Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wały
Javciak    0

Witam, poszukuję wałów posiewnych tak do 20tysięcy (nawet trochę więcej jak ma długo służyć). Nieukrywam, że interesuję mnie najbardziej firma vaderstad, a na polski sprzęt nawet nie chcę patrzeć, ale chciałbym posłuvhać opinii na temat innycvh zachodnich firm, ponieważ wały vaderstada ciężko dostać a jak są to na drugim końcu Polski (jestem z Mazur). Posiadam mozaikę ziem, ale priorytetem jest rozkruszyć glinę a jest tego kilkadziesiąt hektarów.

Wydaje mi się że cambridge będą odpowiednie. Czy szukać z włuką? Może mi ktoś coś napisać o firmię Dal-Bo, bo tego sporo jest na portalach aukcyjnych. Szerokość 6 metrów powinna starczyć (składane hydraulicznie).

Pantera    32

czy te polskie maszyny są aż tak złe jak wszędzie o nich piszecie? bo co polskie to beee a po żarcie to też dzwonisz na zachód by tylko nie polskie

Javciak    0

No wybacz mam Polski siewnik, po dwóch latach komplena regeneracja, opryskiwacz po 3 latach rama do spawania, pług też spawałem ramę w tym roku, rozumiem mam kamienie, i regenerować co jakisz czas ale nie po dóch latach. Drugą sprawą jest serwis, dzwoniłem tydzień temu po częsci, i zero odzewu do dziś gdy sam zadzwoniłem się upomnieć, i co? Nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Paranoją przecież to w Polsce składane, powinni mieć tego na pęczki... Wrócmy lepiej do tematu wałów

Wiadomość z agroFakt.pl

damianus2222    98

firma dalbo jest tez dobra, swego czasu też myslałem nad używką, ale kupiłem z agrofactory, a dlatego że znajomy ma taki od 10 lat, i obrobiał rocznie z 200 ha, i dał rade, racjonalne prędkości w polu i transporcie i wały żyją. jedynie co to trochę zbladł, bo stoi na dworzu. Taka moja opinia. Unia group wprowadziła jakis wał może ci sie spodoba ...

Pantera    32

sąsiad wałuje ponad 200ha Jacexem i jakos nienarzeka , ale wiadomo jak w czasie pracy sie obejrzy patrzy a tam polski szrot za 20 tysi to marnota bo mogło by byc żelastwo zDalbo za 50 tysi to by sie inaczej pracowało

lampo97    1

Witam !

Mam pytanie czy wał o szerokości roboczej 6 m który waży 2700 kg o średnicy pierścieni 49 cm. Poradzi sobie na ziemi o klasie od IV do VI. Martwię się że na lekkiej ziemi będzie sunął przed sobą ziemie zamiast dobrze dogniatać

paszczak    0

waga 2 700 kg przy wale 6 metrowym jest śmiesznie niska więc nie masz się czym martwić że będzie się "sunął"

Michal225    13

Od 5 lat mam tytana z expomu i złego słowa nie powiem , w tamtym roku jedno łożysko tylko poleciało .....

Arek    113

firma dalbo jest tez dobra, swego czasu też myslałem nad używką, ale kupiłem z agrofactory, a dlatego że znajomy ma taki od 10 lat, i obrobiał rocznie z 200 ha, i dał rade, racjonalne prędkości w polu i transporcie i wały żyją. jedynie co to trochę zbladł, bo stoi na dworzu. Taka moja opinia. Unia group wprowadziła jakis wał może ci sie spodoba ...

A czy firma agrofactory istnieje już 10 lat? :P

dziki20    0

Witam po długiej przerwie forumowiczów. Poszukuję także wałów posiewnych, jednak interesują mnie wały proste ciągane (nie hydrauliczne). Najlepiej gdyby były w dobrym stanie do malowania. Czy zestaw trzech wałów o łącznej szerokości roboczej 6m za ok 4000 zł dostanę?? Jak macie jakieś namiary to piszcie do mnie priva :) Będę mega wdzięczny :)

szymon91    8

a co myślicie o wałach z firmy gromix? szukam opini albo expom jacek ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mf362
      Jak w tytule .
      Optymalna szerokość pod c360 to 1'8m. 2m?
      Nigdy nie miałem do czynienia z talerzowka.
      2x10 lub 2x11 to moze miec problemy?

Mam na oku dwie takie w dobrych pieniądzach tylko czy ciagnik poradzi sobie z dzwiganiem?
      Podzielcie sie swoimi doświadczeniami.

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.