Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie wysłodków buraczanych

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:51

Przechowywanie wysłodków buraczanych młóto u nas też zawsze w silos i deptanie. jednak ktoś podpowiedział aby nie deptać tylko oklepać,aby było równe i przykryć. ciotka daje w silos, dokładnie depta a i tak lato czy zima psuje się w cholerę, a u nas 98% jest czyściutkie.

a cena zależy od pory roku, w tym momencie 1200,- za 12t w tym transport. a w lecie płaciłam 800,- za tą samą ilość.

tylko pamiętaj młóta nie można dawać dużo. ja daję jakieś 3 kg na dzień, a efekty hoho ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie wysłodków buraczanych Dzisiaj, 22:08
  •  

#22 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:57

Przechowywanie wysłodków buraczanych @Stachux a ile młóta dajesz na krowę na dzień taką w pierwszej fazie laktacji?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#23 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:58

Przechowywanie wysłodków buraczanych mnie uczono że woda wypycha powietrze z wysłodków. tak robili rodzice i tak robią znajomki

#24 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 02 grudzień 2010 - 22:54

Przechowywanie wysłodków buraczanych 2.5kg -3kg na sztuke na dzień i to w zupełności wystarcza...
KPK Kumurun Team...

#25 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 16:32

Przechowywanie wysłodków buraczanych Panowie i ew. Panie zrobiłam jak radziliście udeptałam pryzmę, przykryłam i jest problem, musiałam odrazu otworzyć i strasznie są gorące wysłodki. Pojawiły się ogniska pleśni B) dodam, że gdy kiprował dopatrzyłam się kulek sklejonych i przypleśniałych wysłodków

#26 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:53

Przechowywanie wysłodków buraczanych To tylko śmiem podejrzewać że to wina złej jakości wysłodków(kulek sklejonych i przypleśniałych wysłodków) i dlatego tak się dzieje... u mnie w pryzmie jest wszystko ok...
KPK Kumurun Team...

#27 Share ormor

ormor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,motoryzacja ,

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:59

Przechowywanie wysłodków buraczanych Wodą polewa się dlatego że nie gnije i lepiej zakwasza i oczywiście dobrze ugnieść i wtedy jest git

#28 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 08:35

Przechowywanie wysłodków buraczanych Być może wysłodki pochodzą z silosu a nie z taśmy zsypowej bo gdy jest duża kolejka kierowcy decydują się załadunek fadromą z silosu

Dodam jeszcze, że krowom cielnym staraj się nie podawać z pleśnią mogą poronić u mnie kiedyś w kiszonce z kukurydzy wykryli rodzaj grzyba który powodował ronienia w 2-3miesiącu

Co nie znaczy, że u Ciebie będzie tak samo

#29 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 08:56

Przechowywanie wysłodków buraczanych Z tego co wiem to ładują je koparką, w zeszłym roku były piękne białe i pachnące, w tym są ciemne, czyli gorszej jakości, pewno leżały już trochę. Wogóle jest takie zamieszanie z tymi wysłodkami że masakra. Narazie przywieźli 28t a już tydz czekam na następny transport, w którym będzie 15t, bo tak zaczęli kombinować, przebierać transporty, że cukrownia nie chce już wcale wydawać ponad stan.

Tak wiem że zepsutego się nie daje, już dobrych kilka lat mam do czynienia z wysłodkami więc spoko, ale dzięki za info

#30 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 15:22

Przechowywanie wysłodków buraczanych Tak wygląda jakby może któryś dzień już leżą na placu no i pogoda też jest jaka jest raz zimno raz ciepło i to też na wpływ... A to pierwszy transport który Ci przywieźli(w tym roku) czy poprzednie są ok( jeśli już kupowałaś w tym roku wcześniej)..
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 20:34

Przechowywanie wysłodków buraczanych W tym roku pierwszy. Drugi przyjechał dzisiaj, są czyściejsze, ale widać że leżały, bo żółte już są.. ciekawe co z nich będzie bo pryzma przykryta i będzie otworzona jak skończy się poprzednia, mam nadzieję że nie będzie niemiłego zaskoczenia w formie zapleśniałej mazi.. ;/

#32 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:58

Przechowywanie wysłodków buraczanych Życzę Ci żebyś była mile zaskoczona. A takie już uroki są że nie zawsze dostajemy dokładnie to za co płacimy(chodzi mi o jakość) ale trzeba żyć dalej bo na to już rady nie ma..
KPK Kumurun Team...

#33 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 00:13

Przechowywanie wysłodków buraczanych My pierwszy raz zakupiliśmy wysłodki (za mojej kadencji bo kiedyś już były) i pryzmę usypałem turem pod wiatą, prawie za każdą łyżką ugniatałem opierając się o nie turem, to przykryliśmy płachtą, a na wierzch poszły kostki słomy, okryliśmy tak 3/4 pryzmy z przerwami, bo wujek który stosuje je kilka lat stwierdził że jak będą za "ciepło" okryte to się sparzą. I co o tym sądzicie???
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#34 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 00:21

Przechowywanie wysłodków buraczanych Jeśli o mnie chodzi to pierwsze słysze ja robie inaczej ale to pisałem na początku tematu jak. się sprawdza to dobrze. W końcu tyle ilu rolników tyle sposobów. A nie psują się zaś nie ma pleśni albo czegoś w tym stylu??
KPK Kumurun Team...

#35 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 12:21

Przechowywanie wysłodków buraczanych hej
Gdzie mogę doczytać jak naj więcej o parametrach typu białko/energia
pasz takich jak wysłodki, młóto śruty... w wyszukiwarkach jest bardzo
ogólnikowo prośba o namiar na link

#36 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:44

Przechowywanie wysłodków buraczanych haaa i przestały się psuć!!! Są cudne apetyczne i pachną. Czyli całkowicie bez roboty można je zmagazynować :D noo może jest troszkę pracy ale niewiele.. ;)

A powiedzcie czy wasze wysłodki są zbite w silosie, czy się sypią? Ja zawsze miałam zbite że trzeba było łopatą fess docisnąć żeby "ukroić" a teraz taki wiór jaki spadł z samochodu. To źle czy dobrze? I naprawdę się nie psują :)

#37 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:03

Przechowywanie wysłodków buraczanych Jak ja jeszcze miałem wysłodki sypkie ( teraz w balotach ) to po udeptaniu wyrównaniu i polaniu dużą ilością wody miałem wszystko ładnie zlepione ze sobą i wysłodki były wilgotne i bydło wg mnie lepiej jadło i nie ma tej chemii co jest w balotach, z jednej strony z luźnymi dużo zachodu i czekania z drugiej strony ludzie zachwalają sobie wysłodki w balotach, fakt nie psuja się bo u mnie ponad rok leżały i zero odpadu ale trzeba uważać na folie czy jest cala... kiedyś moglem dawać cielakowi normalnie wysłodki w tym roku dałem w balotach i od razu biegunka, weterynarz stwierdził ze to przez zakiszacze w tych balotach i małym lepiej nie dawać, fakt faktem przestałem dawać małym biegunka zniknęła

#38 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:19

Przechowywanie wysłodków buraczanych U mnie wcześniej po wysłodkach odrazu sr.ły rzadziej a teraz są ładne kupy choć nie mam kiszonki z qq. idzie tylko młóto wysłodki siano i treściwe. No i woda do woli

#39 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:47

Przechowywanie wysłodków buraczanych Masz krowy mleczne tak? I tylko wysłodkami i młótem dasz rade uzyskać zadowalającą ilość mleka od krowy? Nie ma problemu z tłuszczem i białkiem w mleku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:28

Przechowywanie wysłodków buraczanych

Jak ja jeszcze miałem wysłodki sypkie ( teraz w balotach ) to po udeptaniu wyrównaniu i polaniu dużą ilością wody miałem wszystko ładnie zlepione ze sobą i wysłodki były wilgotne i bydło wg mnie lepiej jadło i nie ma tej chemii co jest w balotach, z jednej strony z luźnymi dużo zachodu i czekania z drugiej strony ludzie zachwalają sobie wysłodki w balotach, fakt nie psuja się bo u mnie ponad rok leżały i zero odpadu ale trzeba uważać na folie czy jest cala... kiedyś moglem dawać cielakowi normalnie wysłodki w tym roku dałem w balotach i od razu biegunka, weterynarz stwierdził ze to przez zakiszacze w tych balotach i małym lepiej nie dawać, fakt faktem przestałem dawać małym biegunka zniknęła

Po ile płaciłeś za belkę i jak waga ?