Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wały posiewne

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Javciak

Javciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:26

Wały posiewne Witam, poszukuję wałów posiewnych tak do 20tysięcy (nawet trochę więcej jak ma długo służyć). Nieukrywam, że interesuję mnie najbardziej firma vaderstad, a na polski sprzęt nawet nie chcę patrzeć, ale chciałbym posłuvhać opinii na temat innycvh zachodnich firm, ponieważ wały vaderstada ciężko dostać a jak są to na drugim końcu Polski (jestem z Mazur). Posiadam mozaikę ziem, ale priorytetem jest rozkruszyć glinę a jest tego kilkadziesiąt hektarów.
Wydaje mi się że cambridge będą odpowiednie. Czy szukać z włuką? Może mi ktoś coś napisać o firmię Dal-Bo, bo tego sporo jest na portalach aukcyjnych. Szerokość 6 metrów powinna starczyć (składane hydraulicznie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wały posiewne Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:35

Wały posiewne czy te polskie maszyny są aż tak złe jak wszędzie o nich piszecie? bo co polskie to beee a po żarcie to też dzwonisz na zachód by tylko nie polskie

#3 Share Javciak

Javciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:42

Wały posiewne No wybacz mam Polski siewnik, po dwóch latach komplena regeneracja, opryskiwacz po 3 latach rama do spawania, pług też spawałem ramę w tym roku, rozumiem mam kamienie, i regenerować co jakisz czas ale nie po dóch latach. Drugą sprawą jest serwis, dzwoniłem tydzień temu po częsci, i zero odzewu do dziś gdy sam zadzwoniłem się upomnieć, i co? Nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Paranoją przecież to w Polsce składane, powinni mieć tego na pęczki... Wrócmy lepiej do tematu wałów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:12

Wały posiewne firma dalbo jest tez dobra, swego czasu też myslałem nad używką, ale kupiłem z agrofactory, a dlatego że znajomy ma taki od 10 lat, i obrobiał rocznie z 200 ha, i dał rade, racjonalne prędkości w polu i transporcie i wały żyją. jedynie co to trochę zbladł, bo stoi na dworzu. Taka moja opinia. Unia group wprowadziła jakis wał może ci sie spodoba ...
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#5 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:19

Wały posiewne sąsiad wałuje ponad 200ha Jacexem i jakos nienarzeka , ale wiadomo jak w czasie pracy sie obejrzy patrzy a tam polski szrot za 20 tysi to marnota bo mogło by byc żelastwo zDalbo za 50 tysi to by sie inaczej pracowało

#6 Share lampo97

lampo97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 15:52

Wały posiewne Witam !
Mam pytanie czy wał o szerokości roboczej 6 m który waży 2700 kg o średnicy pierścieni 49 cm. Poradzi sobie na ziemi o klasie od IV do VI. Martwię się że na lekkiej ziemi będzie sunął przed sobą ziemie zamiast dobrze dogniatać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share paszczak

paszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:36

Wały posiewne waga 2 700 kg przy wale 6 metrowym jest śmiesznie niska więc nie masz się czym martwić że będzie się "sunął"

#8 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 20 sierpień 2013 - 05:52

Wały posiewne Od 5 lat mam tytana z expomu i złego słowa nie powiem , w tamtym roku jedno łożysko tylko poleciało .....

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:34

Wały posiewne

firma dalbo jest tez dobra, swego czasu też myslałem nad używką, ale kupiłem z agrofactory, a dlatego że znajomy ma taki od 10 lat, i obrobiał rocznie z 200 ha, i dał rade, racjonalne prędkości w polu i transporcie i wały żyją. jedynie co to trochę zbladł, bo stoi na dworzu. Taka moja opinia. Unia group wprowadziła jakis wał może ci sie spodoba ...

A czy firma agrofactory istnieje już 10 lat? :P

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:25

Wały posiewne Istnieje nawet trochę dłużej: http://www.agro-factory.pl/ofirmie.htm ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dziki20

dziki20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 16:59

Wały posiewne Witam po długiej przerwie forumowiczów. Poszukuję także wałów posiewnych, jednak interesują mnie wały proste ciągane (nie hydrauliczne). Najlepiej gdyby były w dobrym stanie do malowania. Czy zestaw trzech wałów o łącznej szerokości roboczej 6m za ok 4000 zł dostanę?? Jak macie jakieś namiary to piszcie do mnie priva :) Będę mega wdzięczny :)

Dodaj odpowiedź