Skocz do zawartości

Zdjęcie

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:20

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy Witam mam pytanie chodzi mi o koło przyśpieszacz jazdy z prawej strony skręcone na takie trzy imbusy. ktoś może ściągał to koło?jak to zrobić? Zrobiły mi się takie dziury przy tych śrubach na imbusy jakby one rozbiły te otwory co w nich są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy Dzisiaj, 13:02
  •  

#2 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 05 czerwiec 2012 - 05:16

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy Ja zdejmowałem to koło wymieniając łozysko na osi. Niestety jego zdjęcie jest bardzo trudne bo całość jest zamontowana na stożku. Musisz wykręcic te śruby ktore mocują siłownik do koła i go wyjąć. Do jego ściągnięcia pożyczałem ściągacz tzw kapeluszowy, miał trzy otwory w które wkręcało się śruby zamiast tych od siłownika i jedna duza śrubę tak jak w typowym sciągaczu która wpierała się w oś. Dało sie je zdjąć ale było bardzo ciężko. Dodatkowo musisz uważac żeby nie stać na linii osi bo jak stozek puści koło odskoczy i żeby przypadkiem cie nie udeżyło. Jeżeli masz rozbite te otwory to to samo bedzie z klinem który łaczy obie cześci tego koła. U mnie też były luzy bo otwory porozbijały się o jakies 0,5cm ale nic z tym nie robiłem. Nowe takie kolo to koszt około 20 tys zł.
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#3 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:37

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy ja myślałem rozebrać i obspawać te otwory, ale jak rozbierałeś i złożyłeś nie ruszając tego to chyba nie będę ruszał skoro tyle roboty zostawię na zimę

#4 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:56

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy a kolego jak się odkręci te trzy śruby jest tam jakiś oring lub uszczelka pod tym trójkątem, bo tam gdzieś leci mi olej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 czerwiec 2012 - 17:24

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy Tylko koledzy zanim się zabierzecie do ściągania koła pamiętajcie że w wał jest wkręcona śruba z lewym gwintem która trzeba odkręcić aby zdjąć to koło, tak jest w 60 a w 75 pewnie tez tak jest.

#6 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:58

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy

a kolego jak się odkręci te trzy śruby jest tam jakiś oring lub uszczelka pod tym trójkątem, bo tam gdzieś leci mi olej?

Po odkręceniu tych trzech śrub da się wyjąć cały siłownik, jest nie duży i to pewnie z niego ci przecieka. U mnie też tak było, oddałem go do regeneracji i później już było ok

Jeżeli chodzi o to koło to żeby nie łożysko nawet bym się do niego nie dotykał. Sam tego nie obspawasz bo zmiejszenie rozbitych otworów na śruby to za mało, zapewne jest tez luz na klinie koła a tego już sam nie naprawisz

Edytowany przez Lukas85, 07 czerwiec 2012 - 21:01.

Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#7 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 08:54

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy czyli rozbite otwory to wina luzu na klinie, to mam nadzieje że jakoś przepyka to ten sezon zostawie to na zime

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 09:38

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy Tak rozbite otwory to tylko skutek tego co dzieje się na klinie. Myśle ze nie powinno być problemu z dalszą jazdą, zauwaz że każdy mercator ma takie luzy, po tylu latach to normalna sprawa