Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 12 maj 2013 - 07:43

2013 pierwsza dawka nawozu Teraz bede dokarmial pszenice mocznikiem z opryskiwacza bo jest troche rzadka wysiałem około 200 kg na ha ... no moze tez odmiana wysłużona ... jakie steżenie jest ok w tym rostworze dodam ze pojdzie z tym jeszcze medax top w dawce 0,8 l na ha w pszenicy pszenżycie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 16:33
  •  

#1342 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 12 maj 2013 - 13:33

2013 pierwsza dawka nawozu W obecnych czas nic to zborze niema naturalnego tylko opryski, nawozy rózne środki od grzybów i niewiadomo czego jeszcze :D

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#1343 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 12 maj 2013 - 13:43

2013 pierwsza dawka nawozu Ile ton dasz radę wyciągnąć naturalnie na gnoju bez nawozów sztucznych i oprysków?

Teraz dokarmianie dolistne przecież nie dokrzewi pszenicy, jak dałeś dobrą pierwszą i drugą dawkę N to nie wiem czy jest potrzeba dokarmiania dolistnego. W tej fazie jaka jest u mnie to 6-8% mocznika ale dla bezpieczeństwa dałbym 6%. Żeby lepiej przyswajała N i "przerabiała" daj siarczan Mg i mikro, zresztą to zależy co już dawałeś

#1344 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 maj 2013 - 15:19

2013 pierwsza dawka nawozu Kolego ja na samej gnojowicy bez nawozu osiągam 5-7 ton na 4a i b .Daje tylko oprysk na chwasty i raz na Grzyba a i Antywylegacz i to sa moje koszty. Przed orka gnojowica i później na wiosne daje w ścieżki również.

#1345 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 12 maj 2013 - 21:15

2013 pierwsza dawka nawozu no to ładnie. A ile lejesz gnojowicy? Słomę zbierasz czy przyorujesz? Niestety nie mam takich możliwości, moje pole od 20 lat nie widziało obornika czy gnojowicy. Jedyne co mogę zrobić to poplony gdzie tylko się da, wszystkie resztki pożniwne wracają do gleby, płodozmian rozbudowany o strączkowe, nie sieje pszenicy po zbożu

#1346 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:53

no to ładnie. A ile lejesz gnojowicy? Słomę zbierasz czy przyorujesz? Niestety nie mam takich możliwości, moje pole od 20 lat nie widziało obornika czy gnojowicy. Jedyne co mogę zrobić to poplony gdzie tylko się da, wszystkie resztki pożniwne wracają do gleby, płodozmian rozbudowany o strączkowe, nie sieje pszenicy po zbożu

Kolego daje 40 tys przed orka i 50 tys na wiosne:) słome zostawiam na polu zawsze .

#1347 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 15 maj 2013 - 17:36

2013 pierwsza dawka nawozu Czyli ile NPK wprowadzasz? Nie znam na pamięć zawartości składników w nawozach organicznych

#1348 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:03

2013 pierwsza dawka nawozu Tego to ja NIewiem ile wprowadzam leje jak najwiecej i daje duzo Wapna.

#1349 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:36

2013 pierwsza dawka nawozu Sypcie tej cheimi ile chcecie pryskajcie nie raz a 4 razy i trujcie się nawzajem !

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#1350 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:05

2013 pierwsza dawka nawozu już kiedyś zapytałem jakie plony osiągasz i nie pamiętam odpowiedzi. Czy mógłbyś przypomnieć?
nie dążę do jak największych plonów. Jestem zadowolony jak pszenica po łubinie da 6t oczywiście 150kg saletry i 100kg mocznika na to idzie. Do tego odpowiednia ilość PK. Muszę dawać odżywki bo skąd wezmę mikroelementy? Nie chcę tu nikogo urazić ale smród i muchy mnie nie interesują. A jak widzę to okoliczni hodowcy są uwiązani w oborach razem ze zwierzętami. Zresztą co nafikam z 7hektarami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:58

2013 pierwsza dawka nawozu Witam opryskałem wszystkie oziminy siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo, topsin, duett ultra, bumper 250 w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l
i dzisiaj zajeżdżam z nawozem na oziminy i wszędzie zboże popalone (bardziej dolne listki) :( (oprucz żyta) to co pryskałem wcześniej to jest trosiunie przypalone, a to co ostatnio to mocniej ,a na piaskach to całkiem tragedia. Co wg was mogłobyć przyczyną antywylegacz czy mieszanina czy po zabiegu słonko i temperatura? Dodam jeszcze że na kawałeczku pszenżyta nie pryskanego w ogóle też widać minimalne przypalenia, i tu nasuwa mi się pytanie czy może mieć z tym związek oprysku jesiennego legato plus + glean? bo chwasty te co odbiły też są od dołu popalone.

#1352 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 maj 2013 - 21:35

2013 pierwsza dawka nawozu Zrób zdjęcie, może to nie przypalenia a oznaki grzyba.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1353 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 maj 2013 - 20:58

2013 pierwsza dawka nawozu przypalenia sa od oprysku poniewaz na zakładkach mocniej spalone,

#1354 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 25 maj 2013 - 21:53

Sypcie tej cheimi ile chcecie pryskajcie nie raz a 4 razy i trujcie się nawzajem !

Poucz się lepiej dziecko na egzamin szóstoklasisty, a nie wypisuj farmazony na forum. Tiry na tory, dzieci do szkoły.

#1355 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:21

2013 pierwsza dawka nawozu Kolego eMWu punkcik przez duże P. Nawet nie czytam tych wypowiedzi kolegi Runder,może i całe szczęście bo pewnie z kondona bym się nie rozbierał[ o ile ktoś to w ogóle zakłada].Przy produkcji intensywnej gdzie wieżdżamy od 5 do 7 razy [lub więcej] w sezonie na ha,aż się nasuwa stwierdzenie usilnie staropolskie-Poszły by my do piachu od tej chemi.Bynajmniej wole ten rodzaj produkcji niż obserwację zajęcy na polu wynikające z przeswitu uprawy.

#1356 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:37

2013 pierwsza dawka nawozu Panowie spokojnie bo się zaraz obrazi chłopak :P Swoją drogą myśli jak jego ojciec i dziad i zapewne będzie tak robić potem, jak to już nie raz pisałem "kto stoi ten się cofa".

#1357 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 26 maj 2013 - 14:01

2013 pierwsza dawka nawozu Ciekawe czy kosi tym co przodkowie

#1358 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2013 - 14:52

Witam opryskałem wszystkie oziminy siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo, topsin, duett ultra, bumper 250 w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l
i dzisiaj zajeżdżam z nawozem na oziminy i wszędzie zboże popalone (bardziej dolne listki) :( (oprucz żyta) to co pryskałem wcześniej to jest trosiunie przypalone, a to co ostatnio to mocniej ,a na piaskach to całkiem tragedia. Co wg was mogłobyć przyczyną antywylegacz czy mieszanina czy po zabiegu słonko i temperatura? Dodam jeszcze że na kawałeczku pszenżyta nie pryskanego w ogóle też widać minimalne przypalenia, i tu nasuwa mi się pytanie czy może mieć z tym związek oprysku jesiennego legato plus + glean? bo chwasty te co odbiły też są od dołu popalone.

przypalenia powstały po mieszance jaką zastosowałeś i prawdopodobnie od temperatury.sprawca przypaleń prawdopodobnie jest moddus.sam nim pryskalem w mieszaninie z ccc i wirtuozem i tez delikatnie przypaliło na zakładkach.temperatura podczas zabiegu była 18 stopni i pochmurno.drugi zabieg moddusem na lisc podflagowy z dodatkiem decis mega juz nie przypalał.wniosek taki ze moddus reaguje jeśli jest stosowany z fungicydami.dodatek siarczanu prawdopodobnie zwiekszył jeszcze to reakcje

Ciekawe czy kosi tym co przodkowie

tata z dziadkiem kosi a syn na necie siedzi .tyle jego wiedzy o uprawie pola co od ojca i dziadka się dowie

#1359 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:00

2013 pierwsza dawka nawozu Ja z kolei nie zauważyłem żeby przypaliło mieszanką Tilt Turbo+Mondatak+ccc+moddus+siarczan mg+kristolan czerwony tylko że słonecznie i 20 pare stopni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 maj 2013 - 11:14

2013 pierwsza dawka nawozu Koledzy, jaką dawką i w jakiej fazie można zasilać jęczmień jary?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.