Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:10

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ludzie mają i farmtraki i też ładują, no to jeśli kupi 10 letniego zetora z polskim turem nie będzie się różnił niczym niż ten farmtrak nowy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Dzisiaj, 16:57
  •  

#22 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:40

@Prezes1352
Zgadzam się z tobą że farmtracki to bubel do tura :)

Pisze to osoba która widziała ten ciągnik zapewne tylko na zdjęciu ?

Pracowałeś tym ciągnikiem, że twierdzisz, że nie nadaje się do tura ? Widzisz ja mam ten ciągnik na podwórku i z turem radzi sobie świetnie

@kamin60 Niczym się nie różni od zetora ? No ciekawe jest inna skrzynia z rewersem, której zetor nie posiada

#23 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 21:33

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ursus@ mylisz sie kolego widzialem go na zywo i w rodzinie wujek ma i narzeka na niego. Przecieki juz ma a ma 200mth. Znajomy kupil rok temu i juz mu lozysko gdzies w skrzyni poszlo. Farmtrac do tura to tylko max 25ha. Rewers mechaniczny do tura to lipa. Możecie sie tu sprzeciwiać ale i tak uwazam ze to szajs.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#24 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 07:37

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ja do tura bym polecił (przy mniejszym areale) Fendt 210 Vario lub (przy większym areale) Fendt 720 Vario. Są to ciągniki które mało palą, mają kabinę z dobrą widocznością i duży promień skrętu. Te 3 powody wystarczą aby uzasadnić ten wybór nie mówiąc już o super komforcie podczas pracy i zaawansowanym wyposażeniu kabiny np. Variotronic.

#25 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 08:19

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha rmiecz8

a dołożysz koledze stówę ale tysięcy

#26 Share andrzejursus95

andrzejursus95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motocykle

Napisany 11 czerwiec 2012 - 11:25

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ja bym Ci proponował zefir 85k lub 85 bardzo fajne ciągniczki nie są zadrogie przeważnie pracują w gospodarkach komunalnych miałem okazje nim pracować z turem oraz kosiarką rotacyjną i bardzo wygodnie się nim pracuje z tego co wiem to jest mało awaryjny i ekonomiczny

Ja bym ci proponował zefir 85 lub 58k bardzo fajne ciagniczki są one z pronara i nie są zadrogie bardzo fajnie się nim pracuje mialem okazje pracowac z turem oraz kosiarką rotacyjną i bardzo fajny ciągniczek z tego co wiem to nie są wcale takie awaryjne i sa ekonomiczne

#27 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 11:47

Ursus@ mylisz sie kolego widzialem go na zywo i w rodzinie wujek ma i narzeka na niego. Przecieki juz ma a ma 200mth. Znajomy kupil rok temu i juz mu lozysko gdzies w skrzyni poszlo. Farmtrac do tura to tylko max 25ha. Rewers mechaniczny do tura to lipa. Możecie sie tu sprzeciwiać ale i tak uwazam ze to szajs.

Widzisz mój wujek ma słonia w stodole...

Macie teraz naprawdę spore wymagania, jeszcze nie dawno większość robiła na starych c-360, a teraz jak ciągnik ma rewers mechaniczny to już lipa, wstyd do niego wsiadać no nie ?

Zaskoczę ciebie, mój kolega ma FT 675 DT z turem i obrabia 45 ha, do pomocy ma JD 2650 i c-360 i co ? Daje sobie radę.. http://www.agrofoto....farmtrac-675dt/

Więc pisanie, że FT z turem tylko na 25ha jest dziecinne

#28 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:35

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha U znajomych po 2200 mth ślizga się sprzęgło w farmtraku oczywiście z turem. Było też kilka pierdółek serwisowych no ale za 125tyś to nic lepszego nie znajdzie

#29 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:13

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ja już bym wolał dopłacić 20tys. i mieć john deera wiedząc że jest to znana marka z dużym doświadczeniem i mam pewność że się tak szybko nie zepsuje. Mimo że więcej pali to przynajmniej bym się nie wstydził jeździć farmtrackiem lub ursusem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:27

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha do tura najlepiej sprawdza sie ciagnik z ramą tak jak starsze 914 zetor 8145 no i JD Mka lub Rka ale jesli ktos nie przżuca kilka tys bel rocznie turem + obornik to taki FT dla przecietnego rolnika wystarcza...a strsznie go tutaj krytkujecie szajs ....itd oczywiscie ma minusy revers mechaniczny ale ta marka bardzo dobze sie sprzedaje pytanie dlaczego...?

