Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:44

Rzepak i nawożenie [połączone] No z tym i ja niestety miałem problem skoro bałem niecały samochód. Troche drożej mnie wyniósł transport

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 19:27
  •  

#1122 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Jestem z lubelskiego, sial ktoś może w tym rejonie saletrę na rzepak. Mam go posianego na częściowo podmokłym terenie i jak mrozek puści to mogę parę ładnych tygodni nie wejść w pole. Nie wiem co robić bo nie chce też go narazić na mróz. Najlepiej było by posiać w ostatnim momencie przed odwilżą.

Siał ktoś z was może saletrę na pszenżyto?

Mam pytanie,czym pryskacie rzepak od chwastów dwuliściennych na wiosnę ?

#1123 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:56

Rzepak i nawożenie [połączone] a kto to wie kiedy to będzie dzień wygląda sprzyjająco na wysiew ale u mnie jeszcze nikogo nie widziałem żeby mi wspomniał o wyjeździe w pole też bym to chciał zrobic w ostatniej chwili ale kto to wie kiedy to będzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1246 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2012 - 21:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Koledzy a nie boicie się czy wasz rzepak nie zgnije? :( Boję się wyjeżdżać z nawozem choć 80% plantacji w mojej okolicy zostało zasilone (śląsk), narazie pogoda nie jest jeszcze zbyt sprzyjająca ale pewnie niedługo się to zmieni. Plantacje mam w galerii.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1125 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 01 marzec 2012 - 22:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeśli widać po rzepaku że zaczyna wypuszczać liście i wogóle zaczyna robić się pole zieleńsze to nie ma na co czekać czym wcześniej tym lepiej, lepiej nie pozwolić mu głodowac. No ale jak wiadomo jest ryzyko nadejścia mrozów deszczy i nawóz zostanie spłukany ale ja na twoim miejscu bym sypał aby przymrozek i w pole
Life Is Brutal...

#1126 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 08:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Na wiosnę na dwuliścienne to jest Galera i Baron (chyba taki zamiennik), też kiedyś słyszałem o Foxie ale on nie jest typowo w rzepak. Ja też zaraz po niedzieli wjeżdżam z saletrą, ma być -4 a w dzień ładnie.

#1127 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 08:54

Rzepak i nawożenie [połączone] jak bym miał taki rzepak to chba bym sie nie martwił... miałeś śnieg??

#1128 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 02 marzec 2012 - 10:46

Jestem z lubelskiego, sial ktoś może w tym rejonie saletrę na rzepak. Mam go posianego na częściowo podmokłym terenie i jak mrozek puści to mogę parę ładnych tygodni nie wejść w pole. Nie wiem co robić bo nie chce też go narazić na mróz. Najlepiej było by posiać w ostatnim momencie przed odwilżą.

Siał ktoś z was może saletrę na pszenżyto?

Mam pytanie,czym pryskacie rzepak od chwastów dwuliściennych na wiosnę ?

co do saletry to bym nie ryzykował,co innego siarczan amonu albo saletrosan,a co do oprysku to tylko pozostaje galera no chyba że ktoś eksperymentował z czymś innym

#1129 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 marzec 2012 - 11:07

Rzepak i nawożenie [połączone] jak ktoś ma mocne nerwy, to może foxem prysnąć, dodam że maki puszcza, jakie ryzyko jest sypiąc saletrę?

#1130 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 02 marzec 2012 - 11:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Chyba takie że przyjdą mocne deszcze i nawóz spłynie, ale mogę się mylić
Life Is Brutal...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Zależy jaki nawóz

#1132 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 02 marzec 2012 - 12:13

Rzepak i nawożenie [połączone] ryzyko jest takie że saletra działa szybko, pobudzi rzepak i przy + temperaturach szybko się rozhartuje a jeżeli przyjdą przymrozki to wiadomo co się może stać :mellow: dlatego nie warto zbytnio się śpieszyć z saletrą, co innego np siarczan amonu który działa wolniej

@MarcinPykuS jeżeli już zdecydowałeś się na wysiew takiej mieszanki, to może zrób tak.. Najpierw wysiej siarczan z sola a potem dopiero saletre (ok. tydzień później) W taki sposób dasz trochę zadziałać siarce która wpłynie na przyswajalność azotu który np pochodzący z saletry jest szybko przyswajany przez rośliny ale i szybko wymywany z gleby. Tym sposobem napewno poprawisz przyswajalność azotu no i jeżeli wysiejesz saletre później to minimalnie zmniejszysz ryzyko wymarznięcia rzepaku jeżeli wystąpią przymrozki (aczkolwiek te pare dni nie wiele moze w takiej sytuacji zmienić) Z tą solą to nie jestem do końca pewien kiedy ją sypać bo nie stosowałem tego, wydaje mi się ze tak będzie dobrze ;)

@crimer ja planuje dać 200 kg Polifoski i 200 kg saletry. Zgadza się że Polifoska zadziała wolniej niż saletrosan ale u mnie np ten nawóz nie występuje <_< a 2 t tylko dla mnie do mi gość nie sprowadzi..

UWAGA!!! Moje zdanie odnośnie technologii nie musi być najlepsze. Nie jestem ekspertem i przede wszystkim nie widzę Waszych upraw, więc nie wiele mogę pomóc. Napewno macie swoje opracowane plany nawożenia itp które się sprawdzają. Każdy ma swój sposób na osiągnięcie wysokich plonów. Ja tylko przedstawiłem swój tok myślenia :P
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1133 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1246 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 14:05

Rzepak i nawożenie [połączone] taa miałem 2cm :( mróz -30

#1134 Share Raff

Raff

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:30

Hej wczoraj byłem zlustrować plantację i miałem siać nawóz ale już teraz nie wiem co robić, może ktoś miał taką sytuację że sarny zjadły mu rzepak. Chodzi o liście zostały same korzenie wystające z ziemi może nie na całości lecz nie ma rzepaku nie podgryzionego, może ktoś miał taką sytuację siać nawóz czy nie (chciałem dać 300 saletry) może plantacje trzeba zaorać, zregeneruje się rzepak będzie spadek na plonie, a może starać się o jakieś odszkodowanie z nadleśnictwa co myślicie???

Matteo mam ten sam problem 5 ha rzepaku sarny mi wyjadły w 60% procentach został sam korzeń, a na reście nadgryzione serce. Nie wiem czy z tego cos bedzie bardziej doświadczeni rolnicy podpowiadają mi żeby go jeszcze zostawić i zobaczyć co będzie jak ruszy wegetacja. A nadleśnictwu nie popuszczać jest to cięzka wojna ale zawsze coś zwrócą

#1135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2012 - 18:38

Rzepak i nawożenie [połączone] mi tez sarny troche zjadly wykopalem ok. 15 roslin brane z roznych miejsc rzepaku wsadzilem w duza doniczke posypalem saletrosanem , praktycznie same serce i korzen to 11 roslinek odbilo wiec nie jest zle ,tez ci tak radze zrobic

#1136 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1246 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:55

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mam jedną plantację zgryzioną w 100% wraz ze stozkiem wzrostu zgłoszone mają przyjechać komisyjnie oszacować, ubezpieczyłem się i pojechalismy z ojcem do ODRu zrobili nam kosztorys uprawy 1ha rzepaku także mam solidne oparcie.

#1137 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:44

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie 2 lata temu też praktycznie sarny wszystko wygryzły ale się odmłodził i dał ok 2,5 tony,troche później wyszedł bo potrzebował czasu na regenerację

#1138 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:59

Na wiosnę na dwuliścienne to jest Galera i Baron (chyba taki zamiennik), też kiedyś słyszałem o Foxie ale on nie jest typowo w rzepak. Ja też zaraz po niedzieli wjeżdżam z saletrą, ma być -4 a w dzień ładnie.

Chyba zastosuję tą "galere" jest najpopularniejszy nie będę eksperymentował. Część rzepaku dosiewałem trochę później bo było wilgotno, i tam doglebowo nie opryskałem na jesieni.
Dziś wykopałem kilka roślin rzepaku zobaczę czy zaczną sie rozwijać i planuje po niedzieli tak w środku tygodnia jak trochę przymrozi( bo miejscami nawet woda stoi) rozsiać saletrę. Jak puszczą mrozy nie wjadę tam przez parę tygodni. A narazie pozostało tylko śledzić pogodę.

#1139 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:00

Matteo mam ten sam problem 5 ha rzepaku sarny mi wyjadły w 60% procentach został sam korzeń, a na reście nadgryzione serce. Nie wiem czy z tego cos bedzie bardziej doświadczeni rolnicy podpowiadają mi żeby go jeszcze zostawić i zobaczyć co będzie jak ruszy wegetacja. A nadleśnictwu nie popuszczać jest to cięzka wojna ale zawsze coś zwrócą

Chłopaki nie ma chyba tak źle poczytałem i wychaczyłem taki artykuł http://www.kpodr.pl/...yta-moc-rzepaku zobaczymy spróbuję zostawić poczekam jeszcze trochę i sypnę 300 saletry co do odszkodowanie to na pewno nie popuszczę

Edytowany przez Matteo, 02 marzec 2012 - 22:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 16:10

Rzepak i nawożenie [połączone] W poniedziałek startujemy z Saletrosanem na rzepak. :)