Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz czy warto

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 19:45

Mtz czy warto To zostaw sobie ciapka T-25 dokup MTZ-a i będziesz zadowolony ,ciapek będzie do lekkich prac ,mtz do cięższych kiedyś agregat uprawowo siewny wiekszy pług albo prasa rolka będzie jak znalazł i sprzęt dokupisz lub zmienisz jeden raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz czy warto Dzisiaj, 21:40
  •  

#22 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 20:09

Mtz czy warto Prawda jest taka toporeny z letkimi wyciekami ale mało pali żadko sie psuje i m,ałe koszty napraw ,można nim tyrać
nia kupuj jeżeli chczesz mieć cignik idealny i presztiżowy

#23 Share Krystian2607

Krystian2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:20

Mtz czy warto Witam:) proponował bym jak kolega STANK. Ciapek do lekkich prac będzie samo git a mtz do ciezkich. Sam posiadam c360 i mtz 80 pracuje na 20h c360 mam do opryskiwacza 600L i ogólnie do lekkiej pracy a mtz do ciężkiej. MTZ pracuje z pługiem 5x30 czasami jedna odkręcam gdy jest mokra jesien i agregaem 2.8m gdy bedziesz miał dwa bedziesz zadowolony bo mtz w lekkiej pracy nie bedzie ekonomiczny dokładnie nigdy nie mieżyłem ale swoje spali... jednak przy ciężkiej pracy bedzie palił mniej c360. Spalanie mtz przy agregacie około 8-10L na hektar (czas pracy 45minut do godziy) przy orce 12-16 w zalezności od warunków. sam zdecydujesz jak bedzie dla ciebie najlepiej jednak jeśli masz zamiar rozszeżyć gospodarstwo to zostaw T-25 i dokup mtz do tego jakiś pług i agregat wiąże sie to z dodatkowymi kosztami jednak mtz szybko obgonisz cieżką robotę sam musisz zdecydować

#24 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:23

Mtz czy warto

Prawda jest taka toporeny z letkimi wyciekami ale mało pali żadko sie psuje i m,ałe koszty napraw ,można nim tyrać
nia kupuj jeżeli chczesz mieć cignik idealny i presztiżowy

Q..wa,co za pisownia.Wszystko na czerwono.Z cały szacunkiem, postarajcie się trochę. Przecież jest pomoc edytora.Klikamy prawym przyciskiem na zaznaczonym słowie. I czytamy przed wysłaniem!

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#25 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:31

Mtz czy warto co tam znalazłeś za błędy

#26 Share Budzu321

Budzu321

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 07:39

Mtz czy warto ale po co mi 2 traktory na 10 ha w t-25 trzeba lać i w mtz a paliwo teraz drogie a nie śpie na pieniądzach, a rusant obecnie przechodzi remont silnika a potem sprzedaje t-25 szwagrowi bo ma 4 ha pola i nie potrzebny mu wiekszy...

#27 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 18 marzec 2012 - 10:24

Mtz czy warto A co to za różnica do którego wlejesz , przecież jak jednym będziesz coś robił to drugi ci nie spali jak będzie stał. :D
Na 10 ha też można mieć 3 ciągniki jak się ma na to fundusze, zawsze się przyda jeden więcej nie trzeba się tak przepinać jak kołowaty. każdy robi z innym sprzętem, ja mam dwa i przydał by się jeszcze jeden a ziemi mam 18 ha i dzierżawy 4 ha. :P

#28 Share Krystian2607

Krystian2607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 11:26

Mtz czy warto Przez cały rok kupisz mniej paliwa do dwóch ciągników niż do jednego...(mając jeden: mały bedzie dostawał w dupe a duzy nie bedzie miał co robić) wiem co mówie bo sam mam dwa i nie powiem ze jeszcze bym dokupił przecież duzym ciągnikiem szybko obgonisz ciężka robote te twoje 10h mtz w dwa dni spokojnie zaorasz nawet jak bedziesz spał do obiadu :D małym ciągnikiem bedziesz pitulał tydzień później agregat, sianie szkoda gadać... c360 w dzisiejszych czasach jest małym ciagnikie dużo wiekszego sprzetu też nie załozysz niż masz do ciapka wiec nie wiem nad czym ty się zastanawiasz. Zostaw T-25 do lekkich prac zwlaszcza ze piszesz o remoncie silnika szkoda sprzedawać zrobionego ciagnika... Na twoim miejscu wcale bym sie nie cykał tylko dokupił mtz robił byś nim tylko na wiosne i jesienią przy ciężkich pracach no i prasa jeśli masz w planach. MTZ jest duzo wygodniejszy silniejszy i ma lepszy uciąg niż c360. Mając dwa ciągniki dużo szybciej usprawni Ci to prace w gospodarstwie :rolleyes: Mój kumpel ma podobny areał do twojego i pracuje c360 i sam ma w planach dokupic mtz do ciezkiej pracy bo ursus jednak zamały do wszystkiego dużó czasu mu schodzi na oranie póżniej agregat i sianie ... ja mam dwa przykładowo jak zaoram jednego dnia jakiś areał to na drógi dzież przerabiam agregatem a zamną mały ciągnik odrazu sieje i praca idzie dużo szybciej i sprawniej widać jakieś efekty pracy. Zastanów sie zanim podejmiesz jakaś decyzje żebyś później nie żałował pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2012 - 20:57

Mtz czy warto Jeżeli nie masz kasy to zostaw sobie t25, kolega ponad 40ha obrabiał do tej pory takim ciągnikiem i teraz dopiero kupił MTZ. :)
Sprzedac swój ciągnik za 5000zł i kupic niewiadomo jaki za 16000zl plus sprzęt do niego i dotego kredyt to trochę duże ryzyko.

#30 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:39

Mtz czy warto ktoś wyżej pisał że mtz ma trochę "niewygodny" podnośnik-może mi ktos dokładnie wytłumaczyć jak się steruje podnośnikiem w MTZ? to jest jakiś suwakowy, pozycyjny jak np w 360 czy coś bardziej podobnego do 330?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#31 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:47

Mtz czy warto Wygląda to tak (pierwsza wajcha od dołu): http://www.google.co...1t:429,r:1,s:35
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#32 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:53

Mtz czy warto aha, i to ma tylko regulację góra dół, czy są jakieś bajery typu dociążanie, szybkosć opadania, podnoszenia? jaki siłownik ma podnośnik mtz-jedno, czy dwustronego działania? one są na zawnątrz skrzyni czy w środku, pod "czapą"?

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:16

Mtz czy warto Siłownik dwustronnego działania, możesz podnieść w góre na nim tylne koła, a sterujesz dźwignią koło fotela lub rozdzielaczem koło kierownicy. Siłownik na zewnątrz pod kabiną. Praca siłowa, pozycyjna zdaje się. Ogólnie nie sprawia problemów trzeba go tylko czasem przejrzeć bo wszystko jest na zewnątzr a nie jak w większości ciągników w tylnym moście.
KPK Kumurun Team

#34 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:22

Mtz czy warto to dociążania działa tylko w momencie opuszczania czy cały czas podnośnik jest zablokowany w zadanej głębokości? jest możliwość pracy w trybie pływającym-tj ustawić tylko max zagłębienie narzędzia a na kółku może się podnosić dowolnie, czy to jest tylko na sztywno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:34

Mtz czy warto Pewnie. Pływająca albo na sztywno. Podnosi, opuszcza swobodnie lub siłowo.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź