie rolnik powinien zarejestrować się w sanepidzie, ale w praktyce jeszcze się nie spotkałem żeby przy sprzedaży ktoś wymagał ode mnie nr z SANEPID-u.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421
A u nas już niektórzy co kupują zboża wymagają sanepid ale pierwsze zaświadczenie nic nie kosztuje pewnie jakiś kurs chemizacji musisz jeszcze zrobić i koniecznie monopolowy odwiedzić bo akt trzeba opic dobrze

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja wczoraj załatwiłem i notariusz to pod koniec dopiero. Do działek trzeba wyciągnąć w starostwie odpisy i w gminach zagospodarowanie przestrzenne do tego. W ARiMR nr gospodarstwa i jak masz zwierzęta to siedziba i nr stada i wtedy można po 3 sztuki przepisywać na 1 blankiecie. W weterynarii trzeba złożyć wnioski o nr paszowy i dla zwierząt. W wodociągach trzeba zabrać zaświadczenie o wodzie(weterynaria sprawdza na kontroli).  W krusie jeszcze nie byłem chyba musi im przyjść zmiana powierzchni i dopiero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Warto wstąpić do spółki wodnej jeśli u was działa i poinformować o zmianie właściciela. Też jest jakiś określony czas na poinformowanie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

Witam potrzebuje pomocy , 

Ojciec chce juz przepisać ziemie , najpierw co ja musze spelnic zeby moc przejać gospodarstwo  a gdzie musi sie ojciec udać . 

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

a co ma zwiazane z tym szkoła ?

kuba24051 dzięki 

czy moge przejać po ojcu numery stada i konto bankowe ? 

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Nie - będziesz musiał wyrobić sobie nowy numer gospodarstwa i nowy numer stada. A i jeszcze będziesz musiał dostać decyzję powiatowego lekarza weterynarii ze gospodarstwo jest wolne od chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

mo tak nie rolnik moze tylko do 0.3 ar ,ale slyszalem ze mozna wystapic z wnisokiem do ANR 

i materaz problem , w okolicy jest na sprzedaż 5ha ziemi , jako ze mi brakuje jeszcze szkoły to nie moge kupic , ale jeśli by ojciec kupił ziemie i po tym by mi darował to wszystko z kredytem . Wiem ze nie mozna sprzedac ziemi przez 5 lat bo by sie zaplaciło podatek od sprzedaży , a jak jest z darowizną  czy tez jest ten sam problem ? 

Czy bank sie zgodzi zebym przejał kredyt ?

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

odświezam , 

Jest problem w przepisaniu bo dom stoi na działce pola 5 ha  ,  jak to wytyczyć zeby dom był oddzielnie od pola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi_krzys    0

Witam mam pytanie odnośnie przepisania gruntów. Mianowicie chodzi o to że miałem grunty rolne składałem na nie do agencji o dopłaty, mam nadany nr. Gosp. przepisałem na teściowa ponieważ żona miała iść z urzędu pracy do pracy i pole przeszkadzało, później okazało się że jednak nie pójdzie do tej pracy ze względów znajomości kto inny dostał ta prace. Postanowiłem żeby znowu nie pchać się w koszty zawrzeć umowę dzierżawy z teściową na to pole co przepisałem wcześniej. Teraz czy muszę zgłaszać taki fakt w ARiMR skoro teściowa nie chce uprawiać tego pola nie ma nr. Gosp. A ja mam dzierżawę zawarta notarialne i to ja uprawiam to pole i zgłoszona jest dzierżawa do ewidencji gruntów. Zaznaczam że nie przekazałem całego gosp. Proszę pomoc w tej sprawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma International 684
       
    • Przez darsonspire
      Witam i jak w temacie i chcialem dodac ze potrzebuje ladowacza do ciagnika lamborghini spire jest to odpowiednik R2 ciagnik 90 konny i złożony jest wniosek na udzwig do 1600kg. Co byscie polecili a dokladniej jaka firma chwali sie obecnie najlepsza opinnia uzytkownikow, co byscie mogli mi podpowiedziec przy kupnie na co zwrócić uwage przy eweltualnym dogadywaniu u dealera? Osobiscie zastanawialem sie nad agromaszem oraz intertechem a i oczywicsie traktor nie ma adaptacji i czy robia ja firmy produkujace tury czy to trzeba gadac z dealerem czy owa produkuje? 
    • Przez Ostina
      Ma ktoś z Was doświadczenie w zatrudnianiu osób z Ukrainy do gospodarstwa? Może ktoś poleci agencje pracy z którą współpracował przy zatrudnieniu takiej osoby?
    • Przez adam131
      Hej.Jaki macie stosunek do firm kontrolujących na zlecenia ARiMR? Dziś dostałem polecony z takiej kontroli z zeszłego roku,a w środku papiery innego gospodarstwa.Nie myśląc wiele zadzwoniłem do firmy i zdziwko,bo po wyjaśnieniu co i jak pani kazała odesłać te papiery.Chciałem dopytać czy może zwykła pomyłka,ale pani odesłać i do widzenia.Zero pytania kto ja i skąd.Dane dostałem gospodarstwa ok 40 km dalej i się z nimi skontaktuje.
      Pytanie czy warto takie przypadki zgłaszać do ARiMR czy skoro to firma zewnętrzna to nie ma sensu.Co w tym wypadku z RODO?
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj