Skocz do zawartości

Zdjęcie

Temperatura płynu w zetorze 7745

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 12:35

Temperatura płynu w zetorze 7745 Witam od niedawna mam 7745. Bardzo szybko na biegu jałowym przy ok 1000 obr rozgrzewa się do 70 stopni. Termostat jest, gdy zagląda się do chłodnicy to przy tem 70 stopni puszcza tylko odrobinę. Przy dużym i długim obciążeniu dochodzi do 100 stopni i się utrzymuje(jeszcze zielone pole). Czy z tą temperaturą można bezpiecznie pracować?
Jaka jest temperatura otwarcia się termostatu w tym silniku?
Obejrzyjcie jeszcze filmik.

Dlaczego z płynu robi się piana i gdzie podziewa się płyn przy dodawaniu gazu (to jest przy temperaturze około 60 stopni). Jak się otwiera korek od chłodnicy da sie odczuć jak zasysa powietrze do środka. Czy może przez to mam tak dużą temperaturę? co o tym sądzicie

Na ilość płynu nie zwracać uwagi... nie dolewany... jest trochę nad kratkę w chłodnicy... ale doleje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Temperatura płynu w zetorze 7745 Dzisiaj, 00:22
  •  

#2 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:57

Temperatura płynu w zetorze 7745 U mnie w 7045 jest tak samo dobija do 100 i daje mu wtedy odpoczac. 2 min. wystracza na zrzucenie temp i ogien dalej. Jest nawet roznica czy oram pod wiatr czy z wiatrem :D . Moim zdaniem lepiej dac odpoczać i nie przegrzac silnika. Mam same gliniaste ziemie i w 3x40 ledwo ciągnie.

Z pianą moze być kilka opcji. Płyn wymieniałeś po kupnie ? Moze ktoś wczeniej dodał jakiekoś uszczelniacza do chłodnic? Po dolaniu do "stanu" dalej sie pieni ? Czasami na niskim stanie pompa pieni płyn. Może też mieć przed przedmuchy spalin do płynu , ale wtedy przeważnie wywala płyn i przepalając kopci gęstym białym dymem.

#3 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:41

Temperatura płynu w zetorze 7745 na moje oko termostat do wymiany powinien się przy 70 otworzyć zrób eksperyment wyjmij go i zobacz czy się nagrzeje czy nie nie radze przegrzewać go do 100st bo sie zemści i przegrzejesz pierścionki piana to tak jakby powietrze się dostawało zobacz czy nie ma śmietany na bagnecie w oleju może gdzieś dziura w tuleji i wali do oleju

#4 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 06:12

Temperatura płynu w zetorze 7745 Silnik jest "suchy" i czysty, na bagnecie nie ma majonezu, oleju również nie ubywa...nie ubyło przez 60mth.

Wydaje mi się że płyn przeciska się przez szczelinę w termostacie i dlatego się pieni. Chłodnica nie wygląda żeby miała uszkodzenia. Płynu nie zmieniałem. Czysty nie jest (ma pewnie kilka lat). Śladów oleju nie widać.

Trochę niebezpiecznie tak jeździć do 100 stopni i dlatego się boję i pytam. Niby jeszcze zielone pole ale to już temperatura wrzenia.

Wolną chwilą wyciągnę ten termostat... i kupię nowy bo niewiele kosztuje.

A co myślicie o jeździe w lato bez termostatu?

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 07:44

Temperatura płynu w zetorze 7745 Wymień ten płyn bo nie wygląda za ciekawie. Płytki w chłodnicy powinny być zawsze zalane. Poziom też może się wachać w jakimś tam zakresie a piana się robi bo miesza się z powietrzem. Pełne otwarcie termostatu to około 90-95 stopni. Przy odkręcaniu korka może zasyczeć bo to obieg zamknięty, w wyniku rozszeżalności płynu pod wpływem zmiany temperatury powietrze jest wyciskane korkiem. Jak wystygnie wciągane. W jedną i drugą strone pod naporem sprężyny. Według mnie wszystko masz w porządku.
KPK Kumurun Team

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 07:57

Temperatura płynu w zetorze 7745

Trochę niebezpiecznie tak jeździć do 100 stopni i dlatego się boję i pytam. Niby jeszcze zielone pole ale to już temperatura wrzenia.

Temperatura wrzenia płynu to nie to samo co temperatura wrzenia wody.Dobre płyny wrzą dopiero w temperaturze 1300.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 sierpień 2011 - 08:47

Temperatura płynu w zetorze 7745 na termostacie jest chyba napisane w jakiej temp się otwiera?
W termostacie do 10145 jest chyba 76st C.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 08:06

Temperatura płynu w zetorze 7745 W instrukcji obsługi 7xxx-10xxx prawidłowa temperatura pracy silnika wynosi 80-95 stopni. W mtz-cie poczatek otwarcia termostatu książkowo to 79 stopni a pełne otwarcie 83. Tak że temperatura silnika w granicach 90 do nawet 100 stopni jest ok. Poza tym w chłodnicy jest zawsze ciśnienie pod warynkiem szczelnego korka, szczególnie w nowszych ciągnikach ze zbiornikiem wyrównawczym a wtedy płyn wrze w wyższej temperaturze niż 100 stopni.

W każdym razie przy lekkiej robocie nie ma prawa temperatura dojść tak wysoko. Powinieneś sprawdzić czy termostat otwiera się całkowicie i w jakiej temperaturze, czy wszystko masz drożne, czysta chłodnica, sprawna pompa i czy wskaznik temperatury pokazuje prawidłowo.

KPK Kumurun Team

#9 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 22:04

Temperatura płynu w zetorze 7745 Po roku temat powraca.
W gorące dni strach jeździć ciągnikiem bo 100stopni wchodzi dość szybko i z byle jakiego obciążenia.
Dziś bronowałem po podkładance na drugim biegu bronami 5-cio polowymi i temperatura 90 stopni!!! (temp powietrza ok 30 stopni). ok 3 min na biegu jałowym i temperatura spadła do 70

Wczoraj ok południa podkładanaka pługami 4x40 III klasa przeważnie 1 bieg - temp ok 80-90 (temp powietrza ok 25 st) po południu temp powietrza powyżej 30 st a temperatura na wskaźniku rośnie do 100.
Tak jak wyżej...silnik czysty, nie przecieka, olej przez 200mth w normie, przy orce cały czas delikatny ciemny dymek.

Termostatu dokładnie nie sprawdziłem - nie mogę rozkręcić obudowy - wrzuciłem go do wody i podgrzewałem - otworzył się ale uważam że nie za dużo. Jaka jest na nim temp. nie dało się odczytać.
Podczas montażu grzałki z bloku wyleciało dużo rdzawej cieczy/mazi - możliwe że mam zasyfiony układ chłodzenia i dlatego mam takie anomalie?
Czy przegrzany silnik łatwo łapie temperaturę?

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 23:11

Temperatura płynu w zetorze 7745 może czas przepłukać układ nowym petrygo ze dwa razy no i wymień czujnik temp i zegar.
Mi przez długi czas wskazywało temp pracy z termostatem od 100 do 120 (otwarcie). Wiedziałem, że walnięty był zegar (teraz otwiera się przy 76 bo wstawiłem nowy zegar).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 18:53

Temperatura płynu w zetorze 7745 .

Edytowany przez emtecc, 01 sierpień 2012 - 22:22.

#12 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:37

Temperatura płynu w zetorze 7745 nie masz czasami termometru z pieca centralnego powinien być do 100st jak pokaże ci 100 na zegarze to ostrożnie otwórz korek najlepiej grube rękawice i z daleka z głową żeby łba nie poparzyło wsadź termometr bedziesz wiedział jaka jest temp na chłodnicy , właśnie wielka wada jak kamieniem nawali to nie mozna rozkręcić obudowy, jak mówisz że taki syf to weź kup preparat do czyszczenia układu chłodzenia wlewasz do chłodnicy odpalasz ciągnik niech złapie około80st czekasz aż ostygnie wylewasz wszystko powinno pomóc mankamentem to że może ze starości na chłodnicy ukazać się przecieki

#13 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:55

Temperatura płynu w zetorze 7745 Kolego z tym termometrem do chłodmicy to nie radziłbym. Sam tak kiedyś zrobiłem iak mi kiedyś wodę zagotowało, poparzyło mi wtedy pól twarzy. Przy tej temperaturze jest takie ciśnienie w układzie, że tryśnie fontanna.

Błędy ort.

Edytowany przez murtek3, 07 sierpień 2012 - 06:16.

#14 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 23:04

Temperatura płynu w zetorze 7745 mam zalane płynem... i płyn nie wrze w temperaturze 100 stopni. Kiedyś otworzyłem korek przy wysokiej temp, prysnęło...ale nic szczególnego mi się nie stało(człowiek się uczy na błędach). Ostatnio również ostrożnie otworzyłem korek przy ok 100 i nawet nie było ciśnienia (lekko zasyczało) i nic nie wyleciało z chłodnicy .
Wkładanie termometru do chłodnicy niewiele da ponieważ temp przed i za termostatem jest różna.

W jaki sposób najlepiej przepłukać układ chłodzenia? Żeby jak najmniej rozbierać?
Mój plan jest taki 1, zmiana termostatu + obudowy
2, w miarę możliwości wypłukanie
3, chyba wymiana chłodnicy....

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 13:18

Temperatura płynu w zetorze 7745 hmm.
zalać petrygiem, popracować 50 godzin, wylać, przepłukać wodą do rozgrzania silnika, potem zalać tym uprzednio zlanym petrygiem ale tak aby cały syf z niego pozostał na dnie bańki, jeżeli nie będzie się ono nadawało to zalać nowym, po 50 godzinach wlać nowe i jeździć.

Ja tak przepłukałem zetorka i ciapka, wypłukało troszkę syfu, temperatury mam poprawne, teramostaty działają i mam święty spokój.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 21:25

Temperatura płynu w zetorze 7745 kup preparat do płukania chłodnic wylej stary płyn zalej wodą dodaj środek i musisz pracować pod obciążeniem musi złapać temp, jak nie masz dostępu i płynu to jest tańsza metoda na cały układ 4 butelki octy wlej i niech pochodzi zobaczysz ile może kamienia zejść ja jak kupiłem wózek widłowy rak też się grzał tak ze się nie dało jeździć wlałem 4 flaszki octu i z dwóch wiader jedno do połowy było wypełnione kamieniem teraz można jeździć w ogóle temp nie łapie

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 22:39

Temperatura płynu w zetorze 7745 tylko przy tej metodzie często jest tak wszystko wyczyszczone że wyłażą dziury i remoncik może się przydażyć ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:15

Temperatura płynu w zetorze 7745 ostatnio gdy jechałem z prasą po asfaltowej drodze z włączonymi światłami miałem temp ok 95-100. Po dojechaniu do pola wyłączyłem światła i wskaźnik spadł na 70 stopni. co jest grane?

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:29

Temperatura płynu w zetorze 7745 Masa zegarów, dodatkowo sprawdź masę termostatu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 11:46

Temperatura płynu w zetorze 7745 Masa jest dobra przy termostacie i przy zegarze.
Może to jakiś problem ze stacyjką...podczas włączania pozycyjnych czasem trzeba poruszać kluczykiem żeby się zaświeciły. Zdarza się że ładowanie czasem mrugnie