Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11492 odpowiedzi na ten temat

#2781 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 13:16

Ministerstwo ostatnio twierdziło, że nabory na działania inwestycyjne rozpoczną się na przełomie II i III kwartału.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:21
  •  

#2782 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 13:57

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale głupoty gadacie że nie będzie dało siękorzystać z dwóch programów na raz czyli modernozacji i młodego bo naprawdę wątpię że tak młodym drogę rozwoju zamkną nie ma jeszcze terminów nabiorę ani rozporządzeń a takie głupie posty padają. Tak samo jak to że nie można będzie łączyć starego młodego rolnika z nowym prow to też żadnych podstaw nie ma przecież. Gdybać sobie można ale pisać coś w pełni serio to tylko wprowadzanie ludzi świadomie w błąd.

Edytowany przez pablo21, 04 kwiecień 2015 - 13:58.

#2783 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 17:00

pablo21 takie założenia były przy projektowaniu PROWU. Kiedyś na ten temat nawet Farmer pisał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2784 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:02

w farmerze jest wypowiedz prezesa classa i przewiduje on że nabory rozpoczną się jesienią. Nie wiem jak ściągnąć tę wypowiedz na forum

#2785 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:40

Powiedz mi jak masz połączyć pieniądze z 2007-2013 z tymi z 2014-2020 jak zanim zacznie się modernizacja nowa to musisz już się rozliczyć z starym prowem, co do tego kiedy będzie nabór, na pewno przed wyborami...

#2786 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:49

Mam takie pytanie, gdyż w starym PROW i w nowym zapewne też będzie jest tabela doboru maszyn, że jaki traktor na ile ha itd. A są też jakieś kryteria co do wielkości magazynów które powstały/powstaną z MGR? Czy wolna amerykanka, jaki duży chce taki mogę?

#2787 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 21:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak że czas na wydanie premii z młodego rolnika to trzy lata więc teoretycznie jest wykonalne wykorzystanie młodego rolnika jako wkład w moderizacje nowa.
A nabór przed wyborami parlamentarnymi będzie ale do października dużo czasu więc liczylbym na sierpień wrzesień.

Edytowany przez pablo21, 04 kwiecień 2015 - 21:04.

#2788 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 kwiecień 2015 - 21:35

w farmerze jest wypowiedz prezesa classa i przewiduje on że nabory rozpoczną się jesienią. Nie wiem jak ściągnąć tę wypowiedz na forum

hmmm a czy ten prezesik to ustala PROW, wyznacza terminy czy co? bo że on przewiduje to tak samo można powiedzieć o kilku milionach ludzi więc po co to wogóle piszesz? to jest nonsens.

#2789 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 22:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ogólnie artykuły z farmera trochę zamętu sieją tak jak i z używanymi maszynami na młodego farmer pisze że można w jakim się chce wieku kupić sprzęt a idąc dalej z temat z agencją to dość ryzykowne jest już Bo może przejść albo i nie.

#2790 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:57

hmmm a czy ten prezesik to ustala PROW, wyznacza terminy czy co? bo że on przewiduje to tak samo można powiedzieć o kilku milionach ludzi więc po co to wogóle piszesz? to jest nonsens.

kolego on ma duzo wiecej do gadania niz wiele osob ktore pracuja przy ukladaniu PROW. Wlasciwie nie on ale sama firma Claas. To jest tak silne lobby ze strony koncernow ze maja wiecej w tym niz przyslowiowe 3 grosze. Dla firm takich jak Claas byc albo nie byc PROW to obnizka cen o 50%. Nie pozwola na to. Co do terminow tez maja cos do powiedzenia.

Mam takie pytanie, gdyż w starym PROW i w nowym zapewne też będzie jest tabela doboru maszyn, że jaki traktor na ile ha itd. A są też jakieś kryteria co do wielkości magazynów które powstały/powstaną z MGR? Czy wolna amerykanka, jaki duży chce taki mogę?

NIe ma jeszcze rozporzadzenia to jak moga byc takie tabele, nie chce ci sie przeczytac 3 stron wstecz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2791 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 09:30

lobby wszędzie jest ale już nie twórz fantazji i że terminy będą ustalać bo to śmieszne. co z tego że lobbują jak rząd nie przygotował się do niczego

#2792 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 09:35

nie wiesz kolego co można zrobić w naszym pieknym kraju jak się ma wpływy odpowiednie, na terminy też mogą mieć delikatny wpływ

#2793 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 09:43

Na terminy pierwszych naborów może mieć kilka czynników. Pierwsza sprawa to przepisy krajowe albo ich brak. Chociaż Minister Sawicki twierdził ostatnio w mediach, że już są. Jak jest naprawdę to pewnie w Ministerstwie wiedzą. Druga sprawa to pewnie system informatyczny, który będzie liczył punkty po nowych zasadach. Takowego systemu też pewnie jeszcze nie ma. Albo już nad nim pracują. Tego my, zwykli śmiertelnicy nie wiemy. Więc ten termin przełom II i III kwartału też może być niepewny. Chociaż i tak jest już spore opóźnienie więc prędzej czy później muszą wystartować. Jak będzie? Trudno powiedzieć. Jeśli chodzi o dotacje z Regionalnych Programów Operacyjnych to już są zapowiedziane pierwsze konkretne terminy a tu niestety cisza. Ja osobiście chciałbym zobaczyć przepisy krajowe . Będę wtedy w stanie zweryfikować czy ktoś się kwalifikuje czy ma robić inwestycje sam bez refundacji. I mam nadzieję, że nie dadzą ich 2 tygodnie przed ewentualnymi naborami. 

#2794 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 10:22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś coś ? :D

#2795 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 10:33

Poczekaj kolego aż ukażą się przepisy krajowe z działań inwestycyjnych z nowego PROW. Wtedy będziemy jednoznacznie stwierdzić czy będziesz spełniał warunki. 

#2796 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 10:44

lobby wszędzie jest ale już nie twórz fantazji i że terminy będą ustalać bo to śmieszne. co z tego że lobbują jak rząd nie przygotował się do niczego

moze nie wyrobil a moze nie chcial sie wyrobic. Roznica ogromna ale prawdy nie poznamy. Rzad to pionek jesli chodzi o PROW, nie on rozdaje tu karty.

#2797 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 12:20

NIe ma jeszcze rozporzadzenia to jak moga byc takie tabele, nie chce ci sie przeczytac 3 stron wstecz?

Czytałem kilka stron wstecz to raz, dwa to wiem że nie ma rozporządzenia. Ale chodzi mi w moim pytaniu o to czy w starym PROW były takie wytyczne. Nigdy na takie się nie natknołem ale chce się upewnić

#2798 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 12:36

http://www.agrofoto....darstw-rolnych/ podpinam

#2799 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 13:45

myślę że prezes takiej dużej firmy ma jakiś dostęp do tych informacji i się tym interesuje .Ja gdybym w tym miał wielki interes pojechał bym do stolicy dotarł do ludzi co się tym zajmują i bym się dowiedział 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2800 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 14:09

tylko powiedz mi jaki w tym sens? nabór i tak będzie i tak, kto ma kupić od nich (od claasa) maszyny to i tak kupi czy nabór będzie wcześniej czy później to powiedz jaki w tym interes żeby lobbował? maszyny i tak są produkowane i tak więc po jaką cholerę mu to? poza tym sawicki już dawno mówił że nabory ruszą gdzieś nawet na styczeń-luty biorąc pod uwagę że i tak zawsze jest przesadnym optymistą i zazwyczaj z pół roku się spóźni po pierwotnym terminie obietnic także trzeci kwartał to nie musi być że prezes claasa tak przewiduje (wie), takie przewidywania to każdy może wysnuć, już chyba wielu przewidywania swoje wypowiadało i co? jak oni przewidywali to nie wazne tylko jak claas?