Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szotrab

szotrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 październik 2011 - 22:10

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Witam.
Posiadam Belarusa 820.3 i dręczy mnie jedna sprawa a mianowicie podnośnik i nim sterowanie.
Czy to normalne że jak unoszę jakąś maszynę do góry i po maksymalnym podniesieniu nie wracam wajchą do pozycji "N" tylko zostaje w pozycji podnoszenia to obroty silnika spadają i silnik jakoś dziwnie pracuję?? Dodam że po podniesieniu maszyny maksymalnie nie cofnąłem gałki w pozycję N tylko została w pozycji podnoszenia i jechałem tak z 30 kilometrów to ubyło mi dużo płynu hydraulicznego. Hm ciekawe gdzie się on podział :) W załączniku dodaje foto ze zdjęciem zaznaczonej tej pozycji. Proszę o pomoc i wyjaśnienie mi tego. Z góry dziękuje za jakieś info.

Załączone miniaturki

• belarus.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Dzisiaj, 10:03
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 30 październik 2011 - 23:22

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N płyn hydrauliczny :D masz na myśli olej myślę :D myślałem że coś pomogę ale w swoim 1025 mam 2 wajchy od podnośnika. ( sprawdzałeś nie ma wycieku nigdzie??)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 31 październik 2011 - 08:23

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N ja mam mtz ale zawsze podnosiłem tą wajchą przy kierownicy a nie tą tutaj.

#4 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 31 październik 2011 - 08:47

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N kolego jak się nie mylę to pompa cały czas chodziła i dlatego silnik zamulał a olej pewnie się zagotował. Pomyśl sobie jak to jest gdy pompa tłoczy olej a siłownik już pełny co tam się dzieje...

Edytowany przez pynczor, 31 październik 2011 - 08:48.

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 31 październik 2011 - 11:21

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N W moim mtz-cie z jakiegos powodu ta wajcha też nie cofa się automatycznie po podniesieniu podnośnika a według instrukcji powinna. Zamula silnik bo hydraulika jest wtedy pod maksymalnym ciśnieniem jakie jest ustawione na zaworze przelewowym. Jeśli chodzi o olej to gdzieś musiał sie podziać. Jak nie jest ulany ciagnik to pewno poszedł do skrzyni biegów. Musiał byś regulator przeglądnąć bo to pewnie jego wina.
KPK Kumurun Team

#6 Share szotrab

szotrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 październik 2011 - 21:47

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N kurde licho :) Bez zastanowienia podniosłem ma maxa pług nie wracając dźwigni do N i w trasę heh 9ka i lecim hehe obroty duże to nic nie czułem że coś nie halo dopiero po 30 km zaczęło wspomaganie dziwnie działać i zobaczyłem że mało oleju hydraulicznego ;/ hmm powinna być ta dźwignia na sprężynie żeby wracała samoczynnie do pozycji N !! ;/ dzięki koledzy za odp. Hm Oleju hydraulicznego dolałem i wszytko jest ok. Hm a w skrzyni jest tyle oleju co było chyba hmmm i w silniku też hm na zewnątrz też nie wyleciał hm a dolałem go z 3 litry...

Edytowany przez szotrab, 31 październik 2011 - 21:48.

#7 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:10

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N W 952 podnosnik na 2 silownikach i dwoch dzwigniach mialem przypadek ze przy ustawieniu dzwigni na opuszczanie podnosnik nadal w gorze obroty spadly ...wiec wziolem mlotek stuknolem z tylu w sterownik i opadly....czasem sie przywiesza...rozbieralem i nic dziwnego sie tam nie znalazo wiec trzeba wozic mloteczek :D

#8 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 02 listopad 2011 - 18:16

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Ja mam 820 i jak podnosze maszyne to potem dzwignia sama wraca w pozycje N bo jest tam taka sprężyna co odciąga wajchę. Są tam dwie sprężyny naprzeciw ległe. Jedna odciąga z pozycji podnoszenia do N, a druga z pozycji dociążania do pozycji najniższego opuszczenia.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Dzisiaj, 10:03
  •  

#9 Share szotrab

szotrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 18:38

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N

Ja mam 820 i jak podnosze maszyne to potem dzwignia sama wraca w pozycje N bo jest tam taka sprężyna co odciąga wajchę. Są tam dwie sprężyny naprzeciw ległe. Jedna odciąga z pozycji podnoszenia do N, a druga z pozycji dociążania do pozycji najniższego opuszczenia.

No właśnie, a u mnie holerna dźwignia nie wraca i przez to taką głupotę odwaliłem :/
Dostała pompa po dupsku co? ;/ Hm może mi na gwarancji wymienią traktorka?? :D

Edytowany przez szotrab, 03 listopad 2011 - 18:39.

#10 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 04 listopad 2011 - 14:03

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Haha uważaj bo ci wymienią :lol: . Ja też mam tam sprężyny i dźwignia odbija do N. Rozbierz tą zabudowę i popatrz, napewno tam są dziury na sprężyny.
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#11 Share markoT25

markoT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:34

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N A do czego służy ta skala ??

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:48

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Jeśli wszystko jest sprawne to skala odpowiada położeniu ramion podnośnika.
KPK Kumurun Team

#13 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 23:06

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N Niby mechaniczne podnośniki proste :) EHR mniej skomplikowany :) sorry za offtopa

#14 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 13:58

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N olej zgubiłeś drogom u mnie jest podobnie raz gdy zostawiłem z podniesionym agregatem na wolnych obrotach było słychać pompę pod ciągnikiem była kałuża oleju olej uciekał przewodem przy rozdzielaczu którym pompa tłoczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:17

Sterowanie podnośnikiem 820.3 Podnoszenie maszyny i nie cofnięcie gałiki w pozycje N jak dolales tylko 3 litry oleju to on ci nie uciek tylko sie zagotowal i dlatego wspomaganie ci zaczelo szwankowac

Dodaj odpowiedź