Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#121 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 24 marzec 2010 - 18:27

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach niestety nic nie znalazłem moze inne propozycje
sie robi tym ,co się ma ;]

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 15:58
  •  

#122 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:09

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Hydrodiesel , Białystok ul. Elewatorska

#123 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:29

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Do D47 sam wyginałem z drutu z zgrabiarki do siana na gorąco.

#124 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 18 maj 2010 - 14:18

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach .l

Edytowany przez tompil, 04 kwiecień 2014 - 22:24.

#125 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 maj 2010 - 19:29

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Przypadkiem nie jest to otwór na śrubę zabezpieczającą przed odkręceniem?

#126 Share Liberacki

Liberacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 maj 2010 - 17:59

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Witam
Mam przyczepę 4,5 tonową Polskiej produkcji z jednym tłokiem. Podczas kipowania ziemi poleciał z tłoka olej, dokładnie to leci z samego spodu tłoka, na deklu którym zakręcamy cylinder od tłoka jest tam taki jakby otwór i z niego leci. Dodam, że nigdy nie lecia stamtąd olej, a teraz leci cały czas przy próbie kipowania. Prawdopodobnie coś tam było i z powodu zbyt dużego ciężaru puściło. z zewnątrz jest to nie rozbieralne, a wewnątrz nie dawno rozbierałem bo wymieniałem uszczelniacze i też nie pamiętam, żeby ten dekiel się jeszcze rozbierał. Proszę o pomoc co tam mogło puścić i do czego jest ten otwór od spodu dekla, jest to dość pilna sprawa bo przyczepa jest potrzebna, a bez kipowania to żadna robota.
Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc

W deklu oryginalnie powinien być zawór odcinający olej przy zbyt dużym obciążeniu.
W wielu wypadkach użytkownicy usuwają ten zawór a otwór zostaje zaspawany. W twoim przypadku mógł puścić spaw i olej zaczyna wyciekać przy wzroście ciśnienia przy wywracaniu.

#127 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 10:53

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach .

Edytowany przez tompil, 04 kwiecień 2014 - 22:24.

#128 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:14

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam posiadam prawdopodobnie przyczepę d-35 wywrotkę. Wyjąłem czop tłoka ze spodu przyczepy i mam teraz pytanie:
1. Jak zdjąć tłok z tych dwóch "pierścieni, łożysk, kołyski" nie wiem jak to się fachowo nazywa. Jest to część która trzyma tłok aby nie poszedł w dół. Prawdopodobnie są tam jakieś łożyska, które pozwalają tłokowi chodzić swobodnie na boki podczas kiprowania.
2. Jak wymienić uszczelniacze w tym tłoku?
Czy należy wyciągać każdy element tłoka pojedynczo do góry?
Czy są między częściami tłoka blokady?
Jakich niespodzianek można się spodziewać podczas naprawy tłoka?

#129 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 21:56

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach hej też kiedyś robiłem remont,wymiana największego uszczelniacza,trzeba wykręcić nakrętkę miedzianą na cylindrze i wyjąć uszczelniacz pamiętać tylko by dobrze włożyć nowy bo będzie zrywać z gwintu nakrętkę.Pozdrawiam

#130 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 10:38

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jeśli mógłbyś npisać gdzie dokładnie znajduje się ta nakrętka bo nie mogę jej zlokalizować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 15:58
  •  

#131 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 14:49

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jeśli mógłbyś npisać gdzie dokładnie znajduje się ta nakrętka bo nie mogę jej zlokalizować?
Moja przyczepa wywraca na 3 strony, nakrętka jest z góry przykręcona musisz oczyścić i żeby odkręcić to musisz (dorobić jeśli nie masz) klucz w kształcie litery C z dwoma zębami zakładasz za nakrętkę i odkręcasz. A co się dzieje u ciebie olej cieknie,bo u mnie kiedyś ojciec załadował cała przyczepę piachu i zerwało nakrętkę i trzeba było wytoczyć trochę większą i oczywiście nowy uszczelniacz

#132 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 17:31

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Kupiłem przyczepę d-35 zdjąłem całą pakę bo chcę całą przyczepę odnowić. I wdze że cały tłok olejem cieknie. Nigdzie rys nie widze i tak myśle że jak przyczepa z 70 lat to na pewno gumowe uszczelniacze trzeba wymienić. Żadnej nakrętki z góry nie mam. Zastanawiam się czy od dołu coś nie trzeba odkręcać bo tam jest ten zawór zaspawany. Może trzeba tłok wykręcić? ten z kulą (najmniejszy) Czekam na porady
Z góry dziękuje

Edytowany przez 1210, 08 marzec 2011 - 17:44.

#133 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:38

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Moja przyczepa to d-46a i jak dobrze pamiętam to siłownik ma 3 tłoki i na każdym tłoku od środka jest nakrętka miedziana widoczna z góry,od dołu też można odkręcić ja próbowałem ale nie dało się:( u dołu siłownika też jest zawór bezpieczeństwa w razie jak ktoś za mocno podniesie ;)
Trudno mi powiedzieć jak jest u ciebie najlepiej oczyść siłownik z oleju i zobacz gdzie ucieka,może odpowietrznik nie trzyma on jest na małym tłoku,jak możesz to prześlij zdjęcie.Pozdrawiam

#134 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 21:06

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach kolego 1210@ widzę ze bardzo na tym nie znasz wiec juz ci mówię. masz całą tą kołyskę wykręcasz z niej cztery śruby m6 jak mnie pamięć nie myli i wychodzi ci cały tłok bez kołyski. w garażu ładnie wymyć przygotować to rozbierania. na samej górze masz flansze z dwoma takimi sworzniami na tym wisiał tłok, i to całe musisz odkręcić najlepiej dużym kluczem ewentualnie młotkiem pobijając delikatnie. po tym wszystko ci wychodzi i zostaje ci oddzielić jeszcze pierwsze tłoczysko od drugiego tłoczyska. Miedzy nimi jest tak tuleją w niej od góry powinny być dwie dziury albo 4 (może sie zdążyć ze nie ma w ogóle) to musisz odkręcić najlepiej kluczem do filtrów a tłoczysko łap za końcówkę od tłoczyska w imadło, broń boże do tego nie używaj młotka bo to bardzo kruchy materiał i pęknie. na końcu uszczelniacze wyciągnij i wymień. zachowaj dbałość o czystość jak chcesz to konkretnie zrobić. wszystko myć w ropie i składać na smarze. ostrożnie z nowymi uszczelniaczami zeby nich nie pościnać. Jak coś to pytaj

#135 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 07:41

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Serdecznie dziękuje za porady
Dziś zabiorę się do rozbiórki

#136 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 04 maj 2011 - 10:55

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ja też planuje rozebrać swój siłownik od D-47. Samemu da się radę? U mnie strasznie leje przyczepa olej leje się od góry. Czy to będą uszczelniacze? Jakie najlepiej kupić?

#137 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 04 maj 2011 - 11:20

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach No to będą tak jak piszesz uszczelniacze, a co do wyboru to ja bym kupił najdroższe.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#138 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 maj 2011 - 12:00

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach odrazu najdrozsze
biez miekkie, cos kolo 80zl/kpl
oczywiscie ze sie da, moze nie samemu, ale we dwoch

Polska B

#139 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:46

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Tylko najpierw na przyczepie odkręć nakrętkę na dole. Koło redukcji od węża jest śruba [zabezpieczenie]na śrubokręt którą musisz odkręcić.Potem odkręcasz redukcję wkładasz jakiegoś bolca w otwór i odkręcasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:08

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ok. Dzkięki za inf.