lulak

Ursus C-330- Pryskanie

Polecane posty

lulak    6

Na jakim biegu i jakimi obrotami wykonujecie c-330 opryski herbicydami,

oraz ile średnio wychodzi Wam cieczy na 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pryskam na 4 biegu i obroty 1700 i wychodzi mi ok. 300L/ha

ale to nie znaczy że u ciebie wyjdzie tak samo bo to zależy jak kolega @mickas092 wyżej napisał od opryskiwacza rozpylaczy i ciśnienia


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie to wygląda tak:

Opryskiwacz Biardzki P-329/2 (400 l /12 m szerokości)

Ciągnik Ursus C-330

Bieg 4 obroty 2000 prędkość ok 7km/h dysze niebieskie ciśnienie 2.8 atm Wydatek cieczy roboczej 200 - 220 l/ha. Z tym że to też zależy od środka jakim pryskamy i zaleceń co do ilości wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

no kurcze nie wiem czemu tak mało Wam wychodzi.

U mnie jest tak: opryskiwacz mam 400l, do tej pory pryskałem na dyszach płaskich czerwonych 0,4. wychodziło mi ok. 350 l. cieczy na ha., przy pryskaniu na 4 biegu 1600 obr., ciśn. 1,2-1,2 bar.

Pare dni temu wymieniłem dysze na niebieskie 0,3, zrobiłem próbe, lecz praktycznie nic sie nie zmieniło, wychodzi tyle ile poprzednio na czerwonych, nawet obniżenie ciśnienia nic nie zmieniło.

zastanawiam sie czy coś jeszcze mozna zrobić, by zbić ilość cieczy do max. 300l/ha... ?

no chyba że jezdzić na 5 biegu, tylko czy bedą efekty po opryskaniu...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

no kurcze nie wiem czemu tak mało Wam wychodzi.

U mnie jest tak: opryskiwacz mam 400l, do tej pory pryskałem na dyszach płaskich czerwonych 0,4. wychodziło mi ok. 350 l. cieczy na ha., przy pryskaniu na 4 biegu 1600 obr., ciśn. 1,2-1,2 bar.

Pare dni temu wymieniłem dysze na niebieskie 0,3, zrobiłem próbe, lecz praktycznie nic sie nie zmieniło, wychodzi tyle ile poprzednio na czerwonych, nawet obniżenie ciśnienia nic nie zmieniło.

zastanawiam sie czy coś jeszcze mozna zrobić, by zbić ilość cieczy do max. 300l/ha... ?

no chyba że jezdzić na 5 biegu, tylko czy bedą efekty po opryskaniu...? :)

poprostu sprawdz manometr bo napewno coś nie tak z nim bo 1,5 - 2 bary to minimalne ciśnienie z jakim koncówki zazwyczaj rozpylają, im mniejsze tym słabiej rozpyla i nie robi się mgiełka

 

Ja u siebie mam dysze TeeJet niebieskie (kod TP11003) i wychodzi 300 l/ha przy jeździe na 4 biegu 1800 obr, a ciśnienie na manometrze ustawione jest na 4 bary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

nie znam nazwy opryskiwacza, ale nie jest to najnowszy model.

ma ok 15 lat, zbiornik w kształcie hmm, powiedzmy kwadratu,

manometr sprawny, ogólnie pryska dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

poprostu sprawdz manometr bo napewno coś nie tak z nim bo 1,5 - 2 bary to minimalne ciśnienie z jakim koncówki zazwyczaj rozpylają, im mniejsze tym słabiej rozpyla i nie robi się mgiełka

 

 

nawet gdyby coś było z manometrem, to trzeba by było ciśnienie prawdopodobnie zwiększyć, więc wychodziłoby jeszcze więcej cieczy niż teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja pryskam na 4 biegu, przy obrotach około 1700-1800, na niebieskich dyszach ALBUZ ADI, ciśnienie około 2.2 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja pryskam na piątce niebieskiedysze 0.3 przy obrotach 1400 wychodzi ok, 300 litrów na ha


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

jak robiłem próbe na piątce to wyszło mi 230l/ha

tylko kwestia czy oprysk bedzie tak samo skuteczny jak na czwórce.

David jak to u Ciebie wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

to jak manometr mówisz że masz dobry to poprostu jeźdz na 2000 obr na czwartym biegu i uzyskasz 300 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Kupiłem w tamtym tygodniu opryskiwacz biardzki 400 12 m z głowicami obrotowym i zaworem stałociśnieniowym. Jakie ciśnienie mam na manometrze ustawić aby na czwórce wypryskać 300 l/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

ja mam ustawiony tak że c-330m na 1200 obrotów na 4 robi ciśnienie 2,5atm dysze średniokropliste (niebieskie) i wtedy wychodzi 350l na ha.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

@mickas092 a wiesz jak powinno sie jechać żeby wyszło 300 i 350l na hektar na tych niebieskich dyszkach bo kupiłem 2 tyg temu c-330 a w zimie taki opryskiwacz jak Ty i nie wiem jak jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Nie powiem Ci kolego bo instrukcje z tabelą mam w domu a teraz jestem poza domem. Ale wydaje mi się że na 4 biegu przy 2000 obr musiał byś mieć koło 3,2 bara na manometrze i 1 bar na powietrzniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@mickas92 mam identyczny opryskiwacz, tylko ja ostatnio pryskam na żółtych dyszach bo na niebieskich musiałem schodzić poniżej 2bar bo szło mi ponad 350l/ha, ja jeżdzę też na 4 biegu c330 tylko na ok 1500 obr, pryskałeś kiedyś żółtymi? pamiętasz ile ci szło cieczy?

może ktoś inny kto użytkuje biardzkiego 400l 12m pompa 120l napisze przy jakim ciśnieniu na jakich dyszach jakim biegu i traktorze idzie mu cieczy?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

A jakie masz ciśnienie na powietrzniku ?? Ja od początku pryskam tylko niebieskimi. Poza tym wydaje mi sie że musisz szybciej jeździć trochę. Myśle że wina lezy w za dużym ciśnieniu na powietrzniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj