Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik zetor 7011 cyrk na kolach

80 odpowiedzi na ten temat

#1 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:09

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Witam wszystkich.
Mam taki problem z silnikiem wszystko było dobrze chodził jak zegarek dopóki nie wyciekł mi olej z silnika (pękła miska) jak kontrolka mi się zaświeciła zgasiłem i nalałem olej żeby wrócić do domu na drugi dzień zmieniłem miskę ale już ciągnik nie miał mocy i dymił na niebiesko odkręciłem kolektor wydechowy i okazało się ze nie chodzi na 2 i 3 cylinder ( niebieskie, zimne i mokre spaliny) stwierdziłem ze tuleje poleciały wymieniłem na nowe oryginalne zetora (340 zł dziura ) odrazu wal do szlifu pojechał, nowe panewki, pompa olejowa i wszystkie kola rozrządu i dalej to samo w następnej kolejności pompa do pompiarza i wtryski nie pomogło wiec się wkuzylem i kopiłem nowa pompę wtryskowa i sam kupiłem końcówki i przy mnie je wymieniali i ustawiali żebym miał pewność ze na pewno były wymienione na nowe problem nie znikł dalej to samo kopiłem jedna nowa głowice i na nowej też nie chodzi dodam ze ciśnienie na tłokach ma 24 bar. a nowej głowicy 25 bar.i silnik zrobił jakieś 40 MTG tak wiec jeszcze nie dotarty dobrze możne dla tego te ciśnienie jest takie małe mierzone na zimnym silniku w temp powietrza około 0 C.

Proszę o rady może ktoś się spotkał z takim problemem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik zetor 7011 cyrk na kolach Dzisiaj, 00:10
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:34

silnik zetor 7011 cyrk na kolach A oglądałeś może krzywki wałka rozrządu? ale bez oleju nie mogło ich w sumie szybko zeżreć, głowic też na szczelność nie sprawdzałeś? może zdejmij pokrywki głowic te od klawiatury i zobacz czy zawory się otwierają, i jaki mają skok. Dziwny przypadek trzeba przyznać, mam nadzieję że pierścienie przy montażu ci nie popękały, ale nie bo masz ciśnienie dobre... sprawdź te zawory, to jedyne co mi do głowy przychodzi.
A jeszcze jedno, w zetorach niekiedy pompy wtryskowe były smarowane olejem z silnika, u ciebie jest z silnika, czy pompa ma swój olej?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 luty 2012 - 13:04

silnik zetor 7011 cyrk na kolach zastanów się czy dobrze złożyłeś rozrząd -porównałeś znaki starych kół i nowych ,wymieniałeś sprzęgiełko pompy? skoro silnik chodzi to spróbuj przyspieszyć na max zapłon,może zareaguje.... jak nie to wygląda że wałek rozrządu do wymiany...jak rozbierałes to w jakim stanie były części, były oznaki zacierania się silnika?

Edytowany przez kozulek2, 10 luty 2012 - 13:08.

#4 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:09

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Stara pompa miała własne smarowanie a nowa ma już smarowanie z silnika, wałek rozrządu dziś rano wyjąłem i pojadę do agromy porównać wymiary jak coś mi się tylko nie spodoba to kupie nowy i oczewiscie orginał

Kola były dobrze ustawione ze trzy razy to sprawdzałem zaraz mi se gwinty pościerają od tego odkręcania i skręcania z zapłonem tez kombinowałem i bez zmian

Edytowany przez djpala, 10 luty 2012 - 13:13.

#5 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, rośliny uprawne ( nowinki technologiczne) i wiele innych

Napisany 10 luty 2012 - 13:16

silnik zetor 7011 cyrk na kolach sprawdź czy nie są za duże luzy na klawiaturze mogą się nie domykać zawory wydechowe i dolotowe

#6 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:23

silnik zetor 7011 cyrk na kolach przy takim małym ciśnieniu spręzania, to nigdy on ci nie zapali. tłoki też wymieniales?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#7 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:24

silnik zetor 7011 cyrk na kolach chyba zbyt nerwowo do tego podchodzisz , najpierw prawidłowa diagnoza a potem wymiana zużytych części na nowe.

#8 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:25

silnik zetor 7011 cyrk na kolach zalej do każdego tłoka ok. 50ml oleju silnikowego i wtedy sprawdz sprę żanie
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#9 Share sel

sel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:28

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Porównałbym znaki na nowych kołach ze starymi czy się zgadzają morze być źle nacechowane. Wtryski wyjąć i podpiąć pod pompę sprawdzić czy podają równo paliwo.

#10 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 luty 2012 - 18:11

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Pompa wtryskowa była sprawdzana na drugim ciągniku i chodził ładnie 0 dymku odpalał na dotyk a u mnie masakra a zapomniałem powiedzieć jak odkręciłem kolektor ssący to te dwie środkowe głowice maja mokre kanały ssące kopiłem 1 nowa głowice zmieniłem i ta tez jest mokra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Zetor5211itT25

Zetor5211itT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:01

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Sprawdz ustawienie zaworów tak jak kolega radzi możliwe że to one są wszystkiemu winne.

#12 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:24

silnik zetor 7011 cyrk na kolach sprawdziłeś ten wałek?

#13 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:50

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Z walkiem jest problem bo akurat w aromie nie maja, prywaciarze tez nie maja, ale mierzyłem wałek od c 360 i u mnie są mniejsze krzywki średnio 0,5 mm

A co do znaków na kolach, zmiana zaworów jest równo w GMP z tego co ja wiem tak powinno być, początek wtrysku 3,5-4 mm przed GMP (sprawdzane za pomocą kapilary ) zawory były ustawione tak jak książka podaje 0,25 mm wszystkie zawory bez wyjątków

Edytowany przez djpala, 10 luty 2012 - 19:58.

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:53

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Skoro masz manometr do sprawdzania ciśnienia sprężania to sprawdź jeszcze raz, z tym że zrób to dokładnie, a pomoże wyeliminować usterkę w komorze spalania.
Tu masz przykładową instrukcję http://www.zss.lubli...a sprezania.pdf

Oczywiście zrobisz to jak złożysz silnik z powrotem.
A wałek rozrządu jest równo zużyty na wszystkich krzywkach czy jakoś inaczej na tych środkowych.

#15 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:35

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Właśnie się dowiedziałem ze ciśnienie minimalne dla john deera 3140 wynosi 21 bar (dane z instrukcji napraw serwisu ) stopień sprężania taki sam jak w zetorze 17;1

A co do tych krzywek walka to różnice na moim walku to 0,1 mm myślę ze nie jest to aż tak duża różnica sam już nie wiem tracę głowę

Edytowany przez djpala, 11 luty 2012 - 09:50.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2012 - 22:43

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Mówisz że ten silnik źle chodzi, to co na dwa gary w ogóle nie pali czy co, bo nic z tego nie wiem.

#17 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:13

silnik zetor 7011 cyrk na kolach zimny chodzi na dwa gary skrajne gorące spaliny i praktycznie bezbarwne jak się zagrzeje chodzi równiej ale na dwóch środkowych garach jest niebieski dym i dużo chłodniejszy można rękę przyłożyć do kanału wydechowego

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2012 - 23:17

silnik zetor 7011 cyrk na kolach A ciśnienie sprężania na 1 i 4 tłoku mierzyłeś?

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:27

silnik zetor 7011 cyrk na kolach To nie jest oszałamiająca różnica w krzywkach ale dźwigienki klawiatury mają stosunek 1:2, 2:3, 3:5 także na zaworach to nie jest 0.1mm tylko 0.2; 0;3mm niby niedużo powinno pracować poprawnie, jeżeli sprawdziłeś pompę, końcówki, ciśnienie sprężania jest jak na 70xx dobre, początek tloczenia i rozrząd dobrze to coś kłóci się w zeznaniach, nie wiem Rutkowskim nie jestem ale ja podejrzewam że chyba ci pierścienie przy montażu pękły, i możliwe że go nie mierzyłeś, albo mierzyłeś złym manometrem...
Zmierz jeszcze raz ciśnienie sprężania+próba olejowa tj. kolega wyżej pisał i zmierz jeszcze raz po oleju w cylindrach, i środkowe wtryskiwacze po próbie wkręć na skrajne, to rozwieje dyskusję.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2012 - 23:38

silnik zetor 7011 cyrk na kolach Tylko zauważ @boby że przed remontem miał to samo.@djpala całe zestawy {tłok+tulej +pierścienie} zakładałeś nowe?