Zaloguj się, aby obserwować  
mati00733

MF 3080-Nowa pompa hydrauliczna wyje

Polecane posty

mati00733    25

Witam.

chcialbym sie z wami podzielic swoim problemem.niedawno zalozylem ladowacz czolowy.po kilku dniach pompa hydrauliczna odmowila posluszenstwa.i tutaj zaczynaja sie schody.nowa pompa zostala zamontowana.filtr hydrauliki wymieniony na nowy.wszystko zalane olejem fusch.po wyjechaniu z garazu,500metrow i ciagnik stanal.ani wspomagania,nic...po zmianie filtra na stary,wszystko wrocilo do normy...niby,poniewaz,nowa pompa ciagle wyje,jakby ktos turbine zamontowal.czy to normalne?czy ktos wymienial pompe,odpowietrzal uklad?dodam,ze na starej pompie podnosnik podnosil z taka sama szybkoscia niezaleznie od obrotow,a na nowe...coz,tzreba pogazowac zeby szybciej podnosil.cisnienie jakie daje pompa to 190.prosze o wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najprawdopodobniej kupiłeś inną pompę niż ta, która była zamontowana oryginalnie. Być może średnica otworu wylotowego w pompie jest mniejsza i to dlatego. Filtr też może być źle dobrany lub za gęsty olej. Gościu w mojej wiosce jak zalał byle jakim olejem mf-a 3095, to padło mu wszystko, co było napędzane olejem włącznie z półbiegami. Te ciągniki są wrażliwe na jakość oleju. Z resztą nie tylko te. Inne bardziej rozbudowane również. Klasa lepkości oleju musi być taka sama. Proponuję zapytać u Korbanka lub któregoś z użytkowników takiego mf-a o to jaki olej stosuje i jak ciągnik chodzi na tym oleju. Użytkowników najłatwiej znaleźć w galerii lub w pokrewnych tematach do twojego. Być może ktoś na af miał już taki problem.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

hej!

olej to fusch 10w30.a orientujesz sie moze czy uklad hydrailiczny sie odpowietrza w jakis sposob?wertowalem tematy ale nie trafilem na podobny przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

olej to fusch 10w30.a orientujesz sie moze czy uklad hydrailiczny sie odpowietrza w jakis sposob?wertowalem tematy ale nie trafilem na podobny przypadek

 

z prawej strony masz takie zawory odpowietrzniki(w seri 61xx tak jest w seri 3xxx powinno byc podobnie) po odpaleniu musisz na chwile przycisnac az powietrze wyjdzie i jak zacznie chodzic podnosnik i wom to wszystko jest juz odpowietrzone sprzeglo same sie odpwietrzy, filt musi byc najlepiej oryginalny lub zamiennik z zaworem przelewowym jak zalozysz z samochodu man lub kombajnu claas ktore tez sie nadaja bedziesz mial problemy z cisnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Panowie,po wymianie pompy,kompletny brak cisnienia.pompa dziwnie gwizdze.biegi wchodza,ale po wcisnieciu pedalu sprzegla podczas toczenia sie ciagnika to jakby go blokowalo....znowu rozbiorka,na dole srebrne opilki,kawalki tarczy?????--metalowa,segmenciki takie na niej widac....juz nie mam sily,o co tutaj chodzi.wszystko dobrze skladane,pompa nowa,olej fusch...odpowietrzalem wg wskazan,i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja ci tu nic nie pomoge ale chciałem cie zapytać gdzie jest ta pompa ile dałeś za nową bo ja też będę wymieniał tylko że MF 3095

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

masseyf30, pytasz, odpowiadam ;)

 

pompa, której szukasz jest dostępna t u


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

dokładnie to jest z prawej strony patrząc od tyłu ciągnika odkręcasz kolo i pokrywę taka bardziej z tyłu i tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Stasiu84
      Witam mam problem rok temu wymieniłem pompę pompa Nsz-10 do tej pory był spokój pompa cicho pracowała. W tym roku zaczęła gwizdać ,na dużych obrotach wręcz wyje  dodatkowo zaczyna pienić się olej w zbiorniku hydraulicznym, hydraulika nie ma żadnych wycieków olej wymieniany był niedawno wlany taki sam jak był superol cb40 jaka może być przyczyna tego ? wolę spytać zanim zacznę szukać przyczyny sam i rozbierać i sprawdzać  Pozdrawiam 
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj