Zaloguj się, aby obserwować  
Obikey

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Obikey    0
Napisano (edytowany)

Witam,

w związku z tym ,że nie mam wglądu w schamat budowy Jcb 530 sx roczniki 2004 z silnikiem Perkinsa, więc proszę Was o pomoc.

Czy możliwe jest, aby olej hydrauliczny dostawał się do oleju skrzyni biegów? Po zakupie nie sprawdziłem poziomu oleju w skrzyni, natomiast teraz widzę, że poziom w skrzyni jest sporo ponad maksimum, zaś w zbiorniku hydrauliki oleju ubywa (jest parę przecieków z hydrauliki, więc może stąd ubytek).

Drugie pytanie na temat przedniego mostu. Chodzi o to, że po dłuższej pracy z częstym używaniem hamulców, zaczyna mi przedni most strzelać przy skręcaniu. Prawdopodobnie jest to związane z pracą dyferencjału z ograniczonym poślizgiem, ale wyrzuca mi wtedy olej przez odpowietrznik i obudowa się grzeje. Jaka może być przyczyna?

Czy ktoś z Was mógłby się podzielić schematami budowy itd. do tej ładowarki ( Ewentualnie do innego modelu ładowarki teleskopowej jcb, bo mogą być podobne)

Dzięki z góry za udział w dyskusji i pomoc.

 

Podbijam, bo temat szybko ucieka, a mnie bardzo zależy na tych informacjach.

Edytowano przez Obikey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni mierzy się na pracującym silniku (na biegu jałowym) jak jest go za dużo na pracującym to by należało go trochę spuścić a jak się zapali silnik i olej jest a normie to jest ok!.Morze być jeszcze coś takiego jak ja miałem u siebie że był nieszczelny przewód ze skrzyni do chłodnicy olejowej i oleju przybywało w skrzyni a powietrze dostawało się do chłodnicy wyżej położonej ,do tego stopnia że olej zaczynał wylewać się wlewem oleju w skrzyni a po zapaleniu było za mało oleju w skrzyni a po dłuższym postoju znów sytuacja z wylewaniem się powtarzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Ciekawa sprawa z pomiarem w trakcie pracy silnika, szczerze pierwszy raz się spotykam... Dzięki za podpowiedź, jutro sprawdzę, jak należy. Czy wiesz może coś jeszcze na temat przedniego mostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Nie wiem dokładnie jak jest w ładowarce ale koparko-ładowarki mają chłodnicę oleju skrzyni biegów i jak się rozszczelni to płyn idzie do skrzyni. Chłodnica w nich jest pod chłodnicą silnika zazwyczaj to taka rura http://www.hydroczes...-30-925441.html

Czy nie masz mazi lub jakiegoś osadu na bagnecie od skrzyni? Fakt mierzy się poziom na pracującym silniku. Co do przedniego mostu to może jeździsz cały czas na załączonym i na wskutek stabilnego podłoża cosik tam furga, ja w kop-ład załączam tylko w wyjątkowych sytuacjach. Kiedyś miałem jakąś DTR- kę do ładowarki jak znajdę to się odezwę

 

Jeszcze nie znalazłem ale skocz na forum kopaczki tam jest dział i chłopaki mają sporo maszyn :

http://www.kopaczka....wforum.php?f=24

 

Tu masz linka do DTR-ki : http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?f=42&t=18501&p=93775&hilit=dtr+jcb+530#p93775

Ciągle szukam swojej

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj