Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#441 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4059 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:28

2013 pierwsza dawka nawozu Śniegu praktycznie brak,jutro start z Saletrzakiem bo od poniedziałku błoto.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 18:35
  •  

#442 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które sieję to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe.

Napisany 15 marzec 2013 - 18:15

2013 pierwsza dawka nawozu A u mnie 30 cm śniegu (lubelskie)
Więc czekamy......

#443 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 18:44

A z jakiego rejonu polski jesteś?

Dostałeś wiadomość

#444 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 15 marzec 2013 - 19:02

2013 pierwsza dawka nawozu u mnie sie topi czasem popada ale tak minimalnie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#445 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:42

2013 pierwsza dawka nawozu podkarpacie 30- 40 cm śniegu spadło wczoraj i dzis także dobrze ze nawozy niewysiane

#446 Share Yellow87

Yellow87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 marzec 2013 - 19:45

2013 pierwsza dawka nawozu u mnie też jeszcze śnieg (mazowieckie) więc trzeba czekać. Ale myślę że już w przyszłym tygodniu da się ruszyć

#447 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:54

W tamtym roku siałem saletrę 15 marca rano było -3 a w południe +9 ładnie się popadło, pewnie i w tym roku gdzieś ok. 15 marca. śniegu już nie wiele tylko przy miedzach, a w niektórych miejscach nie ma wcale :) pójdzie saletra 200kg/ha jak co roku ;)

i co jak widzisz mamy 15 marca....:D jedziesz w pole?;)

mineral 1 - ja pisałem wczesniej że trzeba bedzie zwiększyc drugą dawke bo straty azotu będa większe niz normalnie .apropo technologii zprzed 30-40 lat wtedy 4 tony zbierali najlepsi myśle że szkoda się przekomażać ,przyjdzie pogoda wegetacja ruszy na dobre każdy oceni stan swojch upraw .pozdrawiam

dokładnie kolego. niech nikt sie nie mądrzy co i kiedy robi. ale zabiegi w polu powinny być uzależnione tylko od wegetacji roślin. jak by nie było to na razie wszystko śpi. siać jak wegetacja ruszy na dobre, a jedyne co to mądrze dobierać formę N. po to właśnie stworzoned są różne nawozy azotowe!!! nie były stworzone dla czyjegoś widzi mi się.
Pozdrawiam

#448 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 16 marzec 2013 - 07:36

2013 pierwsza dawka nawozu @ben87 ja już bym pojechał tylko już dwa dni zawiana droga główna i nikt nie może odśnieżyć jechał sąsiad na pusto dużym masey fergusonem 4x4 i się zakopał zaspy większe niż ja :D teraz trzeba będzie poczekać ze dwa tygodnie aż się to wszystko roztopi.... wczoraj nie było od południa ani światła ani wody do dzisiaj do 7 a droga dalej zawiana, jeszcze nie pamiętam takiej zimy Lubelskie :D :D
ZETOR Team !!!

#449 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 16 marzec 2013 - 07:43

2013 pierwsza dawka nawozu prawdopodobnie od poniedziałku idzie wiosna .. ale czy to prada zobaczymy
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#450 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 08:02

2013 pierwsza dawka nawozu Na polach żadnej miedzy nie widać,śnieg wszystko wyrównał ,myślę że teraz dwa tygodnie na pole nie wjadę i mamy kwiecień.

wcześniej pewnie będą powodzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 08:29

2013 pierwsza dawka nawozu wszystko zależy od regionu, u nas można powiedzieć centralna WLKP na północ od Poznania śniegu może w tej chwili z 10cm i co dzień ubywa bo od wczoraj pięknie słonko świeci :) przypuszczam że jak da się wjechać w pole to od 25 marca wyruszymy z RSMem... rzepaki zasilone 6marca

#452 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 marzec 2013 - 16:32

2013 pierwsza dawka nawozu W serwisie pogodynka to ja jakoś wiosny dopatrzeć sie nie mogę (centrum mazowsza) maks 5 stopni w dzień pod koniec tygodnia zapowiadaja słabo.

#453 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 16 marzec 2013 - 17:20

2013 pierwsza dawka nawozu ja o pierwszej dawce azotu mogę narazie pomarzyć, na podwórku zaspy po 1,5 m. Może pod koniec przyszłego tygodnia coś wyjdzie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#454 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 16 marzec 2013 - 18:01

2013 pierwsza dawka nawozu 4 marca pierwsze podejście z saletrzakiem, na 5ha, dzisiaj rano kolejne 5 ha, a dokończy się pewnie za 2 tygodnie na ostatnich przymrozkach, bo wiosny nie widać do końca marca.
W nocy było -10 śniegu zero!!
We wtorek kolejne duże opady śniegu i śniegu z deszczem.

