Skocz do zawartości

Zdjęcie

stół do rzepaku claas

146 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rolnikfarmer

rolnikfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 maj 2009 - 17:04

stół do rzepaku claas

Ile zapłaciłeś i do jakiego hederu?

ok. 7500 zł
do claasa dominatora
nówka naprawdę super się sprawuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stół do rzepaku claas Dzisiaj, 01:44
  •  

#62 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 06 czerwiec 2009 - 12:17

stół do rzepaku claas Czy dorabiał ktoś sobie samodzielnie stół do rzepaku do claasa mercatora lub podobnych? Heder mam 3,60m. Interesuje mnie koszt takiego dorobienia oraz sposoby wykonania. Mam już zrobioną kose boczną tylko muszę ją przerobić trochę bo napęd bierze od normalnego położenia kosy.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#63 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 czerwiec 2009 - 14:16

stół do rzepaku claas Kiedyś mysleliśmy aby przeobić jakiś stół na dany wymiar do hederu ale po ogólnych przeliczeniach ta przeróbka jak i zrobienie stołu samemu poprostu się nie opłaca. ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#64 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 06 czerwiec 2009 - 16:18

stół do rzepaku claas Czy ja wiem czy by się nie opłaciło, kose boczną mam, bagnety bym zostawił te co mam więc musiałbym tylko blachę kupić i zrobić jakiś napęd kosy np od bizona.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#65 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 18:18

stół do rzepaku claas Czytałem artykuł gdzie było takie rozwiązanie z częściami od bizona i jeszcze od fiata 126p. i były tam pokazane zdjęcia jak to wykonać tylko że gazeta wsiąkła i nie mogę jej znaleźć
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#66 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 18:51

stół do rzepaku claas To pewnie RPT. Czytałem to, tyle że tam było mało napisane. W kosie bocznej mam właśnie drążki kierownicze od malucha włożone. A napęd kosy głównej musi być od bizona raczej bo nie da się przedłużyć oryginalnego wału napędu kosy claasa.

#67 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 18:58

stół do rzepaku claas Zgadza się RPT z 2007r.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#68 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 19:51

stół do rzepaku claas Eee no to jeszcze wtedy nie miałem zaprenumerowanej RPT to sobie nie poczytam ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#69 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:03

stół do rzepaku claas No a ja zostawiłem ją sobie bo kombajn jest to może podpatrzę jak wykonane no i nic ze stołu nie będzie-chyba?

#70 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:16

stół do rzepaku claas A napęd kosy bocznej chce zrobić dokładnie tak jak jest pokazane w najnowszym RPT ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:29

stół do rzepaku claas A o który ci dokładnie chodzi? ;)

#72 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:33

stół do rzepaku claas pewnie o ten co jest na ostatnim zdjęciu(to jest heher od Mercatora kosa3.6)

#73 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:35

stół do rzepaku claas Dokładnie o ten. Ładnie to jest zrobione.

#74 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:38

stół do rzepaku claas bagnety i nóż są od bizona

#75 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 07:56

stół do rzepaku claas Właśnie nie wiem czy kupować nowe bagnety czy przełożyć stare. Bo kupno nowych znacznie podwyższy koszt budowy stołu ale z drugiej strony ułatwi jego zdjęcie po żniwach rzepaczanych.

#76 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 08:30

stół do rzepaku claas Oryginalna kosa i bagnety zostały na swoim miejscu nie demontowano ich.Po zdjęciu stołu(montowany jest na śruby rzymskie)wystarczyło podłączyć org. kosę i było można śmigać w zboże

#77 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 10:28

stół do rzepaku claas A no tak. I ten stół opierał się kątownikami na bagnetach.

#78 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 11:19

stół do rzepaku claas I nie był plaski tylko w połowie był podgięty do góry żeby osypany rzepak się nie wysypywał.

#79 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 12:37

stół do rzepaku claas I lipa, gazeta mi wsiąkła ;) a przydało by się kilka zdjęć takiego stołu.

EDIT
To link do mojej kosy bocznej jaką wykonałem :P
http://www.agrofoto....mage146535.html

EDIT
Nikt nie robił sobie własnoręcznie stołu do rzepaku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2009 - 16:11

stół do rzepaku claas czy oplaca sie kupowac stol do claasa 3 metrowego i moze ktos wie ile taki by kosztowal nowy z 1n kosa boczna. napend mam na targaniec

Dodaj odpowiedź