Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilagro

kamilagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:35

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Otóż Panowie mam problem.Nieraz zdarza sie ,że gdy przekrece zapłon to nie świecą się dwie kontrolki w lewym górnym rogu(ładowanie oraz ciśnienie oleju w silniku) co za tym idzie nie będzie działał EHR oraz obrotomierz.Gdy tak sie zrobi i lekko stukne ręką w kokpit pod kierownicą kontrolki nieraz po chwili zapalają sie.Dodam ze bezpieczniki sprawne ,alternator także.Prosze Was o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Dzisiaj, 02:48
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:42

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku To mam przyjechać rozebrać kokpit i naprawić? :)
Nie rozumiem jakiej pomocy oczekujesz. Rozbierz tam gdzie stukasz i zrób oględziny.

#3 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:46

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Wyczyść styki łączące kostkę i deskę rozdzielczą to może być przyczyną

#4 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:48

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Jak dla mnie to żarówki za lekko siedzą i dlatego po stuknięciu dopiero sie to naprawia. U mnie też to było ale podgiołem delikatnie te blaszki przy żarówkach zeby dobrze stykały i jest ok :) Przynajmniej na razie ;)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#5 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:18

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku tak jak koledzy pisza sprawdz styki żaróweczek w płytce i kostki zasilające zegary. Rób to delikatnie żebys nie uszkodził bo jeden mały błąd i masz problem B)

#6 Share kamilagro

kamilagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:25

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Styki łączące kostkę i deskę rozdzielczą przeczyszczone wszystko poprawnie,kostki zasilające zegary również.No jeszcze zostały tak jak mówicie styki żaróweczek w płytce .Jutro sie za to zabiore bo na to wygląda ze to będzie to.

#7 Share kamilagro

kamilagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:27

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Usterka usunięta.Okazało sie,ze ścieżka łącząca styk przy drugiej kostce miała przerwe. Także dzięki za Waszą pomoc.

Pozdrawiam

#8 Share pitek9293

pitek9293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 09:59

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Witam .

Niedawno zakupiłem właśnie mf 3050 i świeci mi kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni biegów, a co za tym idzie jeśli ona się świeci nie mogę zmienić biegów z zająca na żółwia oraz także wyłączyć napędu . Co może być tego powodem? . Wymieniłem czujniki prawie wszystkie w ciągniku sprawdziłem styki , kostki itp. Olej i filtry były wymieniane przed zakupem ciągnika . Został do wymiany jeszcze jeden czujnik (chyba zmiany biegu czy luzu coś takiego) . Jeśli to nie pomoże to naprawdę nie wiem co robić .

Jeśli jest ktoś kto miał takie same problemy i je rozwiązał i byłby chętny mi pomóc proszę się wypowiedzieć na ten temat będę bardzo wdzięczny...

#9 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:23

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Kto wymieniał filtry i olej to jedno pytanie i jaki olej zalał to drugie może nie właściwy olej albo wymiana filtrów to pic na wodę czy faktycznie są nowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:02

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Też prawda. W moim też miał być wymieniony a okazało sie że był prawie tak czarny jak w silniku a o filtrach to nie wspomne

#11 Share pitek9293

pitek9293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 07:12

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku olej nie wiem jaki ale widać, że prawie jak nowy , a gość od którego kupowałem mówił mi, że oleju i filtrów nie trzeba wymieniać..., a kto go wymieniał nie mam pojęcia

Edytowany przez pitek9293, 14 lipiec 2013 - 07:14.

#12 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 09:26

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Olej to podstawa jak jest nie taki jak trzeba też mogą być problemy

#13 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:35

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku nie napisałeś w jakich sytuacjach zaczyna świecić kontrolka od ciśnienia oleju, opisz dokładnie problem

#14 Share pitek9293

pitek9293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:55

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku świeci cały czas, od zapalenia ciągnika

Edytowany przez pitek9293, 14 lipiec 2013 - 10:55.

#15 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:42

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku zadzwon

#16 Share pitek9293

pitek9293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 09:50

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku mam właśnie jeszcez jeden szczegół dotyczący tej kontroli ciśnienia oleju przekładni. Otóż jeśli podczas włączonego ciągnika wcisnę PRZYSPIESZACZ i wylącze, kontrolka ta gaśnie na 2 sekundy i ponownie się wlącza, w tym momencie moge zmienić biegi z zółwia na zająca itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share fillipp

fillipp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 08:44

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku Cześć mam pytanie może śmieszne ale mam :). Możecie podpowiedzieć gdzie jest czujnik ciśnienia oleju silnika w mf 3085 ? I jaki jest koszt jego wymiany?