Polecane posty

kubus91    0

Ja nie mam dużo krów, ale jestem w trakcie leczenia zapalenia u krowy wywołanego przez gronkowca złocistego+ jeszcze jedna bakteria powodująca bez mleczność(nie pamietam nazwy). Wet zaraz po zrobieniu posiewu bez antybiogramu przepisał Mastisan PN MC 5 tubostrzykawek co 24 a po skończeniu tego dodał Masticlox L 3 tubostrzykawki co 12h + maści rozgrzewające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Czy jest jakiś preparat żeby zatrzymać produkcję mleka w jednej ćwiartce, Krowa ścieła sobie strzyk i jak doje to leci samo z tej ćwiartki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

roztwór rywanolu, ale nie pamiętam ani proporcji, ani dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

mam dziwny przypadek -u 1,5 rocznej jalowki w ciagu paru dni wyroslo narosle wielkosci piesci w przedniej czesci wymienia a sasiedni strzyk ma duze chrosty, nigdy sie z czyms takim nie spotkalem , jalowka zre normalnie i na oko nic jej nie dolega.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

U mojej jalowki NIE CIELNEJ tez spuchła jedna ćwiartka wymienia (tylna). I teraz nie wiem co robić, smarowałem maścią rozgrzewająca i opuchlizna spadła, ale dalej jest ta cześć twarda i większa w porównaniu do pozostałych 3 części, nie wiem czy ja warto zacielać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus91    0

a nie ssało jej coś? u mnie też tak ma jałówka ale przez to że ciele co koło niej stoij ssało ją, teraz już jest odgrodzona ale ćwiartka jest spuchnięta. Zacieliłem ją więc za 8 miechów zobaczy się czy jest oki czy się zepsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

nic na pewno jej nie ssało, u niej opuchlizna tez została nie wiem co robić bo szkoda jalowki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola    0

Witam mam problem z krowami po ocieleniu niektóre zazwyczaj mają zawaloną jedną ćwiartke woda i grudki i do tego śmierdzi, jest to pałeczka ropy błekitnej spotkał się ktoś z czymś takim?? prosze o informacje

krowy są zasuszane maściami więc nie powinno się nic takiego stać...a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

pytanie do uzytkownika bogdan witam wspomniales o rapicydzie stosujesz ten preparat do dezynfecji obory/jezeli tak to w jakim rozcienczeniu jak czesto i czy masz krowy w oborze czy lepiej pryskac jak jest puste pomieszczenie?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja stosuje Rapicyd co 3 dni i nie wiem czy nie za rzadko, w stezeniu 1ml/1l wody z kranu(1:1000) do zamglawiania calej obory.

 

U mnie jedna krowa ma Gronkowca Zlocistego, a 4 inne na 13sztuk maja inne zapalenia.

Kiedys jak mowi mama to sie nigdy nie stosowalo zadnych lekow i krowy same wychodzily z zapalen ktorych i tak bylo niewiele. Grudy lecialy z mlekiem i jakos mijalo samo a teraz....

 

Mam pytanie jak skutecznie wykrywac zapalenia?? Mam jakis fioletowy plyn to jest malo skuteczny, na cwiartkach co maja np. 600tys k.som. wykaze, niektore co maja miliony(1000tys) wychodzi ze jest dobre i mleko bylo oddawane, czyli pokazuje co chce. Cena skutecznego sposobu wykrywania jest raczej nie wazna.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel_TS    0

a czy jest to możliwe że kubkiem do dezynfekcji (zamykania strzyków)przenoszone są zapalenia?dodam że jest to dipal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefo-03    0

Mam pytanie do Was. Zasuszyłem krowę ale po 3 dniach spojrzałem a tylną ćwiartkę niestety była powiększona i twardą jak kamień ;[ . Zacząłem stosować maść Bal-derm nf ale nie pomaga,więc zaraz zdoiłem mleko z tej ćwiartki a ono było żółte i śmierdziało a konsystencję miało istnego budyniu. Była zasuszana powoli i pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Proszę was o pomoc jak najszybszą. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Zasuszałeś bez żadnych antybiotyków? Może krowę za dobrze karmiłeś i ona dawała jeszcze sporo mleka i zapalenie powstało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefo-03    0

tak zasuszana bez żadnych antybiotyków, a żywiona była tylko na słomie żeby zmniejszyła mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Trzeba było podać antybiotyk w tą ćwiartkę a potem podać na zasuszenie, takie przypadki się zdarzają nawet po podaniu antybiotyku na zasuszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Teraz ja mam pytanie.

Krowa ma zapalenie i w laboratorium u weta po posiewie nie działa żaden z 28 antybiotyków i mówi, że to grzyb, jak radzicie sobie z takimi przypadkami?

sprzedaż nie wchodzi w grę, bo to już kolejna sztuka gdzie nie działa żaden antybiotyk, więc jak i czym leczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Pewnie jest to jakiś wirus niezwalczysz tego antybiotykiem pozostaje higiena i dezynfekcja obory jeżeli to kolejny przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

ale wirus to nie grzyb, więc jak zidentyfikować ten drobnoustrój. Druga sprawa co chorymi krowami, jak i czym leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

WItam , najważniejsze jest oddzielenie chorej sztuki od stada udój oddzielnym aparatem druga sprawa jeżeli na to [jak twierdzi lekarz nie ma lekarstwa ]

to pozbycie się czym prędzej aby nie zachorowała reszta stada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale wirus to nie grzyb, więc jak zidentyfikować ten drobnoustrój. Druga sprawa co chorymi krowami, jak i czym leczyć?

U mnie krowa też miała grzybki w wymieniu :) Ale że posiew był robiony na uczelni, to i profesor znalazł mieszaninę na gada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

witam

jałówka cielna 8 miesięcy dostała zapalenie, została przeleczona + dostała antybiotyk na zasuszenie (to było jakieś 2-3 tygodnie), przedwczoraj dostała w tej samej cwiartce zapalenie + druga cwiartka jeszcz bardziej, osowiałość brak apetytu, ćwiartka jednatwarda jak kamień, dostała mastijet do strzyka w jednej ciwrtce jest duza poprawa, w drugiej tez ale nie az tak. można o wypowiedź doradców co zrobić ? cielna jest od 28 maja


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Myszek2255
      Witam,
       
      Moze mi ktos doradzic co moze byc powodem zapalenia otrzewnej u krowy i jakie sa tego skutki ?
      Czy krowa ktora polknela cialo obce np w postaci gwozdzia, jest do uratowania czy musi isc na uboj ? 
      Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. 
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj