Polecane posty

adamnow31    0

Witam.

Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Worek ma zawiązywany lejek na spodzie, wieszasz go na widłach i zawartość sama wylatuje. Jakbś nie wiedział to big bag do ziemniaków jest całkiem inny niż big bag po nawozie. Wór na ziemniary ma wymiary 90x90x180, cztery uszy, mieści od 1 do 1,5 tony, tkanina jest raszlowa i jest to wór wielorazowego użytku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Dokladnie tak kolego turem bez problemu wysypal bym sobie worek do sortownika bez potrzeby kupowania wywrotnicy.. wiem jak wygladaja worki na ziemniaki i kupujac nowe to mozna zamówic jakie sie chce na zyczenie kwestia tylko kasy bo wymiar zrobia jaki sie chce i otwory tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

część ziemniaków przechowuje w big-bagach ale ustawiam je na paletach żeby od spodu był przewiew i stawiam je jeden koło drugiego. z przechowaniem nie ma problemu pod warunkiem, że ziemniaki pryskasz do końca ich wegetacji na zarazę. a jak w big-bagu znajdzie się kilkanaście sztuk ziemniaków z mokrą zgnilizną to potrafią wybrudzić wszystkie inne a na pryzmie te parę zgnitych nie wybrudzi nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Z tym niema problemu bo chronione są do momentu kiedy jest ścinana łęta i robimy desykacje, ale w tym roku mimo to na pewno jakaś sztuka się popsuje przez nadmiar wody jak już odparują i odbierze się to co ma się popsuć to powinno być w takim razie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

Problem tylko taki ze nie da sie raczej ustawic jeden na drugiego a skrzynie sie da i wiecej wejdzie do przechowalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Problem tylko taki ze nie da sie raczej ustawic jeden na drugiego a skrzynie sie da i wiecej wejdzie do przechowalni.

 

Akurat ja ziemniaków nie trzymam w Big Bagach ale mam posypane buraczki czerwone, zboże i bezproblemu układam "jeden na drugim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Miałem ok 5 t dużych prosto z pola w wory i do stodoły. Na duże mrozy przykryłem agrowłukiną Bardzo ładnie przeleżały -Na wierzchu trochę porosły lecz ok

post-25459-0-56378100-1390914594_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Skrzyniopaletę wywrócisz wywrotnicą w kosz przyjęciowy sortownika a worek czym?

 

zasadniczo worek też można wysypać na wywrotnicy, tak samo jak skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

ziemniaki lubią się w baksach wywracać będąc jeden nan drugim, znam z autopsji... ale zawsze można zaryzykować

ziemniaki przeleżą dobrze, poszukaj tylko big bagów siatkowanych chociaż w 40% aby nie były całe jednolite, miejsce i szpary między nimi dadzą im dość wentylacji

o i jeszcze jedna uwaga, poszukaj maksymalnie szerokich a nie wysokich, jeśli będziesz sztaplował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Potrafią sie odgniatać i to nie jest mile widziane przez klienta xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Potrafią sie odgniatać i to nie jest mile widziane przez klienta xD.

 

Jak odgniatać nawet jak worki stoją jeden koło drugiego, albo jak jeden na drugim napisz coś więcej. Koledzy a jak to jest można ładować do big-bagów ziemniaki prosto z pola? albo muszą najpierw trochę odparować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

U mnie gość prosto z pola w big-bagi sypie z tym że później stoją z tydzien na polu nim do przechowalni schowa. Żeby się odgniatały to nigdy nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Zapewne dobrym sposobem było by wstawienie worków do jakiejś wiaty z przewiewem gdzie spokojnie przez jakiś czas ziemniak mógł by odparować a potem albo sortowanie albo do przechowalni. Przy dużych ilościach zapewne był by to problem bo jednak powierzchnia musiała by być spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Zrobię może odkop.
Mam Annę i chciałbym częściowo transportować ziemniaki z pola w big bagach. Macie pomysł jak rozwiązać w prosty sposób opróżnianie kosza do big bagów? Myślałem by zrobić coś w rodzaju leja jak w zachodnich, ale wtedy nie podjadę pod przyczepę z podwójnymi burtami. Może zrobić na ładowaczu wieszak na dwa big bagi? Z jednej strony pola stała by przyczepa, a z drugiej strony sztywna i worki. W zeszłym roku zajeżdżałem, ale to strata czasu i paliwa. Może ktoś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

W Grimme mam fartuch - lejek podnoszony więc można sypać tak i tak, możesz zrobić na zawiasie podnoszony ręcznie nie musi być hydrauliczny.

P43-2655068259.jpg


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Takie rozwiązanie to owszem, stelaż wyspawać nie problem. Ale tą plandeke zrobić. A w koszty nie chcę się pchać bo rozwiązanie prawdopodobnie na ten rok tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj