Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 uzytkowanie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 14:23

Belarus 820 uzytkowanie Witam. Posiadam od niedawna belarusa 820 na krzyżakach i na jednym siłowniku podnośnika i mam parę pytań odnośnie obsługi. wiem że jest mnóstwo podobnych tematów ale nie wszystko jest tam do końca wyjaśnione.A więc tak:
1. czy podczas prac polowych włączać napęd zawsze, np w pługu czy tylko wtedy jak ciągnik dostanie poślizgu i się będzie kopał czy włączać napęd od razu i na który stopię na jazdę do przodu czy na stałe
2. niech mi ktoś konkretnie wytłumaczy jak obsługiwać podnośnik, bo jest sporo tematów nie wyjaśnionych do końca. otóż do tej pory użytkowałem 3p i robiłem tak np w pługu, agregacie. kolami podporowymi ustawiałem głębokość, wajcha w dół od podnośnika i agregat albo pług kopiował teren i uprawiał ziemię, jak miał za ciężko i się kopał to przełączałem rączkę P-S na S i wtedy pług podrygiwał tak po zagłębieniu i ciągnik miał lżej i szedł. A w belarusie jak robić? Unoszenie to wiem, opuszczanie też ale jak opuszczę wajchę np na pewną głębokość i zostawię ją tam to podnośnik będzie na sztywno utrzymywał to głębokość?, Jeśli najade np na bruzdę to zaczepiony agregat nie skopiuje terenu i pojedzie w powietrzu? czy żeby kopiował teren należy opuścić na max do dołu i ustawić dźwignie na N? a jak jest z tym podrygiwaniem? Jest taka funkcja? A i czy on ma wymuszony docisk, np sytuacja taka że na poprzeczniaku pług wyskakuje i chce go wcisnąć w ziemię?
3. wałek womu ma bicie? czy to normalne bo koleś co mi go przywieźli powiedział że nie widział jeszcze belarusa bez bicia.nie wiem czy mu wierzyć bo w starym 3P wałek chodzi bez najmniejszego bicia? czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na współpracujące maszyny- rozrzutnik i prasa z-263, co jest krzywe, sama końcówka czy cały wałek tam w środku?
Trochę się rozpisałem ale chcę się dowiedzieć konkretnie co i jak w przedstawionych sytuacjach, pozdrawiam i czekam na odp.

Edytowany przez milanreal1, 22 lipiec 2011 - 23:44.
literówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 uzytkowanie Dzisiaj, 21:49
  •  

#2 Share divad115

divad115

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo rzecz jasna:)
    motoryzacja, motory
    komputery

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:11

Belarus 820 uzytkowanie 1 niewiem 3 nie wiem
2 tam masz takie 2 dźwignie pozycjną i silową i obydwoma podnoisz i opuszczas ale ustawisz siłową (2) przypuśćmy na 4 to pozycjna(1) możesz opuścic na 1 ale i tak wysokość bedzie ta która trzyma siłowa(2) i tak jak mówisz w orce jak zacznie sie kopac to podnoszisz pierwsza i potem opuszczasz chociaz to samo możesz zrobić i 2 ale potem bedzie ci cięzko ustawic podana wysokoś
sipma loading :)

#3 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:23

Belarus 820 uzytkowanie 1-zawsze załączam na stałe
2- orze na pozycyjnym głębokość ustawiam na kole pługa a dźwignie opuszczam do dołu gdy pług się zagłębi to podciągam ją do widocznego dygnięcia pługa do góry i tak orze.
3- zero bicia.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#4 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:26

Belarus 820 uzytkowanie tam nie ma 2 dzwigni, 2 są w modelach większych Z tego co wiem, tu jest jedna dzwignia, obiło mi się cos ze ustawianie pozycyjna siłowa jest chyba pod podłaga kabiny na wysokosci siedzenia

#5 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:27

Belarus 820 uzytkowanie co do podnośnika to ta 1 wajcha jest od regulacji siłowej ( podnosi nisko) a ta 2 ( od okna) podnosi normalnie, wysoko. siłową ustawiasz sobie na danej głębokości a tą normalną aby podnosisz i opuszczasz pług niżej ci nie opadnie niż jest ustawione na 1 wajsze.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:36

Belarus 820 uzytkowanie kolego ale tam nie ma 2 wajchy jest jedna od gazu, druga od womu i trzecia od podnosnika, Wy mi chyba piszecie o belarusie 1025 a nie o 820

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:16

Belarus 820 uzytkowanie czyli dowiedziałem się ciekawej rzeczy że belarusy tylko na monoblocku mają 2 wajchy od podnośnika :) w takim razie nie pomogę Tobie :( u mnie jest taki podnośnik http://imageshack.us...2/podnonik.jpg/

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#8 Share albertf27

albertf27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 17:15

Belarus 820 uzytkowanie @kolego ale tam nie ma 2 wajchy jest jedna od gazu, druga od womu i trzecia od podnośnika, gdy przesuniesz waiche od podnośnika do końca to wtedy sterujesz podnośnikiem trzecią waichą przy kierownicy od rozdzielacza ma ona 3 pozycje góre dół i bezwładność jak w władimircu zaś wajchą przy siedzeniu ustawiasz wysokośc roboczą a tą przy kierownicy podnosisz lup opuszczasz

Ale ortografia leży...

Edytowany przez milanreal1, 22 lipiec 2011 - 21:07.
orty

#9 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:20

Belarus 820 uzytkowanie no i jak tam koledzy, czekam na jakieś konkretne wypowiedzi, pewnie chłopaki z podworka nie powracali jeszcze :lol: ja tam dziś się nudze bo pada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 19:13

Belarus 820 uzytkowanie co do bicia WOM to nie może mieć - niech to usuną na gwarancji i gościu niech nie pierdzieli że belarusy tak mają a do ustawień to zobacz koło siedzenia po lewej stronie masz taką klapkę , otwórz ją i tam jest mała dzwigenka ustawiona na środku , do orki przestawiam w lewo ale to jest możliwe tylko na podniesionym podnośniku i musi pójść mocno w lewo , jak w skoczy to podnośnik tyle opadnie o ile przesuniesz dzwignie tom w kabinie i żadnej funkcji w strząsowej nie ma

Dodaj odpowiedź