Polecane posty

Amator007    0

Witam. mam taki problem: posiadam 2 sztuki na oborze z powiększoną jedną ćwiartką. Somatyka w przypadku 1-szej sztuki 80k a 2-iej 130k. Jka widać komórki somatyczne w normie, ale irytuje mnie ten widok. Czym to może być spowodowane ? Czy to może Mastitis podkliniczne ??

20181222_205651.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Witajcie! Mam problem z zakupioną jalowka,czystej rasy RW,którą dostała zapalenia wymienia w jedej ćwiartce. Podalem zastrzyki i dalej leca kluchy,a mymie zaczelo pchnąć. Jest u mnie już półtora miesiąca, a za miesiąc ma termin porodu. Lękarz każe wyleczyć i dac zastrzyki na zapalenie, a drugi każe doic. Mieliście taki przypadek? Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 30.12.2018 o 11:33, xpaxpa napisał:

Witajcie! Mam problem z zakupioną jalowka,czystej rasy RW,którą dostała zapalenia wymienia w jedej ćwiartce. Podalem zastrzyki i dalej leca kluchy,a mymie zaczelo pchnąć. Jest u mnie już półtora miesiąca, a za miesiąc ma termin porodu. Lękarz każe wyleczyć i dac zastrzyki na zapalenie, a drugi każe doic. Mieliście taki przypadek? Co mam robić?

Pewnie już nieaktualne, ale ja bym doiła, traktować jak krowę w laktacji. Jak się wycieli doic dalej. Tylko siare dla cielaka trzeba mieć zapewniona od innej sztuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591
Też miałem podobny przypadek tj jałówka złapała zapalenie jeszcze przed wycieleniem i niestety później była krową o bardzo dużej skłonności do zapaleń.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
9 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Pewnie już nieaktualne, ale ja bym doiła, traktować jak krowę w laktacji. Jak się wycieli doic dalej. Tylko siare dla cielaka trzeba mieć zapewniona od innej sztuki. 

Na szczęście zapalenie udało się wyleczyć. Tak jak pani mówi traktuje ja jak krowe. Powoli się rozdaja i trochę kopię, ale z tym sobie poradzę. Tylko martwi mnie jedna rzecz ,że pewnie to dojenie przyspieszy poród i chyba wyprzedził krowe, od której chciałem zamrozić siare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@xpaxpa w najgorszym razie mleko od innej plus jakis dodatek z immunoglobulin na pierwsze odpojenia, lekarz doradzi. Najwazniensze, że wyleczona, teraz sa takie preparaty, ze i bez siary odchowasz. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Mam niestety pierwszy w karierze przypadek e coli w jednej ćwiartce u krowy po wycieleniu :/ miała korki i antybiotyk na zasuszenie a w siarze serki leciały już. Na antybiogramie wraźliwy na cefquinor i marbofloksacynę. Ilosć wyczerpałem do max , obrzęk dalej jest, smarowane jest, zasuszyć?? da radę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Myszek2255
      Witam,
       
      Moze mi ktos doradzic co moze byc powodem zapalenia otrzewnej u krowy i jakie sa tego skutki ?
      Czy krowa ktora polknela cialo obce np w postaci gwozdzia, jest do uratowania czy musi isc na uboj ? 
      Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. 
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj