Polecane posty

BENNY82    242

 

to nie przypalenie ale choroba.

 

a jaka to choroba? na t1 było capalo 1,4l\ha zaplikowane około 2 tygodni temu. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam zapytanie czy tilt turbo można stosować w pszenicy jarej bo niby nie ma rejestracji? Łamliwość źdźbła występuje też w jarych czy tylko w oziminach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

@BENNY82 pierwsze zdjęcie choroba drugie możliwe przypalenie ostatnią mieszanką. Jaka choroba trudno ocenić zdjęcia raczej septorioza albo mączniak.

@pasiu66 Tilt trubo bardziej na mączniaka niż na łamliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Dołączam sie do pytania kolegi powyżej o ochronę pszenicy jarej. Na oziminy stosowałem Tilt i Mondatak na T1, czy w jarej też tak mogę zastosować i czy ochrona jest taka sama jak w ozimej?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

@BENNY82 pierwsze zdjęcie choroba drugie możliwe przypalenie ostatnią mieszanką. Jaka choroba trudno ocenić zdjęcia raczej septorioza albo mączniak.

@pasiu66 Tilt trubo bardziej na mączniaka niż na łamliwość.

Ja nie mówię, że tilt jest na łamliwość tylko pytam czy ta choroba występuje w jarej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Dzięki. Mogę zastosować sam tilt i w jakiej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

 

może, ale nie sam tebukonazol

 

 

ile dorzucić do intizamu amistaru/acanto na T2? mam go 0,5l/ha czyli ponad 80% zalecanej dawki, czy wystarczy dorzucić 20% zalecanej dawki strobiluryny? + ewentualnie tebukonazol na T3?

Acanto lub amistar to w dawce 0.6 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dzięki. Mogę zastosować sam tilt i w jakiej fazie?

zadbaj o choroby lisci w fazie 1 kolanka razem ze skracaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Acanto lub amistar to w dawce 0.6 l/ha

 

nie wiem tylko czy warto inwestować te 70zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Napisano (edytowany)

poszukalem troche i wydaje mi sie ze bedzie to septorioza lisci pszenicy trzeba prsykac nie ma na co czekac myslicie ze Artea bedzie dobra? bo chce zrobic czyms jeszcze na flagowy....a do falgowe nie dotrwa bo jest bardzo widoczna na pszenicy....

Artea może być ale dodałbym coś. Artea solo będzie lepsza na T3 niż teraz. Teraz artea 0,4l z amistarem 0,6l i mieszanka jest super.

Sprawdz etykiete :)

Seguris jest na T2, dobrze zwalcza mącznika septoriozę, na T3 lepsze są inne środki.

Kupiłem na T1 Tilt turbo ale że wylądowałem w szpitalu nie dalem rady popryskać. Jak ktoś wyżej napisał na T2 można też jego użyć,ale moje pytanie brzmi czy nie lepiej by było coś do niego nie domieszać? jak tak to w jakich proporcjach? W sklepie polecali Artea że cena do jakości jest dobra. Dodam że pszenica ma 4-5 liści.

Sam tilt turbo da radę, fenpropidyna w tej fazie będzie lepsza niż cyprokonazol. Artee daj na kłos.

Mam zapytanie czy tilt turbo można stosować w pszenicy jarej bo niby nie ma rejestracji? Łamliwość źdźbła występuje też w jarych czy tylko w oziminach?

Możesz stosować. Tilt ma rejestrację w pszenicy jarej. Na łamliwość to jest unix.

Edytowano przez milanreal1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Wielkie dzięki. Nie wiem chyba ślepy jestem bo czytałem etykietę i znalazłem tylko ozimą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

 

nie wiem tylko czy warto inwestować te 70zł/ha

Zależy jaką masz odmianę pszenicy i jaki plon możesz wyciągnąć.

 

na t2

acanto 0,5l + Duet ultra 0,3l

lub

akanto0,5l + tilt turbo 0,5l

co wybrać prosze o porade

?????

Wybierz acanto 0.6 + tilt turbo 0.6 tak jak jest zalecane dopiero wtedy widać efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Półtora tygodnia temu opryskałem pszenżyto tiltem + mirage i wczoraj patrzyłem i liść flagowy jest już cały wykształcony i w związku z tym mam pytanie na drugi zabieg chciałem dać arteę + jakaś odżywka czy mam odczekąć jeszcze trochę jak kłoś zacznie się pokazywać czy pryskać teraz? I jeszcze jedno pytanie czy po wykłoszeniu pszenżyta można je prysnąć 1 litrem tebukonazolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To zależy od presji chorób. Musze przyznać żę 1 zabieg był dość późny więc teraz tlit nadal zabezpiecza Ci rośliny przed mączniakiem i septoriozą. Może tylko jeszcze 1 zabieg wystarczy. Jeżeli dasz artee w fazie kłoszenia to poradzi sobie że chorobami kłosów, tebukonazol nie będzie potrzebny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

T1 był dość późno bo nie było jakoś pogody a i najpierw chwasty trzeba było skończyć i kuku posiać, a presji chorób jest raczej słaba bo wszystkie liście zdrowe więc pewnie wstrzymam się do kłoszenia, a tebukonazol chciałem dać tylko na 1 ha pszenżyta nasiennego, ale na opakowaniu nic nie pisze o rejestracji w pszenżycie i chciałem się zapytać czy można stosować. To w takim razie na jutro jak się uda to prysnę jęczmień ozimy na T2 bo już ości się pokazują, czy może trochę poczekać jak się kłos pokarze, a i czy można dodać do tego odżywki+trochę mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do fungicydów jak najbardziej możesz dodawać odżywki ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

dzięki milenreal1 dzisiaj jak się uda będę pryskał. A artea wystarczy na drugi zabieg czy coś domieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

@BENNY82 pierwsze zdjęcie choroba drugie możliwe przypalenie ostatnią mieszanką. Jaka choroba trudno ocenić zdjęcia raczej septorioza albo mączniak.

@pasiu66 Tilt trubo bardziej na mączniaka niż na łamliwość.

 

maczniak???? po capalo byc może za pozno zaaplikowałem ale poczekam na rozwój sytuacji. widze ze bez t2 sie nie obejdzie. co do koncówek to tez tak myslałem że to przypalenie.zostało mi capalo czy poprawic w ilosci o,5l\ha bo tyle mi zostało dpuszczalne było 2 l wiec chyba można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj