Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:52

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Witam! gdy jade na szybkich biegach B wydobywa sie dziwny hałas tak jakby cos dzwoniło ale tylko jak przedni naped jest wyłaczony gdy go załacze jest ok dodam ze na biegach A tego nie ma, wymontowałem wał od przedniego napedu po przejechaniu sie jest cicho. Wymieniłem jeden łacznik bo był ostro wyrobiony i nadal to samo, czy moze byc to wina łozyska na środku wału? Ale niema zadnego luzu niby na nim! Co moze byc przyczyna???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Dzisiaj, 00:10
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:40

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Też tak mam i chyba to normalne jest w tych modelach.

#3 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 03 maj 2013 - 18:00

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu W moim 3060 jest cicho :) łożysko rozsypało mi się w zeszłe wakacje koszt chyba 50 zł i puki co jest ok. Jeśli na A tego nie ma to pewnie zależy od prędkości bo B są szybsze. A może dzwoni te zabezpieczenie co jest w łączniku - tam sie wkłada chyba jakieś zabezpieczenie moze ono jest luźne i dzwoni ?
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#4 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 maj 2013 - 18:33

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu ale jak przedni napęd jest włączony to jest cicho tak samo przy hamowaniu hałas znika. Wyglada to tak że jak wał dostanie obciążenia po załączeniu napedu problem ustępuje!

#5 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 maj 2013 - 18:48

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Dzwoni łącznik bo wałek jest już wyrobiony a kiedy napęd załączysz to cały czas ciagnie i nie ma "luzu" ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 04 maj 2013 - 05:32

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Zgadzam się z Lukashem. U mnie był taki sam problem a rozwiązał mi sie przy okazji wymianie tarczek sprzęgła załączającego przedni napęd. Stare tarczki z tego powodu, że były cieńsze przy wyłączonym napędzie "lużno" sie obracały. Po założeniu nowych (które są grubsze) przy wyłączonym napędzie sprzęgło minimalnie ciągnie - nie powodując hamowania ciągnika jak przy włączonym napędzie. Nowe tarczki spowodowały, że frezy z łączników idealnie się zazębiają - nie mają luzów w czasie jazdy i nie powodują tym samym charakterystycznego stuku w czasie jazdy

#7 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 maj 2013 - 07:28

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Jaki jest koszt wymiany tych tarczek?

#8 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 04 maj 2013 - 11:18

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Trzeba by ich poszukać chyba że kolega @krowka62 podpowie cenę :) Roboty troche by z tym było bo trzeba olej spuścić i odkręcić od dołu lub boku ( nie pamiętam jak to jest) dekiel i troche sie z tym pobawić. Jak troche sie znasz na mechanice to sam zrobisz :)

Edytowany przez Lukash3060, 04 maj 2013 - 11:18.

Dodany obrazek

#9 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 04 maj 2013 - 12:46

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu Tarczki od 50 zło do 190 za sztukę a jest ich 4 - zależy gdzie zamówisz. Odkręcasz dekiel - wyjmujesz cały kosz - sprawdzasz jakie są tarczki. Jeżeli są cieniutkie czy uszkodzone - wymieniasz. Przekładki jeżeli są zwichrowane także wymieniasz.
Jezeli tarczki są ok to może podkładki talerzowe ( nr 35 i 34) są już osłabione i musisz podłożyć pod seger (nr 39) podkładki (nr 41). Oryginalnie wg instrukcji serwisowej zalecają 1,5 - 1,7 mm (rozmiar J1) . Ile ty musisz podłożyć nie wiadomo. Jak za dużo to sprzęgło może się nie rozłączać a jak za mało to się będzie ślizgało.
Przy montażu uważaj tylko na uszczelniacze zamkowe jak będziesz wkładał wałek sprzęgłowy do kosza. Oczywiście przedtem sprawdź jakie one są nie wspominając o łożyskach itp. Poniżej masz instrukcję montażową.

http://chomikuj.pl/V...,1256811215.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share grisza1985

grisza1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 maj 2013 - 18:56

massey ferguson 3070 dziwny hałas od przedniego napedu dzieki krowka62 za schemat mysle ze sobie poradze? jezeli nie to brat mi pomoze wkoncu remontuje takie ciagniki ale tutaj nie moglismy zdiagnozowac przyczyny! jak bede mial czas zobacze te tarczki i dam znac co z tego wyniknie!!!