Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w 7245

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 17:27

Podnośnik w 7245 Witam. Mam pytanie. Czy 7245 posiada jakąs blokade mechanizmu podnoszenia tylnych ramion? Kupiłem zetorka i jeszcze nei wiem co gdzie i jak. Dzis probowalem podniesc ramiona i nawet nie drgnęły. Podczas zakupu chodziły. Czy możliwe ze niechcacy przełączyłem jakas dzwignie i zablokowałem podnośnik? Prosze o rady. a tak poza tym to i le udżwigu maja te ciagniki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w 7245 Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 17:29

Podnośnik w 7245 Masz tam takie 2 dźwignie.....Jedna jest od WOMU i podnośnika a druga to reduktor...Tą lewą wajche (jak siedzisz na siedzeniu to jest lewa) musisz pchnąć do przodu.... B) A co do udźwigu musisz dobrze poszukać było już o tym pisane na forum... B) B)

#3 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 17:43

Podnośnik w 7245 Hmmm.... Z tego co piszesz to wywnioskowałem ze podnosnik w 7245 to udoskonalona wersja tego z c-360 B) Wedle rozkazu B) poszukam na forum ile da rade podniesc B) ale znajac zycie i forumowiczow to wartosci beda naprawde różne B) pzdr Jak zwykle dzieki tommy. B)

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2007 - 17:46

Podnośnik w 7245 Konedata podaje 2400 kg ale były chyba też wersje z siłownikiem pomocniczym, wystarczy żeby podnieść przód B) .

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 17:48

Podnośnik w 7245 Racja Mariusz wystarczy żeby przód poszedł do góry...Tylko @elmichalkw ma przodek więc aż tak łatwo nie pójdzie... B)

#6 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 18:10

Podnośnik w 7245 jeszcze moze byc jedna mozliwosc ze ci nie chodzi podnosnik, zobacz czy czasem niemasz pomiedzy dzwignia załaczania pompy, a dzwignia reduktora takiego przełacznika obrotów WOM, bo jak sie go ustawi to moze calkowicie odłączyc pompe, moj sasiad miał taki przypadek B)

#7 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 19:41

Podnośnik w 7245 Jutro sprawdze co jest przyczyna B) pokrece tymi wajchami troche B) Mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy włanczając naped na przód wciskajac w dół i przekracając to dzwignie od napedu powinno byc jakies charakterystyczne ,,zahaczenie" ? takie jak np. przy zmianie biegów? Jak sprawdzic czy przodek ciągnie? Jakiś sprawdzony sposób? W przyszłym tygodniu biore sie za wymiane 2 żarówek z oświetlenia i montaż systemu ,,tractor audio" Musze wam powiedziec ze ku wszystkich zdziwnieniu nagrzewnica w moim zetorku działa B) a jest z 85 roku B) Miałem dziś olbrzymia satysfakcje jak przyjechał do mnie kumpel 4512 i u niego nie działała a moja pięknie B) To są jedak sprzety wytrzymałe nawet w detalach te zetory B)

#8 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:09

Podnośnik w 7245 wlasnie w moim zetorku tez slychac takie zachaczenie

#9 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:16

Podnośnik w 7245 Źle sie wyraziłem. U mnie włąsnie tego nie słychać. Jak sprawdzić czy napęd działa?

#10 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:21

Podnośnik w 7245 jezeli dasz dzwignie na dół i pojedziesz troszeczke to powinienies usłyszec taki zachaczenie wtedy jest włączony B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 21:32

Podnośnik w 7245 U mnie podczas włączenia przedniego napędu nic nie słychac nie ma zadnego "zachaczenia" włanczam zazwyczaj jak wystepuje poślizg więc jest różnica w uciagu. albo gdy np się cofa do tyłu i ma się skręcone koła to widac po po ziemi... ze troszke przybiera.... B) B)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#12 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 22:13

Podnośnik w 7245 macie kiepski sluch.ja jak na asfalcie sie rozpedze a zapomne wylaczyc naped to od razu slysze wycie przedniego mostu.a wlaczanie tez slychac szczegolnie gdy sie wlacza w czasie jazdy.moj 6245 pompe hydrauliki ma napedzana z kola pasowe silnika wiec zawsze chodzi podnosnik a w twoim moze trzeba wlaczyc jak w 60. wlacz naped rozpedz sie na 5 i noga z gazu potem wylacz naped i to samo .jak usluszysz roznice to naped dziala

