Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11426 odpowiedzi na ten temat

#6721 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:38

A odpowiednia zmiana struktury zasiewów nie zwiększy o 10%?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:35
  •  

#6722 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:49

Ale czyt plac manewrowy jest konieczny do zwiększenia gospodarstwa albo do struktury zasiewów? Traktor może uda się tłumaczyć tym ze zwiększysz gospodarstwo. Plac manewrowy będzie ciężko udowodnić. Tak usłyszałem od osoby co wypełnia takie wnioski. Sam jestem ciekawy jak to zrobić. 

#6723 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:01

Np. zmieniam zasiewy na kukurydzę ziarnową. I robię taki plac aby wysypywać tam skoszoną kukurydzę żeby ją sprzedać, bo na pole ciężarowy nie wiedzie więc gdzieś trzeba załadować.

Albo np. teraz mam wszystkiego po trochu każdego rodzaju zboża i sprzedaje na targu na worki. Stawiam silos z dotacji i po utwardzeniu placu zmieniam strukturę na 50% pszenica 50% kukurydza. I utwardzam plac do załadunku samochodów.

Albo stawiam silos i utwardzam plac wokół niego i dojazd do niego z drogi aby mógł samochód dojechać.

Ja to sobie tak myślę, aby uzasadniać.

Z tymi uzasadnieniami to też było i w poprzednich naborach, ale w praktyce chyba nikt się nie czepiał uzasadnień, tylko sprawdzano pod względem formalnym czy dosłownie kropek i przecinków nie brakuje. A jak jakieś cyferki pomyliłeś to już kaplica.

Albo utwardzenie z ścianą oporową i traktować to jako magazyn płodów rolnych, lub bez ściany oporowej i np. zboże w big bag można by tam trzymać tylko plandeką przykryć. W sumie ja tak nieraz przechowuję a i ze 20 t na dworze jak się w budynkach już nie mieści.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#6724 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:30

Jak to jest dzisiaj rozmawiałem z doradcą i powiedział mi że nie mogę posiadać maszyny takiej na którą składam wniosek ,na dzień składania wniosku, i nie chodzi tu o maszynę wcześniej dotowaną to jest oczywiste. Muszę się pozbyć,zezłomować albo sprzedać ,przecież wiadomo że musiałem czymś wcześniej pryskać bo chodzi tu właśnie o opryskiwacz.

#6725 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:44

Lider19

Nie wpisuj że go posiadasz. Tego i tak nikt nie sprawdzi. Chyba, że kiedyś rozliczałeś fakturę zakupu to wtedy musisz. Albo wystarczy że weźmiesz w wyposażeniu zbiornik do mycia go na polu i wtedy inwestycja nie będzie odtworzeniowa.

Edytowany przez kamil1616, 04 marzec 2016 - 13:44.

#6726 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:59

Kupiłem go jako używany na faktura z vat zwolniony wpisany w zakupy ale nie mam rejestru środków trwałych bo nie jest u nas wymagany.Tylko widniej on we wcześniejszych wnioskach PROW i biznes planach do kredytów .Opryskiwacz jest 10 lat bez kompa i innych takich.Jeśli chcałbym go sprzedać muszę na fakture i z vat.Kiedyś miałem taki przypadek przy kredycie na ziemie ża agencja zapytała mnie o ciągnik który kupiłem z kredytu ,a tez był używany, bo wtedy było można takowy kupić co się z nim stał i musiałem się tłumaczyć.

#6727 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:48

W poprzednich naborach było tak, że jak składałeś wniosek na zamierzenie budowlane które nie wymagało ani pozwolenia, ani zgłoszenia to agencja i tak wymagała  żeby był jakiś papier ze Starostwa, wiec ludzie i tak robili zgłoszenia robót.

Obecnie na utwardzenie własnej działki nie potrzeba zgłoszenia, ani pozwolenia, ale nie wykluczone, że agencja jednak może chcieć.

W zgłoszeniu sprawa wygląda tak, że Starostwo wyda papier dopiero po 30 dniach od Zgłoszenia, więc dobrze byłoby wiedzieć co dalej z tym roić bo czas mija.

Jak będą jakieś szkolenia to się dowiem.

Jestem projektantem drogowym, więc jak ktoś będzie potrzebował kosztorys do wniosku, czy ewentualnie projekt do zgłoszenia na utwardzenie podwórka to mogę zrobić.

#6728 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:51

Słyszałem różnie więc pytam. chce złożyć wniosek na ciągnik 90-100 KM powiedzy że decyduje się na JD 5100m to muszę załątwić 3 oferty tylko tego ciągnika czy mogę różnych marek lecz o podobnych parametrach? 

#6729 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:03

Np. zmieniam zasiewy na kukurydzę ziarnową. I robię taki plac aby wysypywać tam skoszoną kukurydzę żeby ją sprzedać, bo na pole ciężarowy nie wiedzie więc gdzieś trzeba załadować.

Albo np. teraz mam wszystkiego po trochu każdego rodzaju zboża i sprzedaje na targu na worki. Stawiam silos z dotacji i po utwardzeniu placu zmieniam strukturę na 50% pszenica 50% kukurydza. I utwardzam plac do załadunku samochodów.

Albo stawiam silos i utwardzam plac wokół niego i dojazd do niego z drogi aby mógł samochód dojechać.

Ja to sobie tak myślę, aby uzasadniać.

Z tymi uzasadnieniami to też było i w poprzednich naborach, ale w praktyce chyba nikt się nie czepiał uzasadnień, tylko sprawdzano pod względem formalnym czy dosłownie kropek i przecinków nie brakuje. A jak jakieś cyferki pomyliłeś to już kaplica.

Albo utwardzenie z ścianą oporową i traktować to jako magazyn płodów rolnych, lub bez ściany oporowej i np. zboże w big bag można by tam trzymać tylko plandeką przykryć. W sumie ja tak nieraz przechowuję a i ze 20 t na dworze jak się w budynkach już nie mieści.

Uzasadnienia są tylko czy przejdą, słyszałem że teraz bardziej maja to sprawdzać po to żeby stawiać obory, ale nie wiem ile w tym prawdy. Co do tej zmiany zasiewów czy kukurydza nie jest mniej dochodowa? Jak uzasadnić kupno traktora?

#6730 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:10

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Żadnych ofert nie musisz teraz mieć .
Wpisujesz w biznesplanie cenę katalogową z wyposażeniem jakie chcesz. Podajesz w biznesplanie dokładny model ciągnika oraz wypisujesz także ważniejsze wyposażenie.
Trzeba wziąć pod uwagę to, że maszyny mogą zdrożeć jak ruszy PROW, ale można będzie też coś utargować. Więc wpisanie ceny katalogowej powinno być po bezpiecznej stronie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6731 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:39

Żadnych ofert nie musisz teraz mieć .
Wpisujesz w biznesplanie cenę katalogową z wyposażeniem jakie chcesz. Podajesz w biznesplanie dokładny model ciągnika oraz wypisujesz także ważniejsze wyposażenie.
Trzeba wziąć pod uwagę to, że maszyny mogą zdrożeć jak ruszy PROW, ale można będzie też coś utargować. Więc wpisanie ceny katalogowej powinno być po bezpiecznej stronie.

A może w końcu te bandyckie i wygórowane ceny za te maszyny  spadná gdy bedzie sié wystawiac publicznie chéc nabycia jakiejs maszyny. To moze bedá obnizac ceny aby to od nich wlasnie kupic?

#6732 Share gigi1235

gigi1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:41

Witam. Czy ładowarke teleskopowa da sie podciagnac jako inwestycje służąca ochronie środowiska? Pozdrawiam

Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

#6733 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:58

czyli dopłaty z 2015 czy 1016?

szukam i nie moge znalesc ;/

No patrz też teraz nie mogę znaleźć - może to przez problemy z forum, ktoś pisał że rok bazowy 2016 - chyba że nie jest tak to proszę o poprawkę

#6734 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 marzec 2016 - 16:03

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak na pewno da się... Już nie kombinować aż tak bo to tylko strata czasu

#6735 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 16:39

Lider19

Nie wpisuj że go posiadasz. Tego i tak nikt nie sprawdzi. Chyba, że kiedyś rozliczałeś fakturę zakupu to wtedy musisz. Albo wystarczy że weźmiesz w wyposażeniu zbiornik do mycia go na polu i wtedy inwestycja nie będzie odtworzeniowa.

Teraz w biznesplanie trzeba wyjaśnić w jaki sposób wykonujesz prace jeśli nie posiadasz danej maszyny potrzebnej do produkcji.

Biznesplan zakładka "Pozostałe_informacje".

#6736 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2016 - 16:43

Jak to jest dzisiaj rozmawiałem z doradcą i powiedział mi że nie mogę posiadać maszyny takiej na którą składam wniosek ,na dzień składania wniosku, i nie chodzi tu o maszynę wcześniej dotowaną to jest oczywiste. Muszę się pozbyć,zezłomować albo sprzedać ,przecież wiadomo że musiałem czymś wcześniej pryskać bo chodzi tu właśnie o opryskiwacz.

jaki to doradca? ODR czy prywatna firma?

Jesteś pewny tej informacji?

Bo w moim przypadku zależy na przyczepie wywrotce a mam 4 sztywne. Wszystkie z papierami na mnie i widnieją w EŚT którą ma ARiMR z naboru 2007-2013 (wtedy mi nie styknęło na przyczepę).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6737 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 16:54

jaki to doradca? ODR czy prywatna firma?

Jesteś pewny tej informacji?

Bo w moim przypadku zależy na przyczepie wywrotce a mam 4 sztywne. Wszystkie z papierami na mnie i widnieją w EŚT którą ma ARiMR z naboru 2007-2013 (wtedy mi nie styknęło na przyczepę).

Z osobą która doskonale się orientuje w tych tematach ,ten doradca robi mi wszystkie biznes plany kredytowe ,ostatni z grudnia.Wcześniej również wnioski na cągnik i kombajn zbożowy wszystko przeszło bez problemu  ,nie jest to pracownik ODR kiedyś był .Jeśli chodzi o wiadomości jest jak najbardziej kompetentna.

#6738 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:03

Jeśli daje ci takie informacje to mógłby podać paragraf rozporządzenia który o tym mówi. Jeśli się nie mylę to takiego zapisu nie ma

#6739 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:36

Nasycenie gospodarstwa
mocą ciągników

kW/ha UR  5,44

kW/gospod 133,0

tak mi wyszło i teraz ile mi przysługuje kw ? teraz pomnożyc 5,44 x ilosc hektarów ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6740 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:53

Widziałem wcześniej,że ktoś wrzucił w tym temacie listę z punktacją ile za co można dostać.Podrzuciłby ktoś bo nie mogę znaleść? :D