Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

355 odpowiedzi na ten temat

#81 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 październik 2010 - 08:12

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 no niestety zachodnia technika, nie potrafi robić aut terenowych w cenie poniżej 400tyś złotych :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Dzisiaj, 23:54
  •  

#82 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2010 - 12:54

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @mirasek-myślę że brakowało i trakcji i prześwitu-za to nie brakowało śniegu :huh: -w Żuku mam np. sporawy prześwit ale niestety mistrzem śniegu (nawet załadowany ) to on nie jest-chodzi mi właśnie o relacje ludzi posiadających quattro na wsi (bo relacje mieszczuchów czy te filmiki to można sobie... wsadzić :) )-dla nich masa śniegu to jakieś 5 cm i wtedy piszą jakieś głupoty o driftach,bączkach itd.-nieszczęśnicy nigdy nie mieli okazji pojeździć Ładą w zimie-tam bączki się kręciło czy się chciało czy nie...

#83 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 październik 2010 - 13:29

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 a6 c4 to w sumie dobry pomysł w podobnych cenach nic lepszego z osobowych 4x4 nie kupisz.

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2010 - 13:35

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 W trudnych warunkach napęd 4x4 jest niczym bez możliwości chociażbyś elektronicznej blokady mostów i wyłączenia ESP. Fakt z tegorocznej zimy B8 z ESP i ASR miało problem z wyjazdem z kopnego śniegu, więc trzeba było wyłączyć. W Pasacie żadnych elektronicznych "Aniołów Stróży" nie ma, więc bez problemu można iść na "pałę" w kopny śnieg bez obaw, że w pewnym momencie odetnie mam moment na kołach. :huh:

#85 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 październik 2010 - 16:50

@mirasek-myślę że brakowało i trakcji i prześwitu-za to nie brakowało śniegu :) -w Żuku mam np. sporawy prześwit ale niestety mistrzem śniegu (nawet załadowany ) to on nie jest-chodzi mi właśnie o relacje ludzi posiadających quattro na wsi (bo relacje mieszczuchów czy te filmiki to można sobie... wsadzić :P )-dla nich masa śniegu to jakieś 5 cm i wtedy piszą jakieś głupoty o driftach,bączkach itd.-nieszczęśnicy nigdy nie mieli okazji pojeździć Ładą w zimie-tam bączki się kręciło czy się chciało czy nie...

'mam quattro na wsi' :D
nie zawiesilem sie nigdy.
odsniezalem nim podwórze i droge dojazdowa ze swiezego, suchego sniegu. Powtarzam - swiezego. 25cm?? no problem! sswiezy leciutki puszek to jak bedzie i 40to sie nie zawiesi i podejrzewam ze ośki i tylnonapedwoce tez nie beda bez szans.

jeszcze jedna kwestia.
bylem w szczyrku w tamtym roku. Dojazd do kwater - 300m od głownej ulicy w góre, nachylenie? nie potrafie okreslic. Droga pokryta sypkim sniegiem zjezdzonym, ktory nie byl przyczepny. Po obu stronach drogi okopy sniegu 1,5m.
Najpierw jedzie mercedes okularnik, calkiem fajnie przyspiesza na dole, potem coraz wolniej, d*pa chodzi na boki, zwalnia i stoi w polowie dlugosci. Wyciaga go landcruiser wlasciciela kwatery.
Nastepna renowka 19. Kierowca kupil lancuchy ale najpierw probuje bez. Fajnie jedzie, szybciej niz merc, jednak z czasem coraz wolniej, mija miejsce gdzie stanal merc i staje w 3/4 dlugosci drogi. Zaklada lancuchy i wjezdza na gore.
Na koncu ja. Bez lancuchow, stare oponki w polowie bieznika, z tylu w zasadzie do wymiany. jade! wpinam dwojke i gaz. Musze jednak uwazac na predkosc, bo po przekroczeniu 40km/h rozpina mi sie blokada tylnego dyfra (tak jest w kazdym starszym quattro) Jednak narazie startuje bez blokady. W polowie dlugosci drogi czuje ze zwalniam jednak mam jeszcze zapas predkosci, wtedy włączam blokade i jade spokojnie na luzie na gore :huh:
Bez nerwow.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#86 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:02

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Jak mówią w audi przewaga dzięki technice

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2010 - 17:12

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @jaro wymień Żuczka na UniMog'a i będzie wilk syty i owca cała. :huh:

#88 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:26

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Żuk zostaje i basta -potrzebuję auta które przetrwa wybuch atomowy i olej "Selektol" :huh:

#89 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:23

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @jaro, a dlaczego nie Volvo? np. 850 czy V70 AWD z dogodnym silnikiem, nie wiem jak to w praktyce wygląda ale taka turbo benzyna była by chyba całkiem przyjemna jak już wyjedziesz z tego śniegu :) A6 2.6 raczej więcej spali a polotu do takiego T5R to nie ma wcale, poza tym szwedzkie kanty z tamtych lat mają swój niepowtarzalny urok :huh:

#90 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:30

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 mirasek, dodaj jeszcze koszty eksploatacji takiego starego volvo. Ceny czesci zjedza przecietnego Polaka. Mimo iz fajne auto! :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:42

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Moje Volvo jest jeszcze starsze a koszty eksploatacji ma znikome-tyle że w zakupie droższe jest owe Volvo-co do silnika to poszukuję 2.8 193 KM żeby nie było niedomówień :huh:

#92 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:53

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 akurat czesci do serii 850 i V70 sa drogie :huh:

#93 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2010 - 19:01

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Ja nie twierdzę że do mojego są tanie (vide lustereczko za jedyne 460 Euro :huh: )-ale jeżeli sie nie psuje to co mnie obchodzą ceny części ?

#94 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 październik 2010 - 19:09

mirasek, dodaj jeszcze koszty eksploatacji takiego starego volvo. Ceny czesci zjedza przecietnego Polaka. Mimo iz fajne auto! :huh:

Możliwe, nie mam praktyki z takim autem, jeśli jest tak jak piszesz to szkoda... Auto nie musi się psuć, wystarczy że się eksploatuje, no chyba że ktoś mało jeździ to tego tak nie odczuje.

#95 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 październik 2010 - 07:43

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 960 i 980 to ostatnie solidne volvo potem zaczeło się obniżanie kosztów wkłądanie części od innych marek itd. Pisząc solidne mówie dosłownie pamietam jak kiedys u blacharza prostowali słupki chyba w 980 kombi rama ledwo dawała rade. Prszy tych modelach v 40 wyglada jak by było zrobione z papieru. Co do kosztów eksploatacji myśle że jednak utrzymanie audi będzie tańsze dużo części pasuje od modeli przednionapędowych i dostępność zamienników jest duża.

#96 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 październik 2010 - 08:48

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Hubertuss-moje Volvo jest holenderskie :huh: -i starsze niż V 40 ale jeżeli chodzi o solidność np. blach to powiem tylko tyle że dwa lata temu pewna pani urwała mojemu starszemu lusterko przy sporawej prędkości-zdrapało mi farbę do gołej blachy-jakoś nie miałem czasu tego naprawić i po dwóch latach widać tam tylko lekkką plamkę rdzy-w większości aut przerdzewiałaby ta blaszka na wylot-tłumiki mam te same od 17 lat,po sześciu latach na polskich drogach zawieszenie jest jak to ocenił mechanik-"idealne".Oby drugie takie auto mi się trafiło....

#97 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 październik 2010 - 08:56

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Być może ale to 980 i 960 z amortyzatorami w zderzakach guzikiem załączającyn nadbieg dużym motorem z turbo bardzo luksusowo wyposażone i często z kurtynami i boczynmi air bagami kojaży mi się z prawdziwym luksusem i niezawodnością jak na początek lat 90 pod względem wyposażenia wiele mercedesów mu ustępowało nie licząc innych. To było prawdziwe volovo dzisiejsze modele nawet te topowe niczym się nie wyróżniają a nawet można powiedziec gina w tłumie czesto mniej prestiżowych marek.

#98 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 październik 2010 - 17:30

tomasek zdecyduj sie quattro czy 4motion, pamietaj tez ze quattro w audi a3, tt to 4motion w r8 to syncro, natomiast 4motion w passacie b5 i b5fl oraz touaregu to quattro. oczywiscie quattro tez mialy swoje rozne wersje na przestrzeni lat i naped z q7 troche rozni sie niz ten w s5, a ten znow troche od zastosowanego w audi 90, natomiast ten z V8 na automacie to w ogole inna bajka :lol:

Brzozak2 ja wiem ze Ty wiesz ze quattro i 4motion to to samo ale chciałem to usłyszec od kogos innego... Od kogos kto wie ze quattro jest w x5 Dodany obrazek

#99 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 październik 2010 - 17:48

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 aha, to zamulilem :/
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:31

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 I jak czy twórca tematu wie jaki samochodzik kupi? :unsure: Ja przyprowadzam na podwórko e46 330 xd, rocznik 2003. Jakoś silniki Audi mnie nie przekonały :(