#31 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:30

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha @rmiecz8 Widzisz ja bym wolał trochę dołożyć i kupić Fendta, bo wstyd jeździć ciągnikiem na mostach Made in China...
Tak pisać można bez końca.
Każdy kupuje to co uważa i na co go stać, niby parę tyś. a dla niektórych te parę tyś robi ogromną różnicę.

Po za tym co z tego że kupi drogi ciągnik, jak nie będzie go stać na utrzymanie go ?

#32 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:45

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Dlatego ja kupuje fendty. Wolę nawet używanego fendta za 80 tys. ale ft jest o wiele słabszy a kupuje go dlatego dużo ludzi bo jak na taką cenę to w miarę przyzwoicie wygląda. Chociażby za 1 fendta można mieć 2 ft i jeszcze zostanie ale u mnie taki ft by roku nie wytrzymał a fendty vario jeżdżą i nadal je kupuje mimo że są drogie.

#33 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:48

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ursus@ kolego dziecinny to Ty jesteś. Ja koledze tylko radze żeby nie kupil bubla. Bo to że ty masz farmtraca to mnie to szczerze mówiąc koło chu** obchodzi. Slyszalem wiele opini o farmtrackach i wiem co mówie. Ciągnik moze i nie drogi ale jego wykonanie teeż do kitu.

Pozdro.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#34 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:20

Dlatego ja kupuje fendty. Wolę nawet używanego fendta za 80 tys. ale ft jest o wiele słabszy a kupuje go dlatego dużo ludzi bo jak na taką cenę to w miarę przyzwoicie wygląda. Chociażby za 1 fendta można mieć 2 ft i jeszcze zostanie ale u mnie taki ft by roku nie wytrzymał a fendty vario jeżdżą i nadal je kupuje mimo że są drogie.

Ma racje za 120 tyś miał byś igiełkę fendta z ładowaczem pod kolor i osprzętem miałby on może jakieś 10lat więc jak na fendta to mało bo te stare jeżdżą już koło 40 lat i jeszcze posłużą. A kto kupuje ciągnik bo ładnie wygląda ??

Edytowany przez kamin60, 11 czerwiec 2012 - 19:21.

#35 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 13:07

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Zależy kogo na co stać.
Do tura podstawa to rewers, mechaniczny szybko zużyje sprzęgło więc najlepiej jak jest elektro-hydrauliczny. Poza tym jest on dużo wygodniejszy w użyciu. Jeśli ciągnik ma robić też dużo w polu to obowiązkowo półbiegi.
Moim zdaniem ciągniki takie jak JD 5R, MF 54** i Fendt 200/300 to ideał do takich zadań. Jeśli będą wykonywały wszystkie pracę od oprysków poprzez pracę z ładowaczem i kończąc na orce to ich zakup jest całkowicie uzasadniony.
Ja osobiście mam JD 5720 z ładowaczem jako ciągnik pomocniczy i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jeśli masz mało kasy to już pozostają ciągniki z niższej półki ale obowiązkowo z rewersem.

#36 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 10:44

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha A może ten?
http://motoallegro.p...2443132236.html
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 07:45

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha Ja proponował bym Kubotę M6040. Jest to ciągnik stworzony do pracy z ładowaczem: sprzęgło mokre, rewers hydrauliczny, doskonała widoczność i wydajna hydraulika, a do tego bardzo oszczędny :) I ten fenomenalny skręt :D