Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 19:25

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć To tak samo jak sprzegło w Volvie też zabierają i regenerują. Taka to teraz polityka w częściach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Dzisiaj, 01:21
  •  

#22 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 19:40

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć przypuszczalnie skrzynie dało by się naprawić, problem w tym że firma Fendt nie chce przysyłać części do napraw niektórych podzespołów.. typu skrzynia

generalnie byłem dziś to zobaczyć... bardzo delikatnie to wszystko tam wygląda, ta przekładnia planetarna itd, zrobił się mały młynek, tylko dlaczego ? jeden z mechaników powiedział mi że ktoś kiedyś musiał wrzucić drugi zakres ( drugi bieg) pod obciążeniem co spowodowało nadpęknięcie zęba... i za którymś razem przy przełączaniu z I na II zakres nie wytrzymał i się wyłamał do końca... potem wpadł w przekładnię planetarną... co było dalej to się można już domyślić :(
mam takie pytanie, bo każdy mówi inaczej, jak to jest z tym przełączaniem zakresów, można to robić w czasie jazdy czy nie ? w instrukcji obsługi pisze ze tak przy zachowaniu kilku spraw, np. trzeba wcisnąć pedał sprzęgła, jeżeli jestem w błędzie to proszę o wyjaśnienie dlaczego

Dodany obrazek

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 20:09

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Trochę dziwnie to ujeli napisali kiedy przełączenie nie jest możliwe. Nie napisano co trzeba zrobić aby przełączyć w czasie jazdy. Więc albo można robić to w dowolny sposób albo wydający instrukcję nie chce brać za to odpowiedzialności. Przełączanie na postoju jest wyraźnie opisane przełączanie w czasie jazdy odwrotnie dość niejasno.
Co do napraw skrzyń vario w serwisach być może serwisy nie posiadają maszyn, warunków, wiedzy do naprawienia poszczególnych elementów skrzyń. Lub poprostu producent sprzedaje całe, gdyż może na tym więcej zarobić. Ja obstawiał bym tą pierwszą wersje.

Edytowany przez hubertuss, 23 sierpień 2011 - 20:11.

#24 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:49

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć poszukaj w niemcach na własną rękę skrzyni. nie dawaj im tyle zarobić

#25 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:53

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Mi mechanik od Korbanka polecał zmianę zakresów na postoju albo przy małych prędkościach.
a

#26 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:53

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Nieraz nie warto szukać. Bo potrzeba czasu na to, znać język, znać się na tej skrzyni by sprawdzić ja jechać po nią to wszystko koszty.

#27 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 22:02

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Oni po prostu zabierają te uszkodzone skrzynie i je regenerują a później robią tak zwane promocje. Tak jak w tym przypadku, prawdopodobnie dostaniesz zregenerowaną bo nie wierze że od tak sobie dają upust 13 koła.

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 05:46

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Skrzynia po regeneracji fabrycznej to nie to samo co naprawiana u kowala naprawiającego c 360 na wsi. Wymieniane są wszystkie podzespoły, które producent przewidział do wymiany tzn te które narażone są na zurzycie. Mało tego nikt tego nie ogląda czy jeszcze wytrzyma tylko wymienia i już. Nawet jak skrzynia jest po regeneracji fabrycznej to za tą cenę i tak się opłaca. Szukanie na własną rękę to bzdura myślicie, że te skrzynie tam na bazarach czy szrotach leżą. Pozatym trzeba mieć jeszcze wiedzę i sprzęt do złożenia ciągnika. Choćby komputer do kasowania ewentualnych błędów itd.

#29 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 06:40

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Chodzi mi o to dlaczego zabierają twoją własność i na niej zarabiają to jest chore.

#30 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 24 sierpień 2011 - 07:54

Chodzi mi o to dlaczego zabierają twoją własność i na niej zarabiają to jest chore.

Przeważnie uszkodzone elementy w tym przypadku cała skrzynka idzie do właściciela, nikt tego nie zabiera. Chyba że chcemy ją oddać w rozliczenie nowej :)

Edytowany przez andrejus, 24 sierpień 2011 - 07:55.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 08:43

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć A przez zdanie starej, możemy dodatkowo obniżyć cenę nowej skrzyni :)

Edytowany przez kris14, 24 sierpień 2011 - 08:43.

