Skocz do zawartości

Zdjęcie

ph Konrad

405 odpowiedzi na ten temat

#341 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 16:48

ph Konrad ja jestem inseminatorem i darmowe dostaje za te co przy rozmrażaniu wystrzela. A testów od nich nigdy nie brałem to nie wiem. Pierwsze słyszę żeby przez złe nasienie krowy zrzucały w ostatniej fazie ciąży. A po drugie masz tam buhaje z różnych firm z kilku krajów nie możliwe żeby wszystkie były złe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ph Konrad Dzisiaj, 05:27
  •  

#342 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:46

ph Konrad Kolega niech lepiej sprawdzi, czy nie ma w stadzie jakiejś choroby wirusowej. Dla niektórych ronienia to typowe objawy.

#343 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 grudzień 2014 - 17:57

ph Konrad

to ja tak odświeżę troszkę pytanie o nasienie buhajów. chodzi głównie o zwiększenie kalibru krów jak i wiadomo mleczności bo w tej chwili mam raczej średnio wydajne...  no i część raczej małych  sztuk.

czyli kaliber i mleko ale też nie oczekuję cudów, wolę trochę mniej wydajne ale nadające się do dłuższego użytkowania, w grę wchodzą zarówno HF czarno białe jak i czerwono białe (ostatnio tylko byczki się rodzą). mile widziane opcje nasienia seksowanego, (to może chociaż z połowa by wyszła jałoszek ;) ) z tego co zauważyłem z lat poprzednich to nie warto z konrada brać bo rodziło się takie byle co...

#344 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:14

ph Konrad

Na poprawę pokroju polecam PAGINI. On też poprawi Ci wydajność , trochę gorzej z suchą masą, ale nie można mieć wszystkiego naraz ;-)

Bardzo dobry też jest nowy genom z Centergenu MOVIE - jeśli dobrze pamiętam jest też w wersji sekswoanej. Poprawy budowy szukaj ogólnie w genetyce kanadyjskiej i niemieckiej.

#345 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 13:15

ph Konrad

daremw jeżeli chodzi Ci o zwiększenie kalibru i mleczności to przejrzyj sobie ofertę shiuzu jest tam kilka ciekawych byków np. demion, jegier, dilvoc

#346 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:54

ph Konrad

ja jestem inseminatorem i darmowe dostaje za te co przy rozmrażaniu wystrzela. A testów od nich nigdy nie brałem to nie wiem. Pierwsze słyszę żeby przez złe nasienie krowy zrzucały w ostatniej fazie ciąży. A po drugie masz tam buhaje z różnych firm z kilku krajów nie możliwe żeby wszystkie były złe.

Jedyną chorobą jaką miałem to nasiona z W/W firmy, krowy pokryte HF wszystkie poroniły, krowy pokryte simentalami urodziły nie powiem ładne cielaki, z schiuzu tez miałem kryte w tym samym momencie inne krowy i jakos bez zastrzeżeń,a więc???

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#347 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 21:19

ph Konrad

Kobra dlaczego masz się skazywać tylko na shiuz? Inseminator nie współpracuje z żadnymi innymi poza w/w i konradem? Ja mogę mieć kłopot z kupieniem dobrego nasienia MO czy SM ale HF są dziesiątki? Jest chyba w czym wybierać, genetyka, kanadyjska, niemiecka, holenderska, duńska i nasza krajowa. W przypadku MO tylko z Francji i nic więcej godnego uwagi(czeskie nie dla moich krów). Kłopot w tym jeszcze, że każda firma sprowadzi sobie jakiegoś jednego z czołówki rankingu a reszta z końca stawki lub nawet nie mieszczące się w top50 buhajów MO.

#348 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 30 grudzień 2014 - 21:37

ph Konrad

HF   ALlegro- wszystkie martwe cielaki,

Jeżeli z Konrada brac nasiona to tylko siementale łatwo sie zacielają i ciealki żywe sie rodzą, przerobiłem w tym roku tą firme, i inseminator i jego nasiona na zbity pysk poszły, dalej Shiuzem bede krył, może i mniejszy wybór ale 100% żywotności,a nie 9/10 lądowały w jamie.

W tym roku miałem dwa porody po Allegro, 1 byczek i 1 jałoszka, obydwa padły... Przypadek... ?

Generalnie od czasu do czasu zamawiam nasienie z tej firmy, zwłaszcza MO (Rapallo i Redon - najlepsze dostępne), NRF (głównie Eggtroen w SpermVitalu, najlepszy z oferty i dobrze po nim łapią - u mnie 3 sztuki), co do HF-ów to poza Facebookiem raczej średnio, zacieliłem 2 sztuki też Pederem ale to już buhaj, gdzie jednak dostaje się już coś za coś.

Edytowany przez Petryk, 30 grudzień 2014 - 21:53.

#349 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 21:58

ph Konrad @thomas w wchirz mają teraz valfina kiedyś był w shiuzie mam po nim 4 jałowki naprawdę ładne. Jest też crumble też dobry buhaj. Z konrada mam redonem teraz kilka cielnych.

#350 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 20:45

ph Konrad

Valfina to ja miałem z ABS. Z Konrada Redona brałem, ale nie każdą mogę kryć.  Mam ten problem, że jak coś mają w ofercie to spokrewnione jest z którąś w moich krów. Muszę na prawdę pilnować, żeby nie kryć pokrewnie. W tym roku miałem z intergenu Ugostar. Wkurzył mnie i to nieźle w tym roku mój inseminator, do tego stopnia, że poważnie zaczynam myśleć o kursie. Trudno doprosić się go na czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 11:39

ph Konrad

A jaka jest wasza oponia o Nasienu z ABSu ? 

#352 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 12:07

ph Konrad

My kryjemy nasieniem z ABSu. Jesteśmy zadowoleni w zeszłym roku cieliły się nam kryte Magnetismem, Dobermanem, Beaconem i Levi. A i w tym roku jest jeden byczek po Haydenie. Mieliśmy szczęście i w większości rodziły się jałówki. Z zacieleniami i porodami było normalnie. Wiadomo są tez problemowe sztuki do zacielenia a poród też może się trafić trudniejszy. Aktualnie z ABSu mamy Haydena i Triggera.

Edytowany przez mikaro, 09 styczeń 2015 - 12:09.

#353 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 13:16

ph Konrad

A ile placiłem za Haydena i Dobermana bo tez mysle wziąść te nasienie 

#354 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 13:41

ph Konrad

My zawsze płaciliśmy po tyle ile jest w katalogu za 10 porcji i 4 kolejne tego samego dostawaliśmy po 1 zł. Hayden katalogowo 75 zł a Doberman 99 zł.

#355 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 16:04

ph Konrad

to mi oferowano te byki troche taniej 

#356 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:09

ph Konrad

A po ile Ci oferowano?

#357 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 07:51

ph Konrad

Hayden 55 zł Doberman 70 zl

#358 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2015 - 21:06

ph Konrad

ok

Edytowany przez Centergen, 07 luty 2015 - 22:12.

#359 Share simental22

simental22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 luty 2015 - 16:42

ph Konrad

Witam zna ktoś może aktualne ceny jałówek w Konradzie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:39