Edytowany przez jarecki82, 16 marzec 2013 - 18:03.

#455 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:09

2013 pierwsza dawka nawozu ja niewiem czy dobrze zrobiłem bo posiałem w pierwsze dni marca po rzepaku i pszenicy saletre amonową. teraz jest dwa centy sniegu, czy nie zaszkodzi?

#456 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2013 - 19:39

2013 pierwsza dawka nawozu 2 centy to daj spokoj , nic nie bedzie raczej chyba ze gorki masz , ja posialem tez poczatkiem marca tylko ze u mnie teraz 40 centymetrow sniegu:/

#457 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:45

2013 pierwsza dawka nawozu U mnie dziś siali, śniegu zero, planuję na poniedziałek pierwszą dawkę na rzepak i pszenicę ale chyba nici z tego bo od wczoraj pogoda im się zmieniła ze słonecznej na deszcz ze śniegiem. Chyba do końca marca ma być taka pogoda.

#458 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:45

2013 pierwsza dawka nawozu jakbym wiedział,że się przewrócę to bym się położył ;)
nie ma co główkować-dobrze -niedobrze -czas pokarze .Nikt pogody nie przewidzi. Ja sam posiałem azot na wszystko i włosów z głowy nie rwię.Co się stało to się nie odstanie.Rzepak i pszenzyto na pewno pociągły u mnie azotu,tylko nie wiadomo ile,na pewno nie dużo-korzonki w ziemi puściły i były białe.Było dosyć dużo śniegu ale dziś praktycznie już słońce je zjadło-oziminy sa odkryte.Teraz dylemat-ten azot pomoże czy zaszkodzi? I nie ma profesora,ani innego mądrego który mi na to odpowie teraz.W zeszłym roku też mówili ,że część roślin u mnie przeżyła a wypadły w 100%

#459 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:16

2013 pierwsza dawka nawozu chłopaki nie łamcie się ;) cieszmy sie że chociaż wilgoć w ziemi bedzie:D a to jak by nie było skarb. woda cenniejsza niż nawóz prawda...
w sumie to poprzednie lata były dziwne że tak wcześnie sie wiosna zrobiła. to jest normalny rok wreszci.
ja pamiętam jak sie na wagary chodziło bodajże 21 marca to jeszcze śnieg leżał i nie pamiętam żeby wwtedy jakiś ruch w polu był;)hehe

a co do nawozów to mam dylemat.... bo byłem w polu i jak się okazuje wstepnie zanosi się na jakieś 900-1000 żdziebeł na metrze kwadratowym, i się zastanawiam czy w tej sytuacji nie zastosować 100 kg saletry z domieszka 50kg mocznika . może to wystarczy w tej sytuacji??? jak myślicie?
a i planuje zrobićtest z bronowaniem po siewie N??? ale na kawałku... bo na jednym polu miałem przenice i obok groch i na skraju pola gdzie uprawiając pod groch roszyłem pas ziemi i w pszenicy, jak się później okazało rośliny były zdrowsze , dłóżej zielone, miały dłóźsze kłosy i grubsze sztywniejsze źdźbła.... efekt widoczny gołym okiem...
i z góry mówię że żaden nawóz tam nie zaleciał na 100% ani odżywka

jeszcze jedno pyt. co do RSMu
jak to wychodzi kosztowo? taniej cy drożej od sypanych. chodzi mi o koszt czystego składnika N.
jak ktoś ma jakieś doświadczenia to wszyscy chętnie poczytamy;)
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 17 marzec 2013 - 13:33

2013 pierwsza dawka nawozu bronowanie chyba nie ma sensu bo jeżeli masz tyle źdźbeł na metrze to rośliny są dobrze rozkrzewione. Lepiej zastosować odpowiednią strategię skracania.
Co do nawozu - ksiażki w takim wypadku zalecały by podać sam mocznik. Ja jednak wybral bym wariant z saletrą i mocznikiem, albo może daj sam saletrzak. Troszke mało tego nawozu chcesz dać. Rośliny są dobrze rozwinięte ale licz się z tym że skoro są ładne to i pokarmu potrzebują więcej, również na starcie :)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)