Polecane posty

everto    58

witam forumowiczów.

Zawsze znajdywałem tu odp i rady na moje problemy. Mam nadzieje że będzie i tak tym razem.

 

Mianowicie za tuz i wom przedni trzeba zapłacić od 14tysia w góre. Koszt zrobienia tuza samemu to okolo w max. 2-3 tysia i zalezy kto co juz ma i od planowanego udźwigu. Sprawa komplikuje sie przy WOM-ie bo koszty to tu nie wszystko. Gorszy jest pomysł jak go zrobić. Planuje może jakiś hydromotor (silnik hydrauliczny zasilany pompą ciągnika)z jakąś prostą przekładnią tylko czy to da rade posiągnąć np. kosiarke czołową (540 obr/min). Wiem ze potrzebna by była jakaś chłodnica oleju. Czy pompa ciągnika da rade(proxima 8441). co o tym sądzicie?? Jakie macie inne pomysły na przedni wom??

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Chłodnica by się napewno zdała bo przy takich obrotach przez dłuższy czas to temperatura bedzie wysoka.

W Proxi Masz pompe 50 l/min. to powinna starczyć ale jak to podpiąc pod tą pompe to jest pytanie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Ta pompa będzie miała zapotrzebowanie mocy +/- 20 kW. Silnik hydrauliczny odda troszkę mniej więc z kosiarka musiała by być nie za duża


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz6    0

Teoretycznie:

chcemy uzyskać na WOM te 500 obrotów

Mamy pompę o wydajności 50 l i ciśnieniu nominalnym 180 bar

Dobór chłonności silnika na podstawie wydatku pompy:

 

Przyjąłem że zastosujemy przekładnie 4:1 związane jest to charakterystyką silników hydraulicznych

tak więc:

4*500obr/min=2000 obr/min na silniku

2000obr/min* X =50l/min

X - chłonność silnika w l/obr

X=0,025 tak więc potrzebujemy silnika o chłonności 25 cm3/obr

 

karta katalogowa silników o zazębieniu zewnetrznym Bosch Rexroth

http://www.boschrexroth.com/modules/BRMV2PDFDownload.dll/re14026_2009-05.pdf?db=brmv2&lvid=1143155&mvid=8618&clid=20&sid=0C3E41619C41BF848EF1154FF06B1E32&sch=M&id=8618,20,1143155

na stronie 12 ww karty katalogowej mamy charakterystyke naszego silnika

i tak :

przy 2000obr i ciśnieniu 180 bar(ciśnienie nominalne pompy)

mamy około 13kW mocy i 60Nm momentu

ale że mamy przekładnię to na WOM mamy 240 Nm

 

Czy to wystarczy? nie mam pojecia, ale masz jakieś poglądowe wyniki.

Tak jak powiedział kolega wyżej:

Zpotrzebowanie na moc tej pompy to

P=( 180[bar]*50[l/min] ) / ( 6* 95%(sprawność)) = około 16kW czyli około 22KM

a jak wiadomo nie ma maszyn o 100% sprawności więc i na silniku nie będzie więcej niże te 20 KM

 

Według broszury Pottingera ich najmniejsza kosiarka czołowa ma zapotrzebowanie 55KM

 

A... i przyjmowaliśmy że pompa będzie obsługiwała tylko silnik hydrauliczny a przecież ma też masę innych elementów do zasilenia, chociażby TUZ.

W poście chciałem tylko pokazać mniej więcej jak wygląda taki dobór od strony teoretycznej :)

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Osobiście mam DEUTZA i też mi się marzy przedni wom TUZ-A już mam , do rzeczy widziałem kiedyś właśnie na DEUTZU wyprowadzony WOM od tylnego wałka poprzez przekładnię łańcuchową dalej pod spodem ciągnika wałem kardana chyba z jakiegoś busa i działa


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

w przekładni ten górny wałek trzeba by przedłużyć żeby wystawał poza obudowę i na to drugi wałek zakładać


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmati    0

ja posiadam forterre i tez zastanawiam się nad przednim WOM-em , zastanawiam się czy np sam napęd (Przekładnie) WOM kupić z innego ciągnika jakaś używkę jeszcze i zamontować to na tuz i podłączyć wałkiem kardana do wału korbowego bo w moim jest takie wyście . bo oglądając zdjęcia to napędy się nie różnią tylko sposobem mocowania na ciągniku lub tuz , a do zetora taki wom oryginalny robi tylko ZUIDBERG ale koszt ponad 10tys , a jak by ze starszych typów zetora taki napęd WOM zamontował ?

Edytowano przez djmati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Odświeżę temat 

Jako że jest zima i dużo wolnego czasu więc wracam do tematu  

Chodzi mi po głowie  taki pomysł  aby wyjść z wału korbowego silnika ośką a dalej poprzez koła pasowe i paski klinowe zmniejszyć obroty i jednocześnie byłoby sprzęgło i załączanie napinaczem tak jak w kombajnach zbożowych 

Tylko czy koło pasowe silnika to wytrzyma bo w miejscu gdzie jest klinek to tulei koła pasowego jest bardzo cienka .

Co o tym myślicie jakieś podpowiedzi ?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zwykła zębata pompa.  Kręcić się będzie ale sprawność tego układu będzie raczej marna. Przecież są silniki hydrauliczne do tego specjalnie nie są drogie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

to może kolega zapoda jakiś link   bo  jestme zianteresowany   robie tuza do mf seria 30xx z przekładnią wom  wzorowanym na goppel  oraz fabrycznym tuzie. może lepszy byłby silnik hydrauliczny zamaist przekładni jeszcze dochodzi fakt ze musi być sprzegło załączane  elektrochydraulicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Pronar kiedyś miał w ofercie przednie kosiarki napędzane hydrauliką PDF380R, myślę, że to mogło by się sprawdzić w ciągniku bez przedniego WOM. Tylko minimalny wydatek pompy to 115l/min. www.rolsad.com/zielonkowe/brodnica-rozwijarka-do-bel-wozek-do-bel/292-pdf380r-kosiarka-dyskowa-czolowa.html


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sprawność takiego napędu to około 85% Do tego zawór o przepływie ponad 100l będzie bardzo drogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odświeżę trochę temat po co zastanawiacie się nad hydraulicznym napędem skoro jeśli dobrze poszukać można znaleźć gotowe przekładnie i tylko zastanowić jak spiąć to z wałem z przodu.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Zastanawiamy się nad hydrauliką bo często nie da się spiąć z wałem 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ciągniku które miały taką opcję maja możliwość podpięcia takiego zestawu ale nie tylko, masa zachodnich ciągników już po drobnych modyfikacjach ma taka możliwość. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy o wiele stabilniejszy napęd z mniejszą ilością przerabiania jak np. chłodnica oleju.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli WOM do danego modelu występuje w oryginale to problem zamontować mały ale koszt duży. Improwizować o dorabiać to koszt o kombinacje. Hydrauliczny napęd to ani kombinowania ano duży koszt. Tym bardziej jeśli nie stawia się mu dużych wymagań.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli dużych wymagań się nie stawia to może i tak. Osobiście wolałem zakładać mechaniczne, a zakładałem w 3 ciągnikach sam bo ceny jak dla mnie były zaporowe.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez misiekbz2
      Panowie mam taki problem że jak włącze wom pochodzi chwile pod obciążeniem i wałek przestaje pracować i pompa, dzwignia zostaje w tym samym miejscu na włączonym i słychać taki zgrzyt jak przy włączaniu wałka, gdy wcine sprzegło i wyłącze i włącze dzwignia znowu działa chwile i to samo. Ktoś cos miał podobnego?
    • Przez Arasowsky
      Witam, pytałem już kiedyś o to, natomiast nic z tym nie robiłem. Wiem, że to wina rozdzielacza, natomiast dobrze by było gdyby ktoś podał co trzeba wymienić w takiej sytuacji.

      Im cięższy sprzęt zawieszony na podnośniku, tym szybciej opada na dół.

      Najlepiej proszę o podanie numeru części z tego linku: http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=268
      Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Arek
      Wymieniłem simering na nowy silikonowy i niestety olej nadal przecieka, wałek ma już wyżłobienie pod uszczelniaczem. Da się jakoś temu zaradzić oprócz wymiany całego wałka ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


    • Przez Freek
      Chciałbym wymienić końcówkę womu ale boję się że jak go wyciągnę to coś w skrzyni spadnie. Może ktoś coś takiego robił i może pomóc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj