Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz82

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:46

Mtz82 Sory pomyliłem sie. Miało byc 2.7 sam taka posiadam. Sory. Pffff już może zaorałem nimi 200ha. I jakoś nic sie nie gnie. Ktoś nagadał głupot i powtarzasz ;) Ubawiłes mnie. A chyba nie widziałes tego wiraxsu. Wcale nie jest na ceowniku. Tylko na rurze.
http://www.agrofoto....image91875.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz82 Dzisiaj, 02:13
  •  

#42 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:29

Mtz82 dlatego się pytałem na jakiej ramie opisałem ci pługi na zwykłej ramie jakie tam są robione . pracowałem w wiraxsie 5 lat i wiem ile tych pługów wróciło na reklamacji i ile ich pociąłem na złom i mniejsze detale .wyginały się korpusy łamały i wyginały wierze ile razy zerwałeś bezpiecznik,jak się cofało korpus żeby założyć nowy . 4 skibowe jakoś to wytrzymywały ale 5 skibowe się normalnie rozpadały i przestali je robić . dużo zależało od materiału jaki szef kupił . czasami był tak miękki materiał że jak palnikowy rzucił na ziemie tą lagę co łączy wierze z drugim korpusem to się wygieła a prostowano ją 2 kg młotkiem .mogę ci przedstawić 20 i więcej światków co potwierdzą moje słowa . a jak trafiłeś na dobrą sztukę to ci będzie służyć , ale ja bym tego za darmo nie chciał jak bym miał tym w polu robić .

#43 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 14:57

Mtz82 No troche śrub zerwało. Najgorsza rzecz w nich.

#44 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:25

Mtz82 znam kilku rolników co mają te pługi jak zerwą bezpiecznik to żeby cofnąć korpus na swoje miejsce to zapierają o drzewo a otwór na bezpiecznik rozwiercają na 16 żeby łatwiej założyć nowy . a jak z tym jest u ciebie ?

#45 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 14:15

Mtz82 A umnie z korpusem to jest dobrze. Wystarczy nogą walnąć. Kiedyś to śrube luzowałem a teraz sie wszytko wyrobiło. Też bd musiał przewiercić bo czasami 4 na raz zrywa ;)

#46 Share yasiooo

yasiooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 12:32

Mtz82 chlopaki powiedzcie mi czy przedni wal coś daje bo mysle kupic agregat 3m do belarusa820 i nie wiem czy z walem z przodu daje cos ten wal czy na kolach brac???

#47 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 18:06

Mtz82 kolego do MTZ to pług 5x35 np. Akpil i to jest to co trzeba mój kolega takim robi i to jest idealny pług do tego ciagnika nie za mały ani za duży tylko podwyższaną słupicę sobie wez, 6 na żółwiu i idzie jak trzeba i co roku 40 ha nim robi. yasiooo weż sobie z wałem on zagęszcza ziemie dobrze a tył doprawia. :lol:
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#48 Share yasiooo

yasiooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:56

Mtz82 ja do tego mtz mam pług 4x35 bometu ale to za malo jak sie dotrze to dokładke robie na 5 skib a odnosnie agregatu to warte sa cos z bometu??? bo ciezko mi wybrac pomiedzy bometem a takim zemioslem z firmyhenryk ale o 1000 tańszy jest wlasnie

#49 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 20:17

Mtz82 hmm bomet i te inne rzemiochy to nie bardzo , wez coś moze akpil już lepszy Szwed chyba

#50 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 20:59

Mtz82 Bomet to żadne "rzemiochy" normalna dobra firma już nie gadaj że akpil lepszy bo ludzie częściej na nie narzekają niż na Bometa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:30

Mtz82 Niestety Bomet to sprzęt miernej klasy, a jeśli chodzi o pługi to nędznej.Pojecie "dobra firma' to lekka przesada.

#52 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:33

Mtz82 Masz taki sprzęt czy tak słyszałeś nie chcącą ??

#53 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 09:49

Mtz82 no tak Panowie nie ma się co kłócić albo doprowadzać do kłótni, co do maszyn Bomet to ustalnym że nie są najlepszej jakosci ale tez zwrócmy uwagę na to , że ich cena nie jest wygórowana i dlatego decydując sie na zakup tych maszyn musimy byc wyrozumiali co do ich wad czy jakieś niedoskonałości w wykonaniu, w dzisiejszych czasach cena gra bardzo wazna rolę i dlatego takie firmy produkuja maszyny i maja nizsze ceny i ludzie kupuja taki sprzet. Podsumując sprzet Bometu może i jest dobry ale na gospogarstwa takie ok.30 ha gdyz na większych areałach materiały zastosowane w tych maszynach nie wytrzymując a wracając do porównania Bomet-Akpil to tu zdecydowanym zwycięzca jest AKPIL lepsze wykonanie i materiały ale cena relatywnie juz wyższa :)

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 13:42

Mtz82 Zenit na szczęście nie mam sprzętu tej firmy i choćbym chcial sobie dodać odwagi przez spożycie jakiegoś trunku by go kupić to mam zbyt mały żolądek by pomieścić taką ilość alkocholu która zaslepiła by jego wady.A tak na poważnie to coś może być złe lub dobre,nie rozumiem ze może być coś dobre dla małych gospodarstw a dla duzych nie.wystarczy spojrzeć na sruby którymi jest to poskręcane i robi się słabo,tanie mięso żrą psy i jest to stara prawda,druga prawda to taka że biedniejsi powinni kupować towary droższe i sprawdzone ,gdyz nie stać ich na buble.Jeślim nie nowe, to używane ,ale zrobione z materiałow do tego przeznaczonych.Kto szanuje wlasną prace i cięzko zarobiony grosz niech sie puknie w glowę nim to kupi ,pózniej może tylko uslyszec -widziały gały co brały.

#55 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 13:52

Mtz82 hej koledzy temat dotyczy maszyn rolniczych do mtz a nie tego czy jedni robia buble a inni nie.

#56 Share yasiooo

yasiooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:28

Mtz82 no ja wlasnie nie mam az tyle tego pola i szukam cos tanszego takze nie kupie sobie agregatu za 12tys bo na kij mi wole wiecej maszyn a tanszych no i w miare dobrych! tylko nie wiem jeszcze czy wal cos z przodu warty jest macie z walem z przodu daje to cos??? a z plugow z bometu jestem zadowolony od akpilu 1000 tansze a efekt zapewne taki sam!!! a no i powiedzcie czy 3m agregat do belarusa 820 to wystarczy czy za duzo mowie zeby efekt pracy oczywiscie byl

#57 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:50

Mtz82 Ja do Pronara 82A kupiłem 2.80 (ale jak mierzyłem to było 3m szer roboczej) na bronie redlicowej z przednim walem z Agro-Factory, nie mam jeszcze fotek bo dopiero zamówiłem 2 tyg temu. Zobaczę czy ten wał coś daje czy nie, ale wydaje mi się że lepiej rozdrabnia ziemie, jest mniejsza gruda a zapotrzebowanie mocy to jest 60-75 km, tak więc będzie troszkę zapasu i będę szybciej jeździł :)
Chłop ze wsi

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:32

Mtz82 Yasiooo,to że kupujesz na kasę z "Młodego Rolnika' nie znaczy że można kupić byle co aby tanio.Agregat O którtym pisze poprzednik z Agro-Factory to zupelnie inna liga.Polecam do MTZ 3,2 ,hydraulicznie rozkładany ,z walem przednim.Wykonanie jego w stosunku do bometu jest zdecydowanie lepsze.Najciekawszym sprzętem są agregaty Expomu ,ale te to troszkę inny poziom cenowy.Oczywiscie kupisz co chcesz i pewno sie przekonasz co kupiłes po uprawie paru ha.Jesli zrobisz błąd to najgorsze jest to że trudno sie pozbyć za godziwe pieniądze sprzętu który ma złą opinie.Rozumiem że z pługa Bometu jesteś zadowolony,ale istnieją inne marki z uzytkowania ktorych można być wniebowziętym i takiego poczucia ci życzę.

#59 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:07

Mtz82 Agregaty z Expomu są strasznie drogie :) Chociaż z Agro-Factory też nie są aż takie bardzo tanie :)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 21:17

Mtz82 Ja do 920.2 mam 3,2 z Agrofactory i po pierwszym sezonie nie moge narzekac. A kupiłem go bo ma solidna konstrukcje jak w expomie i był najtanszy z hydraulicznych. Łożyska smarować czesto a bedzie długo służył. Na 80KM 3 metry wcale nie jest za mały ale jak robimy płyciutko to 3,6 nie zaszkodzi ale im wieksza predkosc tym rowniejsze pole

Dodaj odpowiedź