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#13 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 08:09

Podnośnik w 7245 no wycie napędu to się słyszy B) i opór jest wiekszy na biegach 4,5(najbardziej się do to odczuć) :lol: a sama pompa działa jak jest dźwignia od womu położona w najniższym połozeniu oraz gdy mamy właczony WOM ... B)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#14 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 17:48

Podnośnik w 7245 dobrze jest :lol: podnośnik działa... zle ustawiona dzwignia podnosnik-wom byla dzieki

#15 Share Wielki Mike

Wielki Mike

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:37

Podnośnik w 7245 Rolnicy/farmerzy mają łeb :P Każdy problem rozwiążą:lol: pozdro

#16 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:38

Podnośnik w 7245 No ale niestety mam kolejny problem. Dziś pojechałem w pole dokończyc orke (co prawda okazało sie ze jedak nic z tego bo jest jeszcze za zimno) podczas dojazdu zauważyłem że gdy podniosłem pług do końca ten po pewnym czasie jazdy opada. Zauważyłem że dźwignia podnośnika samoczynnie podczas jazdy pod wpływem(chyba) drgań przesuwa sie do przodu i zaczyna opadać. Gdy stoje w miejscu problem z nika. Postanowiłem znaleźć przyczyne. Zaglądając od tyłu znalazłem przy tych dźwigniach śrubkę z sprężynka, postanowiłem ją skręcić myśląc ze to jest jakis mechanizm stawiajacy większy opór wajchy. niestety. Po zrobieniu próbnego przejazdu okazało sie ze problem nie znikł. Dodam iż podczas dojazdu na pole nie zauważyłem żeby pług opadał (jechałem po asfalcie wiec raczej bym usłyszał) Dopiero po 1 przejeździe gdy musiałem dojechać na drugą strone pola dostrzegłem problem. Czy to może byc związane z tym że rozgrzał sie olej? Wydaje mi sie ze nie ponieważ wygląda na to że to przez ta ruszajaca sie wajche. wiecie co może być nie tak? pozdrawiam

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:43

Podnośnik w 7245

No ale niestety mam kolejny problem. Dziś pojechałem w pole dokończyc orke (co prawda okazało sie ze jedak nic z tego bo jest jeszcze za zimno) podczas dojazdu zauważyłem że gdy podniosłem pług do końca ten po pewnym czasie jazdy opada. Zauważyłem że dźwignia podnośnika samoczynnie podczas jazdy pod wpływem(chyba) drgań przesuwa sie do przodu i zaczyna opadać. Gdy stoje w miejscu problem z nika. Postanowiłem znaleźć przyczyne. Zaglądając od tyłu znalazłem przy tych dźwigniach śrubkę z sprężynka, postanowiłem ją skręcić myśląc ze to jest jakis mechanizm stawiajacy większy opór wajchy. niestety. Po zrobieniu próbnego przejazdu okazało sie ze problem nie znikł. Dodam iż podczas dojazdu na pole nie zauważyłem żeby pług opadał (jechałem po asfalcie wiec raczej bym usłyszał) Dopiero po 1 przejeździe gdy musiałem dojechać na drugą strone pola dostrzegłem problem. Czy to może byc związane z tym że rozgrzał sie olej? Wydaje mi sie ze nie ponieważ wygląda na to że to przez ta ruszajaca sie wajche. wiecie co może być nie tak? pozdrawiam

u mnie jest jest to samo...tylko że u mnie lekkie maszyny opuszcza a ciężkie trzyma jak głupi...

#18 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:45

Podnośnik w 7245 tam jak sa te dzwignie powinna byc taka srubka ktora sie przesuwa do dzwigni i blokuje :lol: popatrz tam dokladnie, chyba ze jej niemasz bo ktos zgubił :P

#19 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:51

Podnośnik w 7245 zgodze sie. jest tam taka srubka srebrna ale jak trzeba ja ustawić? chyba nie trzeba ,.,podjeżdżać" nia do samej dzwigni gdy ta ustawiona jest na max i ja w ten sposob podpierac.... czy moze chodzi o to ze powinno sie ja zwyczajnie skrecic gdy ona jest w położeniu najbardziej w keirunku maski (przód) i jeszcze w ramach niejasności. Chodzi ci o ta srubke w srodku kabiny? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:55