Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wirus07

wirus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:26

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Po ilu mth po remącie kapitalnym można wziąć 3p do rotacyjnej koszenie na 2 biegu tak do 2000obr/min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Dzisiaj, 04:03
  •  

#2 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:50

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p 50mtg minimum n wolnych obrotach i powinno sie olej wymienic no i dla swietego spokoju niech sobie jescze polata tak w lzejszych pracach drugie 50

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 19:40

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p nie 50 tylko 30 mtg, weź go zapal i postaw niech poparkocze na 1200/1500 obrotów z pół dnia a potem pojeździj sobie myślę że do kosiarki możesz go wziąść na około 20 mtg, bo jak wiadomo w 60 wolno lecą mtg dość. a po zatym 60 z silnikiem perkinsa nie trzeba docierać bo mają one w tłokach frezki, dzięki czemu nie trzeba go docierać. Ale ma to swoje skutki potem bo bierze olej.... w późniejszym czasie.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:38

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p według instr obsługi to docieranie jest zakończone po 50mth i powinno byc przeprowadzane w pracy na 1/2 obciążenia do 3/4 pod koniec docierania
Według mnie to troche za długo do rotacyjnej 165cm to tak po 30 mth to juz możesz normalnie kosić na 3 biegu ona nie jest za ciężka Ja swoim jak trzeba było to zaraz po złożeniu poszedłem w koszenie i w sumie nic sie nie dzieje z tego powodu ale takie traktowanie polecam tylko w ostatecznej ostateczności czyli jest pogoda kosić trzeba a on jest jedynym ciągnikiem to nie ma zmiłuj kosiara i ognia w tłoki.

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 22:24

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Po 30godz to bym orał na głęboką orkę , na pusto nie dotrze się prawidłowo, do kosiarki to po 10 bym już zapioł, pierwsze kilka godzin pracy silnika jest najważniejsze gdzie wszystko się układa względem siebie te kilka tzn 10mth później trzeba obciążać silnik najpierw na ok połowę mocy następnie na 3/4
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 18:50

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p 7 mth nich sobie poparkocze następnie możesz nim pojeździć żeby trochę obciążyć silnik ok. 5-6mth, następnie możesz go spokojnie zapiąć do kosiarki po ścięciu wymień olej. Jeśli chodzi o ciężkie prace to tak jak kolega powyżej wspomniał po 30 mth.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 21:38

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Ja swojego docierałem jakies 20 mth w lekkim transporcie potem w sadzarce kolejne 10mth. Teraz ma 65 mth i w kosiarce smiga az milo. olej zmienie na 100 bo w chwili obecnej nawet koloru nie zmienił.
Przy remoncie kapitanym zmienilem pompe wtryskowa na nowa WSK i moge powiedziec z pelna odpowiedzialnoscia za mam nowego perszinga z takim wigorem jaki mial w 87 roku jak go kupilismy. Polecam kazdemu nowa pompe za 1200 pln a nie regeneracje za 400-500 co ciezko nazwac regeneracja bo sama glowiczka kosztuje 400 pln.

#8 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 11 czerwiec 2011 - 22:07

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Kolego a gdzie ty kupiłeś pompe za 1200 zł ?Do C-330 nowa kosztuje 1490zł.

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 22:37

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Rotorowa jest prostsza a tym samym tańsza
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 09:19

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Pompy do 3p po tyle chodzą, można łatwo poszukać: http://allegro.pl/li...pa wtryskowa 3p, u mnie po kapitalce w MF 255 trochę sobie pojeździłem, bronowałem ziemniaki i dalej to kultywator nie za głęboko, a później to podorywka i rotacyjna. Starałem się stopniować mu obciążenia, ale nie było już co robić, jako że to jedyny koń pociągowy trzeba było zapiąć go do cięższych prac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 10:11

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Pompe kupilem w Grene za 1200,nowka sztuka Polska WSK nie jakis THM co jest o 200pln tylko tanszy.

#12 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 10:23

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Mój 3p jak tata mówił to miał 10-20mtg i poszedł do lassu bo trzeba było wozić piasek i drewno na budynki bo się spaliły B)

#13 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 16 czerwiec 2011 - 11:10

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Szczewko masz racje nie ma jak nowa pompa wtryskowa , wtedy traktor pracuje tak jak powinien.Ale mam fachowca co regeneruje pompy SUPER i powiem Ci że po regeneracji u niego tak samo by Ci traktor pracował jak z nową pompą.Sam do niego zaworze pompy i naprawdę super robi.Nie tak jak inni pseudo mechanicy.Wszystko zależy na jakich częściach składa i regulacja.

#14 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 19 luty 2012 - 13:48

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p witam. w temacie już cisza,lecz dla ciekawostki napisze pewne zdarzenie. w latach gdy ursus kwitł tz produkcja ,za granice szły c360,i pewny gość co tam pracował został wysłany z innymi mechanikami do jak jakiegoś kraju na zachód europy. i tam bezpośrednio u rolników oni byli na tak zwanym rozruchu ,i ten rolnik jakiś pług 3 skibowy 3 bieg i od razu ogień w polu...mechanicy podobno się modlili by te ursusy ducha nie wyzionęły ...po zwróceniu uwagi,orał gość 2 biegiem nie 3cim ,nie wiem czy to był przypadek jeden czy więcej.

#15 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 18:13

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p Z tego co mi wiadomo to zanim ciągnik trafił składnicy (Oczywiście mówie o czasach komunistycznych) to najpierw ciągniki były docierane na "zimno" na hamowni tak koło 2 mth. Póżniej przyszły właściciel musiał się stosować do instrukcji którą dawali razem z traktorem. Ja w swoim 3p zmieniałem tylko pierścienie na cylindrach, to stosowałem się tak jakbym robił docieranie po kapitalce. na samym początku jazda na niskich biegach i obrotach max do 1100. Również stał sobie na jałowych obrotach i co jakiś czas przygazówka do 1100 -1200 obrotów. Po 10 mth wyższe biegi i wyższe obroty. A jako że to była zima to nie miał zbytnio przy czym popracować ciężko. Po 50mth zmieniłem olej filtr i gdy przyszły czasy pracy to już spokojnie mogłem zapinać go do cięzkich maszyn
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#16 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 18:28

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p przy wymianie samych pierścieni się nie dociera bo nie ma co dopiero jak tuleje wymieniasz bo to tuleja się dociera a nie pierścienie a ty stare masz już dobrze dotarte :)

no i twój system docierania nie jest najlepszy bo 1100 obrotów to trochę za mało 1400-1600 można śmiało jeździć... no i broń Boże stawianie ciągnika na postoju i jakieś tam przegazówki, trzeba jeździć

Edytowany przez wojtas972, 09 sierpień 2013 - 18:29.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:05

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p nie chcę zakładać nowych tematów a mam takie pytanie o perkinsa 3P o puszczanie czarnego dyma, tzn na wiosnę robiona góra tzn głowca z zaworami obecnie zrobiony dół urwany wał także nowy wał z panwekami, zrobione wtrsyki bo fachmistrz źle sposkładał rozrząd i szukał przyczyny we wtryskach które były jednka nie teges, ale wtrsyki i pompa paliwowa jest cacy także zostaje tylko watpliwej jakości tuleje i pierścienie, co zauwazyłem to ciagłe puszczanie czarnego dyma przy obciążeniu tzn przy przygazówce i ruszaniu z turem z wyższych biegów, także pytanie do expertów co się dzieje z moim 3P?

#18 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 09:01

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p a pompe robiłeś? silnik pracuje równo jak dasz oborty na full nie rzuca dymem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 10:02

Prawidłowe docieranie ursusa c360 3p pompa robiona rok temu, wtryski sprawdzone, głowca robiona na wiosnę, może pierścienie już słabe chodzi jak zegareczek równo, po prostu pod obciążeniem czy przy przygazówce na postoju jest czarny dym