Polecane posty

tomekZ058    135

@Davidmix kl.ziemi II i III stanowiska po pszenicy ozimej na oborniku ,skracałem Medaxem a jak była jeszcze potrzeba to usztywniałem Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, ahten napisał:

na wschodzie polski bylo juz nocami -14. ok siedlec. wszystkie samosiewy padly

U mnie bylo 12 max i  nie padł. Troche kolor zmienil. A może się mylę? Oby..musze go wziąć do domu to zobaczę czy żyje.

Macie jakieś sprawdzone środki na samosiewy w pszenicy ozimej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Uzupelniam tak jak robię i nigdy nie miałem problemu z książką albo pisze nazwę środka którego jakbym sam zrobił. Modusem dla mnie średnio skracać bo trzeba dobrze pilnować a Medax Max to nie ma problemu 3 zabiegi w jednym fungi mikro i skracanie i brak przypaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2018 o 11:27, rolnik31 napisał:

Ja już na gotowcach nie pracuje od tego roku bo już nie raz mnie zawiodły. Kupuje pojedyńcze substancję i robię swoje. Więcej zabawy ale widzę efekty ale również w kieszeni mi zostaje kasa. W tym sezonie na 2 zabiegach skończyłem. Drugi zabieg zrobiłem mocniejszy. Można robić T3 ale przy tych warunkach nie opłacało się. 

jeśli można zapytać to jaki był skład i ilości  mieszaniny T1 a jaki skład T2 ?

Dnia 30.12.2018 o 20:14, rolnik31 napisał:

Uzupelniam tak jak robię i nigdy nie miałem problemu z książką albo pisze nazwę środka którego jakbym sam zrobił. Modusem dla mnie średnio skracać bo trzeba dobrze pilnować a Medax Max to nie ma problemu 3 zabiegi w jednym fungi mikro i skracanie i brak przypaleń.

Czyli że medax max nigdy nie przypali jęczmienia nawet zastosowany przed przymrozkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@Mariusz245555 jeżeli chodzi o przypalenia na jary raz miałem mały przymrozek-1 i nic się nie stało. Na zimowy nie stosowalem 

T1 leciałem jeszcze Tiltem w dawce 1.1 litra i niestety nie dał sobie rady A w T2 to poszło 0.7 topsin 500 0.4 ambrossio i 0.8 agristar 250SC to pryskając w fazie liścia podflagowego puściło gdzieś tydzień przed dojrzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

a z czym nie dał rady? ja zazwyczaj daję go w mieszance z mirage po 0,8l i robi dobrą robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
Dnia 30.12.2018 o 20:14, rolnik31 napisał:

Uzupelniam tak jak robię i nigdy nie miałem problemu z książką albo pisze nazwę środka którego jakbym sam zrobił. Modusem dla mnie średnio skracać bo trzeba dobrze pilnować a Medax Max to nie ma problemu 3 zabiegi w jednym fungi mikro i skracanie i brak przypaleń.

Kolego masz jakąś książkę czy coś w tym stylu co ci pomorze w doborze odpowiedniej substancji?

Jaki fungi,mikro łączysz z Medax Max i w jakich dawkach?

Edytowano przez Davidmix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Ma ktos doswiadczenie w zaprawianiu jeczmienia jarego systiva? Mam pare pytan(glownie dawka i wiarygodnosc zastapienia grzybowki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Hej, do ilu kg/ha N mogę dać żeby jęczmień jary nie wyległ. Mam niskopienny jęczmień rośnie max 40cm, gleba średnia IIIkl. Chciałem go trochę intensywniej nawozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
Dnia 12.01.2019 o 14:00, szymonidas9 napisał:

Ma ktos doswiadczenie w zaprawianiu jeczmienia jarego systiva? Mam pare pytan(glownie dawka i wiarygodnosc zastapienia grzybowki)

ja w jarym bym odpuścił i poleciał normalną T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
3 minuty temu, kellyq napisał:

Hej, do ilu kg/ha N mogę dać żeby jęczmień jary nie wyległ. Mam niskopienny jęczmień rośnie max 40cm, gleba średnia IIIkl. Chciałem go trochę intensywniej nawozić.

Jaka nazwa tej  odmiany jęczmienia  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Nie mam zielonego pojęcia, to jeszcze ojcowa odmiana. Trzeba go kosić przed pszenicą bo jak długo stoi to kłosy do ziemi się kłaniają potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 12.01.2019 o 14:00, szymonidas9 napisał:

Ma ktos doswiadczenie w zaprawianiu jeczmienia jarego systiva? Mam pare pytan(glownie dawka i wiarygodnosc zastapienia grzybowki)

Ja miałem browar z systivą. Do żniw praktycznie czysto. No ale susza była. Miałem tylko jeden raz także ciężko mi ocenić ale wg mnie warto było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, kellyq napisał:

A ile dajesz azotu na swoje i czy skracasz?

To ważne co pytasz ale zapytaj jeszcze kolegi ja rozłoży opady deszczu tj. kiedy i ile 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam już prawie luty najwyższa pora na wybór odmiany jęczmienia.Co polecanie na 4 klasę miejscami 5 ,Ph  podchodzi pod 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszlol11    10

Ja w tym roku wyszedłem z jęczmienia jarego a zasialem hybrydę zimowa a jeśli chodzi o jęczmień jary to z własnego doświadczenia tylko Stratus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Witam jaka odmianę jęczmienia jarego pastewnego polecacie na lll lV klasa która ma duży potencjał plonowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983
Dnia 20.01.2019 o 19:25, AgroSzymi99 napisał:

Witam już prawie luty najwyższa pora na wybór odmiany jęczmienia.Co polecanie na 4 klasę miejscami 5 ,Ph  podchodzi pod 6?

Dołączam się do pytania Szymi... Pytałem dziś w centrali w Łukowie to proponowali mi Soldo lub Kucyk na słabsze gleby, cena 210zł 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

ja chyba pojde do sadiada kupie na połowę pół na zasiew bo mial zaskakujaco ładny jak na jego nawozenie i susze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dołączam się do pytania Szymi... Pytałem dziś w centrali w Łukowie to proponowali mi Soldo lub Kucyk na słabsze gleby, cena 210zł 100kg

No mi właśnie też Kucyka polecali na moje "czarnoziemy".Znajomy był bardzo zadowolony z tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj