Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochodem od 14 lat.

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:55

Samochodem od 14 lat. Po to one są, żeby nie wiedziec jak działają. Normalny zjadacz chleba nie musi uczyć się pulsacyjnego hamowania itd. Ma nacisnąć hamulec i kręcić kierą aby ominąć przeszkode. Reszte robi elektornika i tak powinno byc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochodem od 14 lat. Dzisiaj, 09:38
  •  

#22 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:10

Samochodem od 14 lat. @hubertuss problem jest z tym że wiele osób zasłyszało gdzieś o hamowaniu pulsacyjnym i używają tego w aucie z ABS myśląc że to bezpieczniej. Wystarczy popatrzeć w zimowe dni, nie trzeba długo szukać. Natomiast to w jaki sposób działają te systemy w kwestii technicznej nie są kierowcy do niczego potrzebne i w tym jak najbardziej masz rację.

Te auta dla 14 latków mają moc 5,5 KM, ale jest blokowana i po niewielkich przeróbkach można wykrzesać 27 KM (nawet w TV już o tym mówili, więc dla młodego hakera nie będzie problemu znaleźć instrukcji), można też odchudzić Smarta który ma już mocniejsze silniczki i jest sporo tańszy od typowych aut na B1 czy tą zapowiadaną BN.

Nie jestem pewien ale czy Policja może ukarać niepełnoletniego kierowcę mandatem i pkt karnymi? Coś obiło mi się o uszy że jest ulgowo traktowany.

Edytowany przez Spitz, 20 luty 2011 - 16:12.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2011 - 17:42

Samochodem od 14 lat. Raczej takiemu nic nie zrobią bo jest nie letni ale rodzicom mogą założyć sprawę w sądzie grodzkim

#24 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:37

Samochodem od 14 lat.

dla mnie fajnie mam 15 lat i chciałbym żeby tak zrobili przynajmniej będę mógł po drodze ciągnikiem jeżdzić i tacie pomagać nie ch tak zrobią ja jestem za

Ja też mam 15 i za rok mam zamiar iść na A1 i T bo można

#25 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 21 luty 2011 - 00:08

Samochodem od 14 lat. Jak dla mnie to także Prawo Jazdy kat. B1 to jakaś porażka. Nie powiedziałbym, czy jazda CC lub Tico jest bezpieczniejsza ponieważ ma mniejszą wagę. Sam miałem okazję kilka razy jechać CC i mogłem go porównać z Golfem II i szczerze to jeśli już mieliby jeździć od 16 lat to wolałbym dać takiemu Golfa, który o niebo lepiej się prowadzi i trzyma się drogi niż te CC którym na byle dziurze rzuca i trzęsie we wszystkie strony. Jedyne co to myślę, że powinno być ograniczenie pojemności silnika, ale nie do 18 lat ale np. do 20 aby młodzi kierowcy nauczyli się jeździć najpierw słabszym samochodem a potem przesiadali na mocniejsze.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#26 Share bartas11

bartas11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo

Napisany 21 luty 2011 - 10:46

Samochodem od 14 lat. http://allegro.pl/gr...1454784190.html Najpierw to trzeba mieć kasę na taki samochód od 14 lat ;)
Zetor 7441 i Ursus C-360 :)

#27 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 21 luty 2011 - 11:16

Samochodem od 14 lat.

Po to one są, żeby nie wiedziec jak działają. Normalny zjadacz chleba nie musi uczyć się pulsacyjnego hamowania itd. Ma nacisnąć hamulec i kręcić kierą aby ominąć przeszkode. Reszte robi elektornika i tak powinno byc.

Powinien być jakiś kurs zapoznania się z tymi wszystkimi systemami. Ale jeśli człowiek umiał by np. chamować bez ABS-u czyli pulsacyjnie to na śliskiej nawierzchni zatrzyma się szybciej nież z tą całą elektroniką lecz niestety wiele osób po ukończeniu kursu nie potrafi jeździć i wciska pedał chamulca w podłoge a tym bardziej nie potrafie wyobrazić sobie 14-sto latka który siada za kierownicę skoro pełnoletnie osoby nie wiedzą jak zachować się na drodzę.

Jak dla mnie to także Prawo Jazdy kat. B1 to jakaś porażka. Nie powiedziałbym, czy jazda CC lub Tico jest bezpieczniejsza ponieważ ma mniejszą wagę. Sam miałem okazję kilka razy jechać CC i mogłem go porównać z Golfem II i szczerze to jeśli już mieliby jeździć od 16 lat to wolałbym dać takiemu Golfa, który o niebo lepiej się prowadzi i trzyma się drogi niż te CC którym na byle dziurze rzuca i trzęsie we wszystkie strony. Jedyne co to myślę, że powinno być ograniczenie pojemności silnika, ale nie do 18 lat ale np. do 20 aby młodzi kierowcy nauczyli się jeździć najpierw słabszym samochodem a potem przesiadali na mocniejsze.

Ja jeździłem i CC i Tico i tak naprawdę to tych dwóch samochodów nie ma co porównywać.
A co do ograniczenia pojemności to właśnie jechałem tico pojemność 0.8 i te 130km/h spokojnie pojechał jeszcze Polo III po drodzę wyprzedzaliśny.
Według mnie tak młodę osoby nie powinny prowadzić samochodu i tyle w temacie.

Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 luty 2011 - 11:43

Samochodem od 14 lat. Większość aut od drugiej połowy lat 90 jest wyposażona w ABS, teraz to już obowiązek więc "chamowanie" z pedałem wciśniętym do oporu w aucie z ABS jest dużo lepszym rozwiązaniem niż "chamowanie" pulsacyjne które w efekcie opóźni działanie ABS i wydłuży drogę hamowania.

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:07

Samochodem od 14 lat. Własnie iwdać, że niektórym kurs potrzebny. Hamując pulsacyjnie przestajemy na chwile hamowac wszystkimi kołami, hamując z abs przestaje hamowac tylko koło wpadające w poślizg Ponadto abs działa w połaczeniu z czujnikiem położenia kierownicy np i przy prostych kołach dopuszcza przyblokowanie koła. Wszystko zależy od tego co producent sobie założyl w sterowniku. Druga sprawa to to, że w sytuacji nagłego zagrożenia człowiek podświadomie wciska pedał do podłogi nawet ci co uważają się za mistrzów i fachowców. I wtedy własnie abs pozwala ominąć przeszkodę. Innymi słowy trzeba naciskac hamulec i nic nie kombinować.

Edytowany przez hubertuss, 21 luty 2011 - 14:08.

#30 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2011 - 18:51

Samochodem od 14 lat. mi by to pasiło 15 latek mam już 16 bije xD ale prawko to bym nie zrobił bo to wielka głupota wolę poczekać do 18 wsiądzie taki 14 lat i wypadki wzrosną o 10 lub więcej %
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#31 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:41

Samochodem od 14 lat. wzrosną albo nie wzrosną ja już wole jak jedzie taki dajmy na to 14 latek z rodzicem prawidłowo drogą niż jakaś baba co zajeżdża drogę czy się rozmarzy i przypierniczy w ciebie ;[

Edytowany przez Tanco96, 07 kwiecień 2011 - 20:41.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#32 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:47

Samochodem od 14 lat. od 14 -czemu nie, ale tylko na "T"!!!
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 10:50

Samochodem od 14 lat. Ja bym raczej proponował wprowadzić jakieś ograniczenia czy badania lekarskie dla wszystkich kierowców w starszym wieku. Godzinę temu prawie wywinąłbym rolkę ze skarpy na łuku bo dziadek matizem se traktor wyprzedzał, no w sumie normalka, nic nadzwyczajnego, on "nie widział" mnie, łuku, ciągłej linii (niepotrzebne skreślić). Ja to mam w standardzie ale dzisiaj to już troche przegięcie było. Skończyło się na ściętym słupku kilometrowym co dla mojego zderzaka nie robi już wielkiej różnicy, opony/fele/zawias chyba ok. Oczywiście dziadka dognałem, zatrzymałem i pedagogicznie ryknąłem z przepony grubą wiązaną. Wtedy już nie dało się ukryć że jestem ze wsi :D