Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

562 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pawel83

pawel83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 20:34

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Nie zgodze się że pompa siada po opale, jeżdze juz ponad 5 lat i lata nadal :)

te asystent jak bus mial lacze przez komorke simplusa i pisal w operze mini na javie na xp to tez bys mial troszke haotyzmu w tekscje ale dobra bedzie bez obraz . co do 360-3p to go odpalcje i3 godz. lascje patrzcje sprawdzajcie a duzo wiecej zauwazycje zamiast c360-3p polecam mf255 co do silnika to ryzyko ale raz na jakis czas kapitalny sie robi i po sprawie

Nie piszemy posta w okienku "Enter trackback links" !!! Uważaj bo za takie posty jak Ty piszesz i treść zawartą w nich obowiązujący na forum taryfikator przewiduje Ban'a i wcale mnie to nie obchodzi z czego piszesz bo szczerze ale wiem jak to jest pisać na palmtopie lub na telefonie z systemem i z przeglądarką internetową i wiem, że jeśli chce się to można napisać poprawnie. Ja mam inne zajęcia na forum niż tylko doglądanie czy Ty przypadkiem czegoś nie odwaliłeś więc apeluje o poprawność w postach.

Edytowany przez Olik, 12 styczeń 2009 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Dzisiaj, 08:53
  •  

#82 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 marzec 2009 - 19:08

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych a ja mam pewną sprawę do rozważań (piszę tu , bo łaczy się ona z tym tematem)
czy sprzedając 3P mówić klijentowi o wszystkich wadach tego ciągnika czy bajerowac ?
i czy lepiej go wypucować czy pokazac jaki jest na codzień ?
ot ciekawe pytanie :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#83 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:07

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych To zależyw jakim stanie jest twój traktor, jeżeli silniki podzespoly przechodzone to nie myj ,po umyciu wyjdą wszystkie wycieki i nie zrobi to najlepszego wrażenia na kupujący, zbytnia szczerość nie wyjdzie Ci na dobre.

#84 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 22:40

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych napewno nie zwracaj uwagi na pedały czy są powycierane jak mój kolega;-)

#85 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 19 kwiecień 2009 - 17:56

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych 1 silnik (najwazniesze)
2 pompa paliwowa(najwazniesze)
3 skrzynia biegów
4 podnosnik
5 zwolnice
Ogólnie trzeba sprwadzic caly ciagnik czy nie ma przecieków i wogóle
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#86 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:55

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych ja tak czytam panowie i niepowiedzial bym ze 3p jest delikatny. i na opale chodzil 7 lat bez roboty pompy. Tylko ze do paliwa sie mixolu dolało ;p ;) moj 3p obrabia ok 20 ha i agregat 2.8 ciaga i w du*e dostaje i 5 latek bez remontu wiec ja nie powiem ze on jest delikatny :) tam gdzie c 360 idzie ledwo ledwo persiu wymiata ;p i mialem doczynienia i z c 360 i z 3p i nigdy 3p na c360 nie zamienie :)) a co do 3p to zwracac warto uwage na szpilki od glowicy jak wygladaja jak zjechane tzn ze bije uszczelke pod glowica co chwile ;p a to mankament ale łatwo go rozwiazac :)

#87 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 30 sierpień 2009 - 16:16

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Witam. Mam do Was pytanko. Na co zwrócić uwagę przy kupnie Ursusa C-360 z TUR-em? Dodam że ciągnik jest chyba od handlarza i był malowany. Co z silnikiem nie wiem. Jak sprawdzić sprzęgło? Bo wiadomo przy TUR-ze mogło trochę dostać. Włączyć 5 i szybko póścić sprzegło na małych obrotach czy jak? Słyszałem coś o pęknięciach bloku w okolicy pompy wtryskowej. Gdzie to może być mniej więcej? Z tyłu pompy? Może nad czy pod? Proszę o podpowiedź bo jutro jadę go oglądać a nie wiem jak go wybadać. Za wszelkie sugestie i rady dziękuję.

P.S. Jeśli taki temat był to proszę o zamknięcie tego i podania linku do istniejącego bo ja nie znalazłem.

#88 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 30 sierpień 2009 - 17:22

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Szukałem podobnego tematu ale także nie mogę znależć!!

Więc tak zwróć uwagę na wszelkie wycieki oleju zwłaszcza że ciągnik pracuje z turem.
Sprawdż elektrykę no i oczywiście jak puka silnik i na jaki kolor dymi.I oczywiście wom oraz pompę hydrauliczną a także hamulce!!!
Posprawdzaj go dokładnie bo jak kupujesz od handlarza to może być z tej sześćdziesiątki ładna składanka bo z handlarzami to różnie bywa!!!
Życzę udanego zakupu :D
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#89 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 17:47

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych dokładnie należy sprawdzić wszystko co się da obejrzeć go dookoła jak najdokładniej, co do ruszania z 5 na wolnych obrotach to silnik zadusisz, lepiej dać gazu i z 3 szybko ruszyć powinien kołami zamieszać

PS. jak szukasz 60 z turem to zapraszam do siebie bo mam do sprzedania fotki są w galerii

#90 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:55

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ok dzięki za jako takie porady. Oczywiście sprawdzę dokumenty czy się zgadza z tabliczką znamionową i nr silnika. Gazi a skąd dokładnie jesteś? Bo ja z war-mazurskiego spod Szczytna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:03

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Jeśli pracował z turem to warto sprawdzić przednią oś, wystarczy tylko poruszać ją na boki i już można określić zużycie poprzez duże luzy, jeszcze dokładnie posprawdzaj czy niema pęknięć przy ramie tura :D
................................................................................

#92 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:38

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych najbardziej to dymienie jak juz byla mowa wszelkie wycieki i moze skrzynia biegów czy jest zdrowa i czy nie jest pekniety w polowie z przeciazenia przez tura najlepiej to powoli ogladac raczej bym nie kupowal od handlarzy tylko od malych gospodarstw które likwiduja :D
Wielki fan case jx/new holland td

#93 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:43

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych ja kupiłem od handlarza i troszkę musiałem ja poprawić ale przynajmniej wymalowana była

#94 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 20:48

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych albo wymieniają na coś większego lub już wymieniły

i nie byłbym sobą gdybym ponownie ie zaproponował Ci naszej 60, gdyż w turze pracuje od 2005r ma wspomaganie, wzmocniona przednią oś a jak się wzmocniona nie spodoba jest jeszcze oryginalna, skrzynia pracuje jak marzenie lekko bez zgrzytów nie ma problemu z zakleszczaniem się biegów, silnik ma praktycznie nowy na podzespołach zetorowskich a dokładniej od zetora 6211 co daje trochę większą moc, i powiem Ci tak masz nie tak daleko do mnie przyjedź i obejrzyj naszą zanim cokolwiek kupisz

#95 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:03

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Cena mnie trochę zniechęca.

#96 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:08

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Tylko za te 25 tyś. masz ładną c-360 ze wspomaganiem turem z osprzętem do tura. I to jest C-355 czyli tył nie wyje tak jak w c-360 http://www.allegro.p...wart_uwagi.html lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż później remontować :D

#97 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:12

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych przyjedź obejrzyj pojeździsz trochę, cena jest do negocjacji ale na miejscu już, jak nie będziesz chciał to nie kupisz ale będziesz miał porównanie do innych jakie będziesz oglądał i jakieś odniesienie przynajmniej

#98 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 sierpień 2009 - 22:41

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Tak jak wyżej koledzy opisali. Silnik, skrzynia, WOM, hydraulika, hamulce itd. Sprawdź silnik na niskich i wysokich obrotach. Czy np nie wali niebieskim czy siwym dymem. Typ silnika 60 to S-4003. I C-360 produkowali od lipca 1976r. Jeżeli ciągnik jest starszy niż 76 rok a ma np wyjące zwolnice to wiadomo ze zwolnice ma przełożone.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#99 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2009 - 22:50

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Jeśli pracował z turem to popatrz dokładnie na skrzynie czy obudowa niejest popękana np w okolicach sprzegła i przy łączeniu skrzyni i tylnego mostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:44

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych No dzięki chłopaki za cenne dla mnie rady. Dziś się podzielę sugestiami.