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 09:35

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Zgadza się program wymiany części został wprowadzony z myślą o kliencie. Klient zyskał dostęp do profesjonalnie naprawionych podzespołów w niższej cenie niż te nowe. Fabryki oszczędzają np moce produkcyjne nie produkując np elementó które w zasadzie się nie zużywają np obudowy, bloki itd.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2011 - 09:43

Skrzynia po regeneracji fabrycznej to nie to samo co naprawiana u kowala naprawiającego c 360 na wsi. Wymieniane są wszystkie podzespoły, które producent przewidział do wymiany tzn te które narażone są na zurzycie. Mało tego nikt tego nie ogląda czy jeszcze wytrzyma tylko wymienia i już. Nawet jak skrzynia jest po regeneracji fabrycznej to za tą cenę i tak się opłaca. Szukanie na własną rękę to bzdura myślicie, że te skrzynie tam na bazarach czy szrotach leżą. Pozatym trzeba mieć jeszcze wiedzę i sprzęt do złożenia ciągnika. Choćby komputer do kasowania ewentualnych błędów itd.

To Twoje domysły czy rzeczywiście tak jest?

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 09:47

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć Możesz sprecyzować dokładnie o co chodzi?

#35 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 15:35

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć ja właczam II drugi zakres jak przekrocze 5km/h i staram sie tego tzrymac nie staram sie robic tego prz 15-20 km/h bo jest tak ze skrzynia przy właczniu II zmienia pzrelozenia i wyhamowuje... a po co ja tresować tak...

#36 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 15:46

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć z tego co wiem to moja skrzynia jedzie do Niemiec, nikt mi nie proponował jej rozliczania, ponoć tak jest że dają nową ale zabierają starą, bo tak była by pewnie jeszcze droższa, chyba że coś mi umknęło i Korbanek chce mnie zrobić w balona ? Czy w końcu muszę oddać moją skrzynię czy nie ?

#37 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 18:53

Skrzynia po regeneracji fabrycznej to nie to samo co naprawiana u kowala naprawiającego c 360 na wsi. Wymieniane są wszystkie podzespoły, które producent przewidział do wymiany tzn te które narażone są na zurzycie. Mało tego nikt tego nie ogląda czy jeszcze wytrzyma tylko wymienia i już. Nawet jak skrzynia jest po regeneracji fabrycznej to za tą cenę i tak się opłaca. Szukanie na własną rękę to bzdura myślicie, że te skrzynie tam na bazarach czy szrotach leżą. Pozatym trzeba mieć jeszcze wiedzę i sprzęt do złożenia ciągnika. Choćby komputer do kasowania ewentualnych błędów itd.

Bardzo dobrze napisane. Jesli chcecie zeby wasz ciagnik pojezdzil dobrych pare lat bez awarii skrzyni to zostaje wam tylko zakup nowej lub zregenerowanej. Zadne inne opcje nie wchodza w gre. Trzeba pamuetac rowniez o tym ze wymiana skrzyni we wlasnym zakresie rowniez nie wchodzi w gre, trzeba posiadac specjalistyczny sprzet i specjalna pompe napelniajaca aby juz na samym poczatku nie zniszczyc nowej przekladni.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:27

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć @BARABUS a nie miałeś jeszce telefonu od Korbanków zeby zbytnio nie chwalić się swoją awarją?? Jeśli nie to czekaj cierpliwie :D Jestem pewien,że sie doczekasz a w zamian zaproponują Ci zniżkę za naprawę :lol:

#39 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:35

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć @HubertOjdana nie będę komentować twoich nic nie znaczących postów które świadczą tylko i wyłącznie o tobie

a tak poza tym ciągnik jest już w domu po naprawie, pzdr BARABUS

Edytowany przez BARABUS, 26 sierpień 2011 - 19:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:44

Fendt 818 Vario... nie chce ruszyć A co takiego złego napisał @Hubert ?