Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 10540 biegi zgrzytają

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:03

Zetor 10540 biegi zgrzytają Mam pytanie ponieważ mam skrzynie 3 biegową i jak przełączam z 1 na 2 to zgrzyta. Jeśli przełączam z 3 na 2 też zgrzyta. Próbowałem różnych sposobów takich jak (więcej gazu, mniej gazu, puszczałem sprzęgło i dopiero włączałem) i dalej nic co mam z tym zrobić.
I pytanie odnośnie wzmacniacza momentu czy można go używać bez sprzęgła na drodze przy transporcie. A na przykład w orce można używać tego wzmacniacza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 10540 biegi zgrzytają Dzisiaj, 08:16
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:02

Zetor 10540 biegi zgrzytają Może masz mało oleju w skrzyni, albo synchronizatory są do wymiany ja też mam takiego zetora i na razie spokój nic mi nie zgrzyta, a sprawdzałeś płyn hamulcowy bo może Ci dobrze nie wysprzegla bo masz za mało płynu lub jest może zapowietrzony układ od sprzęgła często w zetorach siadają te wysprzegniki ja tak miałem w innym zetorze, a wzmacniacz przełączam często pod obciążeniem bez sprzęgła tylko ujmuje gazu
ZETOR TEAM

#3 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:09

Zetor 10540 biegi zgrzytają Możliwe ,że sprzęgło nie odbija do końca spróbuj przy zmianie biegów nogą wyciągnąć sprzęgło, u mnie pomaga.

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 maj 2011 - 19:45

Zetor 10540 biegi zgrzytają od tego jest sprężyna przy pedale sprzęgła..
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#5 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 lipiec 2011 - 08:38

Zetor 10540 biegi zgrzytają napewno poszły synchronizatory.. Tylko uwaga!!!!!!! Daj ciągnik do dobrego mechanika!!! Ja wczoraj przyprowadziłem swojego 8540 z roboty. Pewien mechanik robił mi skrzynie i zmienialiśmy 2 synchronizatory bo nie było 1 biegu.. Po 2 remontach wyskakiwała 2. Wsadziliśmy w nią ponad 3 tys. bo tak uważał mechanik ;[ Wkońcu zaprowadziłem ciągnik do dobrego mechanika i powiedział tak.. Ta skrzynia jest tak zrobiona że można wsadzić nowe części i i tak będzie źle.. Trzeba wszystko dobrze ustawić bo inaczej nie będzie dobrze. Przerobił synchronizator po swojemu i wszystko ustawił i biegi chodzą jak w samochodzie B)
Co do wzmacniacze to możesz używać go bez sprzęgła (po to jest :P ) czy w transporcie czy w orce bez różnicy.. Tylko przy transporcie jeżeli chcesz przejść na niższy stopień to ujmij gazy i poczekaj żeby ciągnik zszedł trochę z obrotów i z prędkości i wtedy zmieniaj bo można skrzynie rozwalić.. Chodzi mi tutaj o szybką jazde po równym terenie.. W razie pytań pisz. Postaram się pomóc :)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 18:49

Zetor 10540 biegi zgrzytają Witam, posiadam Zetora 10540 i mam problem ze sprzęgłem a mianowicie po wciśnięciu sprzęgła nie wysprzęgla do końca czyli mówiąc inaczej ciągnie na sprzęgle i mam pytanie czy jest możliwość podciągnięcia sprzęgła aby wysprzęglało do końca?

#7 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 21:50

jezeli jeszcze jest sprzedło to można podciagnac z prawej strony po dzwiami za schodkami jest okienko i tam można wyrególowac ale ja tez miałem taki problem i wymieniałem sprzegło

ZETOR TEAM

#8 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 14:41

oj chyba nie ma regulacji ?  Z tego co wiem to tylko luz na pompce sprzęgła można ustawić reszta chodzi na sztywno -tak z grubsza to widzę ,nie rozbierałem sprzęgła ,ale nie ma w nim łapek tylko sprężyna talerzowa wciskana łożyskiem

nowy

#9 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 12:45

Łapki do regulacji są, lecz i tak ich podkręcenie nic nie da. Można jedynie za pomocą śrub na łapkach wyregulować różnice między nimi, jeśli takie są (oznaka to min. szarpanie przy ruszaniu). Pompka automatycznie ustawia luz na sprzęgle i jeśli jest on zbyt duży to brak płynu, lub przepuszcza pompka.

Edytowany przez ZYLA, 29 listopad 2016 - 12:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany Wczoraj, 19:37

łapek do regulacji , w tym modelu ,nie było i nie ma !!!!!

nowy