Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cielaków po ich buhajach jeszcze nie widziałem. A jeśli chodzi o skuteczność zacieleń to kanadyjskie hf i mięsne przyjmują się bardzo dobrze natomiast skandynawskie hf i nrf oraz szwajcarskie simentale bardzo słabo.

Opublikowano

ja stosuje te nasienie od prawie 2 lat i nie narzekam. nasienia to biorę te najtańsze za 25-30 zł. z zacieleniami nie ma problemów. owszem są takie krowy co powtarzają ale tego nie da się wyeliminować. jałowice bez problemów się zacielają. ja stosuje głównie czerwoną duńska i cielaki nawet ładne wychodzą w porównaniu do tych po moim buhaju dlatego już nie stosuje naturalnego zacielania. jedyny minus a w zasadzie to 2 minusy. dużo byczków się rodzi oraz strasznie duże ponieważ krowa lubi przechodzić. minimalna waga to 40 kg a rekord z nowego roku to 55kg. ostatnio też urodził mi się simental mleczny i jest bardzo ładny. w pierwszym pokoleniu wyszedł czerwono biały.

Opublikowano (edytowane)

Ja kupiłem od nich jak narazie 20 słomek w cenie 35-100 zł. Patrzyłem szczególnie na mleczność, łatwość wycieleń i pokrój. Z Konradem zaczełem współpracę dopiero od 2 tygdni więc szukam opini innych urzytkowników

Edytowane przez Mateusz16
Opublikowano

właśnie rodzą mi się pierwsze cielaczki z tej firmy, kryjemy różnie, czasem tańszymi, czasem droższymi, zależy co ma weterynarz, ponieważ dopiero na rzesień planuje zakupić słomki. Fakt, rodzi siędużo byczków, myślałem że to tylko u mnie tak. Krowy zacielają sie dobrze, rzadko którą trzeba zacielać wiecej niż 2 razy, najczęściej już po pierwszym zostają.

Opublikowano

Ogólnie dobre nasienie i w przyzwoitych cenach ale nad punktualnoscią w dowożeniu nasienia i azotu to muszą sporo popracować. Teraz rewelacyjnych buhajów to nie mają bo cri odeszło a oni mieli super buhaje a semex to przeważnie pokrojowce ma i na świecie nie błyszczą. Ojcami buhajow od nich są tylko trzy byki Manifold, Eight i Jordan. Nie przepadam za konradem i dlatego mało od nich nasienia biorę ale przynajmniej krowy po ich bykach nadają się na wystawy np. Goldwyn, Titanic, Stormatic.

Kamilo758002 ty jakiego byka by nie wymienił to każdym kryles. Swoją wyobraźnię zachowaj dla siebie. Skoro kryles muralem to podaj cenę bo już nie jednego użytkownika wkreciles i wszyscy ci wierzą.

PS polecam Eighta bo dobrze się nim zacielają i jego córki u mnie też nie mają problemu z płodnością a jego wycena jest rewelacyjna.

 

miecz8 ile rocznie kryjesz sztuk? Jakie polecałbyś firmy sprzedające nasienie i ewentualnie jakieś buhaje?

Opublikowano (edytowane)

q

Edytowane przez rmiecz8
Opublikowano (edytowane)

q

Edytowane przez rmiecz8
Opublikowano

Ja mam również pytanie odnośnie PH konrad ale chodzi mi o jałówki:

Czy ktoś kupował? Jeśli tak to jakie były/są? Jak się spisują i ogólnie wszystko o nich jeśli laską ;)

Opublikowano

Limbo przestał oddawać nasienie i pewnie juz nie odda. Orange to dobry byk niedawno urodzily mi sie dwie cieliczki po nim jednak to taki przecietniak co wszystko ma dobre po kawałku na dawczynie daje sie głownie byka poprawiającego wybitnie jakąś ceche. Kupywałem u nich pierwiastki z danii sam wybierałem jak narazie jestem zadowolony.

Opublikowano

Najlepszy w danii jest Grove jesli chodzi o ścislość.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Radek_Z
      Cześć wszystkim
      planuje stawiać oborę na 50 krów dojnych a w starej umieścić od 10 do 15 jałówek +  jałoszki do odchowania i przyszłego remontu stada ( łącznie wszystkiego około 80 sztuk)
      Czy na 33ha dam radę wykarmić tyle bydła? Krowy na TMR, młode pasza zadawana ręcznie.(~13ha kukurydzy, ~12ha zboża, ~8ha lucerna i łąki)
      Obecnie wszystkiego mam 65 sztuk i wszystkie karmione „ręcznie” i paszy nigdy nie brakuje, ale nie wiem jak to będzie z tym wozem paszowym.
      Dziekuje za każda odpowiedz :)
    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez IzNow
      Sprawa nie dotyczy mnie, a mojego znajomego, który obecnie mieszka w Etiopii. Może lokalizacja jakoś naprowadzi kogoś na możliwe przyczyny zaistniałej sytuacji. Otóż:
      Znajomy posiada stado krów mlecznych. W sobotę do owego stada zostało sprowadzone kilkanaście nowych krów z miejscowości odległej o 20 km. Wczoraj zaczęły dziać się dziwne rzeczy, a mianowicie niektóre ze zwierząt dostały drgawek, upadały, nie mogły znów wstać, miały także temperaturę 40-41 stopni, a po kilku godzinach padły. Błony śluzowe blade i suche. Żadnych innych oznak. W ciągu jednego dnia taki los spotkał aż 10 krów, głównie tych sprowadzonych z innego stada. Została wykonana sekcja zwłok, która nie wykazała absolutnie żadnych nieprawidłowości jeśli chodzi o organy wewnętrzne. Jedynym odchyleniem był fakt pojawienia się na grzbiecie czarnych plam (nie wiem czy chodzi o plamy pośmiertne czy może było to coś innego). 
      Poprzednie stado jest wolne od chorób i nie wystąpiły tam żadne zgony. Jesteśmy w kropce 😐 Niestety poziom tamtejszych usług weterynaryjnych pozostawia wiele do życzenia, a do tego w pobliżu nie ma lekarzy, którzy już teraz mogliby wykonać jakieś przydatne badania.
      Czy ktoś ma jakiś pomysł jaka może być przyczyna tych nagłych zgonów? I co można zrobić, by w jakiś sposób uchronić pozostałe zwierzęta w stadzie przed tym samym losem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v