rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

patfilmax    7

ja mam pytanie jak u was wygląda potwierdzanie tych umów(żeby była data pewna) w urzędzie gminy bo u mnie w gminie powiedzieli że potwierdzą umowy tylko podpisane przy nich osobiście(pracownik musi widzieć że to ta konkretna osoba popisuje), a co z umowami podpisanymi rok dwa  pięć wcześniej? Za bardzo nie mam ochoty chodzić po wszystkich dzierżawcach i tłumaczyć po co, na co, tym bardziej że są to też starsze osoby. Zaraz wszyscy podejrzewają jakiś przekręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Co wpisujecie w planie sprzedaży w miejscu zbytu? Dokładne nazwy firm?? Co jeśli sprzedam potem gdzieś indziej?

Ja nazwę firmy wpisałem, a w ziemniakach okoliczne targowiska, z tym nie będzie problemu, chodzi o to żeby udowodnić że są jakieś rynki zbytu na dany produkt.

 

ja mam pytanie jak u was wygląda potwierdzanie tych umów(żeby była data pewna) w urzędzie gminy bo u mnie w gminie powiedzieli że potwierdzą umowy tylko podpisane przy nich osobiście(pracownik musi widzieć że to ta konkretna osoba popisuje), a co z umowami podpisanymi rok dwa  pięć wcześniej? Za bardzo nie mam ochoty chodzić po wszystkich dzierżawcach i tłumaczyć po co, na co, tym bardziej że są to też starsze osoby. Zaraz wszyscy podejrzewają jakiś przekręt.

Mówisz takiemu człowiekowi, że zła unia tak każe bo zabiorą dopłaty etc. i nie powinno być problemu (oczywiście zamiast "zła" trzeba użyć odpowiednich przymiotników, których tutaj nie wypada używać) :)

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Bo teoretycznie taka umowę można spisać i podpisać samemu. W gminie stwierdzają zgodność podpisu ewentualnie jak to starsze osoby idź do notariusza i odwiedzaj z nim każdego inaczej nie potwierdzisz umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tabeli 23. Płatności związane z obliczeniem wartości dodatniej brutto. jest płatność związana do powierzchni upraw czyli co tam trzeba wpisać? cała kwotę dopłat bezpośrednich czy tylko jakaś część bo wyżej jest napisane bez płatności niezwiązanych z produkcja na JPO. a jak ktoś nie dostał wgl jeszcze decyzji o dopłaty za 2015 to jak to wyliczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie wiem jak u was ale u mnie od stycznia 2016 w gminie nie chcą podbijać daty pewnej bo twierdzą że już nie mogą bo zmieniły się jakieś tam przepisy i wysyłają do notariusza mimo iż wcześniej podbijali bez żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

w tabeli 23. Płatności związane z obliczeniem wartości dodatniej brutto. jest płatność związana do powierzchni upraw czyli co tam trzeba wpisać? cała kwotę dopłat bezpośrednich czy tylko jakaś część bo wyżej jest napisane bez płatności niezwiązanych z produkcja na JPO. a jak ktoś nie dostał wgl jeszcze decyzji o dopłaty za 2015 to jak to wyliczyć? 

jest wszystko w instrukcji wyjaśnione, wpisuje się tylko dopłaty do konkretnych upraw i chyba do zwierząt, np do wysokobiałkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    627

@PATr u mnie jest tak samo, gmina odsyła do notariusza.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jesteś na VAT?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

tez juz w internecie doczytałem że tylko notariusz może podbić, nawet cena niestraszna bo 6 zł netto od strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    627

@majkel207 jak jesteś na VAT to 5tys NETTO.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

A gdzie uwzględnić czynsz dzierżawy ziemi? W podatkach dopisać?

 

Ja w zakupach wpisałem, w kosztach ogólnogospodarczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

@Bob, Trzeba czytać

GR1060 Urządzenia do zbioru skoszonej biomasy: prasy rolujące, prasy kostkujące, prasoowijarki, sieczkarnie z osprzętem, przyczepy 5

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

No tak, ale jest tylko jedna poprawka... Czy to jest inna sytuacja w takim razie? Czy to dobrowolna korekta to co innego niż ta jedna poprawka? No dobrze, skoro typ umowy nie ma wpływu, to mogę mieć wpisaną krókoterminową, mimo, że mam na te wszystkie działki umowy długoterminowe? Teraz pytanie z innej strony... Do młodego rolnika w 2014 miałem wpisane we wniosku, że umowa na 10 lat, a tutaj mam krótkoterminową, czy to się nie będzie gryzło? A co z tymi dwoma działkami, których dotąd nie podawałem do dopłat, a teraz je wydzierżawiłem? Będą się liczyć, jeśli są wpisane do biznesplanu jako umowa krótkoterminowa?

 

 

Co do korekty najlepiej zadzwoń i spytaj. Ja spotkałem się z różnymi opiniami w tej samej sprawie u dwóch różnych pracowników biura regionalnego. A w instrukcji do BP masz jasno powiedziane - długoterminowa ma mieć datę pewną. To że masz umowę na 10 lat i wpiszesz krótkoterminową moim zdaniem się nie gryzie. Za to na bank będziesz musiał pokazać te umowy jeśli wpiszesz długoterminowe - i muszą być tak jak pisałem potwierdzone notarialnie albo przez pracownika gminy. I jeszcze jedna sprawa bo ta umowa musi być zawarta "na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy". Te dwie działki jeśli masz umowę potwierdzoną wpisz jako długoterminowe, jeśli nie wpisz jako krótkoterminowe. Jeśli to zakwestionują to Twój doradca powinien zrobić poprawkę skoro mu zapłaciłeś za sporządzenie poprawnego merytorycznie wniosku. Zawsze jednak warto po prostu zadzwonić i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

planuje budować magazyn paszowy na siano (do sprzedaży). czy przy braku produkcji zwierzęcej może być problem z jego sfinansowaniem? oczywiście w ramach limitu 200k. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Jaki wpisujecie okres docelowy jak prowadzicie tylko produkcję roślinną i składacie wniosek na maszyny?

 

Mamy koniec kwietnia 2016. Lista punktowa będzie pewnie ogłoszona pewnie gdzieś pod koniec lipca. Od tego czasu jest 8 miesięcy na podpisanie umowy i robi nam się koniec marca 2017. Czyli teoretycznie istnieje możliwość kupienia tych maszyn na żniwa 2017 (mam na myśli inwestycje jednoetapową) i złożenie wniosku o płatność końcową właśnie w 2017 roku. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Nie wiem jak u was ale u mnie od stycznia 2016 w gminie nie chcą podbijać daty pewnej bo twierdzą że już nie mogą bo zmieniły się jakieś tam przepisy i wysyłają do notariusza mimo iż wcześniej podbijali bez żadnego problemu

Pisałem o tym już dawno to wszyscy mnie wyśmiali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr82    0

w tym roku wydzierżawiłem od ANR ziemię na 2 lata, jeśli nie zostanie przedłużona to dosyć mocno spadnie mi ilość ha, co zrobic w takiej sytuacji czy wykazanie ze od rodziców dostane w formie umowy darowizny  w roku docelowym albo użyczenia taką samą liczbę gruntów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

załącznik nr 23. Dokumentacja dotycząca wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – w przypadku podmiotów ubiegających się o przyznanie pomocy zobowiązanych do prowadzenia wykazu zgodnie z przepisami o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

jak to ma wyglądać? co tam trzeba wpisać? trzeba wgl. to im dać? każdy jest zobowiązany do prowadzenia tej ewidencji środków trwałych? :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Chodzi mi o to że nieraz zakupy są nieadekwatne do posiadanej powierzchni pryskasz zboże 2-3 razy  (wcześniej nie miałeś komputera i pryskałeś na "oko"i pewnie chorób nie miałeś co innego w sadownictwie lub warzywach ilość zabiegów 20-30 na ha), chodzi bardziej o powierzchnię jeśli jest to 60-100ha to jak najbardziej  takie wyposażenie się zwróci ale jeśli powierzchnia wynosi 15-20 ha to raczej nie, podobnie z siewnikami jeśli siejesz 20-40 ha kukurydzy to można zainwestować w sprzęt wartości 40-50tys a jeśli 5-10ha to ekonomiczniej jest wynająć. dlatego agencja trochę musi to kontrolować bo na 40-50 ha jeździliby same fendty  300km z siewnikami 6 metrowymi.

Ale przecież nikt nikomu nie broni....

 

 

20-30 zabiegów to dla kogo te warzywa czy owoce .To jest sama trucizna .

Ja ma blisko 40 ha i złożyłem wniosek na 1500 litrowy opryskiwacz .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

jak zrobić plan rozmieszczenia budynków w gospodarstwie w którym budynki są bardzo stare i nie ma na nie żadnych projektów? powie ktoś jak się za to zabrać wogóle? to jest załącznik nr. 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj