Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#941 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 08:36

Ceny kombajnowania w centrum Łódzkiego TC5060 400zł/h, JD 1470 430zł/h, Class Dominator bodajże 98 DS 400zł/h bizoniki raczej już wyparte z rynku, ale jak coś się jeszcze kręci to w granicach 330-350 zł/h. (kosztu omłotu zbóż, bez rozdrabniacza słomy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 19:21
  •  

#942 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2012 - 09:22

Ceny kombajnowania @Makary dobrze zapytałeś. Jak mają gruchota co sie psuje to niech nie wyjeżdżają i kase ciągną za starego bizona jak za NH jakiegoś nowego. Dwa tysiące wkładacie od razu na start to co to za trupy skoro jeszcze nie zaczeliście kosić a już remontować trzeba coś ? My kosimy za 220 bez sieczkarni i po żniwach jakoś zysk na czysto jest bardzo duży. Chcesz kasować kup porządny kombajn !

Edytowany przez MarcinNH, 26 lipiec 2012 - 09:25.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#943 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 09:50

Ceny kombajnowania No widzicie koledzy a ja podlaskie 280zl/h biorę. 2 lata temu sprzedaliśmy bizona i nasz kuzyn w 1 rok odrobił go na usługach wiec niemów ze sie nie oplaca jak wtedy brał jeszcze po 230 bo to czysty pieniądz. Tyko ja tu jakiś kolega mówił ze serwis bierze 2 tys za przegląd to jego sprawa ze oleju nie umie zmienić i filtrów.
Robimy tym co mamy ;p

#944 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:48

Ceny kombajnowania Większość pisze ze ile ich kosztuje olej filtry i smary. Zmieni raz na sezon olej co kosztuje około 250 zł i strasznie płacze, albo filtry za 40zł a smaru ile wchodzi około kilograma na smarowanie.. no to rzeczywiście dużo kosztuje. Przyjedzie taki Bizonem Suprem ktorego stan jest taki ze trzeba się modlić zeby sie nie rozkraczył w polu, ziarna wygubi tyle podczas koszenia ze szok i skasuje 400zł albo i więcej za godzinę koszenia... Bezsens. I mówicie ze was to i to tyle kosztuje zeby wyjechać w pole a naprawa tego i tego tyle.. a co to obchodzi klienta ?? Ode mnie gościu ze wsi miał wczesniej Dominatora a teraz zmienił na nowego Lexiona i kasuje w te żniwa mniej na godzine bo mu się oplaca jechać do wiekszej ilości klientów za mniejsza cene..

A poza tym mówicie ze przed sezonem musicie zainwestowac 2 tys na start. A może teraz powiedzcie ile na dzien zarobicie ?? Jak wujek obliczał to na dzien dobrego koszenia (Z056) zarobi około 4tys a po odliczeniu paliwa wychodzi mu około 2500zł z całego dnia ! a żniwa nie trawaja dzien tylko przynajmniej 1,5 tygodnia.. Więc macie zarobek zaje*bisty a dalej płaczecie ze mało..

P.S. Teraz się posypią negatywne komentarze na moj temat ale mi to obojętne ;)

Edytowany przez HondaMtx, 26 lipiec 2012 - 13:38.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#945 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:42

Ceny kombajnowania Jak taki biznes to na co czekasz? Czemu nie kupujesz kombajnu?

#946 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:51

Ceny kombajnowania Popatrzyłem w wasze profile i gówniarze macie po 17-18lat i macie najwięcej do powiedzenia!!!! i mi jeszcze napiszecie że macie kombajn z waszej kieszeni idzie itd :blink: pożyjcie jescze trochę i zacznijcie na siebie zarababiać....
A co do nowszych zagranicznych kombajnów to nastolatkowie myślą że ich się za darmo dostało? że kosztują 20-30tys? łatwo ci gadać szczeniaki jeden z drugim, pożyjesz zaczniesz utrzymywać siebie i rodzinę i wytrzaśnij te kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy, można wziąć kredyt, ale trzeba go spłacić, to trzeba doliczyć do ceny, trzeba doliczyć amortyzację, bo drogi kombajn traci na wartości więcej niż 30letni bizon, same części nawet błache do niego kosztuja tyle samo co 1/4 bizona...
Suma sumarum utrzymanie starego bizona jest tańsze od utrzymania nowego kombajnu obciążonego kredytem i ogromną amotryzacją....

ALE CO O TYM MOGĄ WIEDZIEĆ NASTOLATKOWIE :lol: :lol: :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#947 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 14:55

Ceny kombajnowania Opolskie Kluczbork u nas w tym roku cena za godz wacha się w granicach 260 do 300zł. Szału nie ma. Na kombajnowaniu faktycznie ciężko coś zarobić u nas. A kombajn wiadomo, trzeba przygotować. Nie mogę słuchać juz tego jak ktoś wyśmiewa to że na dzień dobry trzeba wywalić 2000zł. 2000 zł?? A co to jest. Olej za 250 zł?? Ciekawe jaki. Lejemy tylko Fuchsa za którego trzeba dobrze zapłacić, do tego filtry,przegląd i nabicie klimy. I drobne wymiany za w ch8j kasy. W tym roku przeżyłem szok jak gość krzyknął za simmering do uszczelnienia tłoka od poziomowania sit- 160zł!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mała pierdólka. Do tego dojdzie Ci pas za 1500 zł i już masz powyższą kwotę. A gdzie łożyska?? Opony, nozyki,palce i reszta. Dobrze jak wszytsko zrobisz sam. A co jeżeli musi przyjechać serwis co kasuje 100 zł za godzine???

Myślisz że kombajnowanie to taki zarobek??? Kup sobie kombajn. Zobaczysz jakie to opłacalne. Nie mówie ze nic z tego nie zostaje. A trzeba skoro pola skosić żeby kombajn na siebie zarobił.

#948 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 lipiec 2012 - 20:19

Ceny kombajnowania Ja koszę po 270 za godz, wywaliłem już 25 hektary na usługach w 22godziny ropy poszło 245 litry, oleju na dolewkę 3 litry, smaru 0.5 kg, policzcie reszta to zysk na czysto. I to wszystko 43 letnim jd.

Ja koszę po 270 za godz, wywaliłem już 25 hektary na usługach w 22godziny ropy poszło 245 litry, oleju na dolewkę 3 litry, smaru 0.5 kg, policzcie reszta to zysk na czysto. I to wszystko 43 letnim jd.

Ja koszę po 270 za godz, wywaliłem już 25 hektary na usługach w 22godziny ropy poszło 245 litry, oleju na dolewkę 3 litry, smaru 0.5 kg, policzcie reszta to zysk na czysto. I to wszystko 43 letnim jd.

#949 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 21:25

Ceny kombajnowania Rolnik1973 rozumiem że w Twoim kombajnie łożyska, pasy itd się nie zużywają skoro cała reszta to Twój zysk na czysto!!!! Jest jeszcze coś takiego jak amortyzacja i zużywanie się częsci kombajnu. Tego nie doliczyłeś.

#950 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 lipiec 2012 - 21:46

Ceny kombajnowania Może się i zużywają, ale nie co roku, te pasy co zmieniłem 7 lat temu są w dobrej kondycji, łożysk przez 10 lat wymieniłem 4 po 13 zl, i jedno za 18 zł., a po drugie jest stary i kilka razy odrobiony. Mam eksploatację spisaną od początku i przez 10 lat naprawy wyniosły ok 2500zł, także to ułamek % z zarobku.

Może się i zużywają, ale nie co roku, te pasy co zmieniłem 7 lat temu są w dobrej kondycji, łożysk przez 10 lat wymieniłem 4 po 13 zl, i jedno za 18 zł., a po drugie jest stary i kilka razy odrobiony. Mam eksploatację spisaną od początku i przez 10 lat naprawy wyniosły ok 2500zł, także to ułamek % z zarobku.

Może się i zużywają, ale nie co roku, te pasy co zmieniłem 7 lat temu są w dobrej kondycji, łożysk przez 10 lat wymieniłem 4 po 13 zl, i jedno za 18 zł., a po drugie jest stary i kilka razy odrobiony. Mam eksploatację spisaną od początku i przez 10 lat naprawy wyniosły ok 2500zł, także to ułamek % z zarobku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 21:47

Ceny kombajnowania RoLLand a Ty rozumiesz że nie każdy wymienia ileś tam łożysk, pasków i innych rzeczy dziennie, aha i jeszcze koniecznie przed każdym sezonem wymiana opon jak to napisałeś. Poza tym jak Ty liczysz osobno amortyzacje i zużywanie się części to powodzenia w twoim przypadku to i 1000zł/h będzie mało.

#952 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2012 - 22:14

Ceny kombajnowania @boby coś tam. I co z tego że 17-18 lat myślisz że co ? Że jak sie ma tyle lat to sie gówno wie ? A czy ktoś tutaj mówi że taki kombajn dostaje sie za darmo albo kosztuje grosze ? Pewnie ty tak myślałeś kiedyś i teraz do tego nawiązujesz. Nikt nie każe kupować nowego, kup stary płacz że sie psuje. Jak ktoś ma kase na nowy kombajn to na części też ma. Poza tym co w nowym kombajnie sie może zepsuć, tyle co nic i naprawa wyniesie grosze. Mówisz że utrzymanie bizona jest tańsze a kasujecie za niego więcej jak za nowego NH.

Odbiegliście od tematu :)

Edytowany przez MarcinNH, 26 lipiec 2012 - 22:16.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#953 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 22:26

Ceny kombajnowania W nowym mysz kabel przegryzie i już musi serwis przyjechać podpiąć komputer i skasować 1000 zł. A w starym 4 kable na krzyż to okiem sprawdzisz i nic nie kosztuje. Tylko czemu klient ma za myszacze szkody płacić?

#954 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 23:08

Ceny kombajnowania Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,czytam i śmieje się z tych co twierdzą że utrzymanie kombajnu ich nic nie kosztuje,wleją olej za 250zł wymienią filtry i jazda w usługę i zarobią 4000zł na dzień ,jestem ze świętokrzyskiego największy areał to 2-3ha w jednym kawałku ale to rzadkość (jak mają taki areał to najczęściej podzielą go na trzy -cztery części) mniejsze to 20arów przeciętnie to kawałki do koszenia po 50 arów,policzmy teraz dojazdy do tych działeczek,przedzieranie się przez zarośnięte krzakami drogi i ile jesteśmy w stanie zrobić na dzień tych hektarów a minuty uciekają za nim dojedziemy, nie liczmy już awarii jakie się zdarzają czy wymiany oleju itp,chodź złotówka do złotówki i wydatki z całego sezonu się uzbierają a za kombajn przychodzą płacić po 6 miesiącach albo jak zapłaci pietruszka marchewka to wcześniej,jeśli miałbym klienta który rzuci do koszenia minimum 10ha i wzwyż w jednym kawałku do koszenia zawsze się dogadam takich jak najwięcej,niestety ale tym się różni świętokrzyskie i małopolskie - rozdrobnieniem ,dziwię się kolegom z mojego rejonu że myślą inaczej ale to chyba z braku doświadczenia lub braku kombajnu ,historię znają z opowiadania z pod sklepu który co i ile zarobił tyle ze w kieszeni rewelacji za bardzo nie ma ,

#955 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 06:41

Ceny kombajnowania

RoLLand a Ty rozumiesz że nie każdy wymienia ileś tam łożysk, pasków i innych rzeczy dziennie, aha i jeszcze koniecznie przed każdym sezonem wymiana opon jak to napisałeś. Poza tym jak Ty liczysz osobno amortyzacje i zużywanie się części to powodzenia w twoim przypadku to i 1000zł/h będzie mało.

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem amortyzacja zużywanie się części jako jedno. Tam nie ma "i" pomiędzy. Opon nie zmienia się co roku, tylko wymieniłem ze też trzeba je brać pod uwagę. Rolnik1973 a ile Ty Ha wykoisz co roku tym kombajnem??? 60?? Jak będziesz robił po 300 ha rocznie to pogadamy. Wtedy dopiero zobaczysz ile trzeba wsadzić żeby w miarę spokojnie i bez awarii wykosić tyle pola.

#956 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 08:47

Ceny kombajnowania U nas w pobliskim kółku rolniczym biorą za godzinę ZO56 250-270 zł. A w wiosce sąsiad drugiemu sąsiadowi kosi kombajnem claas 106 za 230/ha +paliwo (tankuje biorący usługę)

#957 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 27 lipiec 2012 - 10:48

Ceny kombajnowania @bobytempelton zapomniałeś już jak miałeś 18 lat?? wtedy gówno wiedziałeś ile co kosztuje i w ogóle?? Bo pisząc tak masz siebie na mysli z przed kilku lat ;)

Nie każdy 18-sto latek nie ma pojecia co ile kosztuje i jak to naprawić. Twierdząc, że "ALE CO O TYM MOGĄ WIEDZIEĆ NASTOLATKOWIE :lol: :lol: :lol: " ośmieszyłeś się ;)
A wracając do tematu to w moich okolicach za koszenie Z056 śpiewają 420zł/h bez sieczkarni a 450zł/h z sieczkarnia.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#958 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 13:33

Ceny kombajnowania @hondamtx i @marcinnh czyli zwykłe gówniarze bez pojęcia, do pięt mi nie dorastacie i nie macie pojęcia o życiu, nie umiecie nawet policzyć i ocenić trudu własnej pracy, bo nie dorośliście do tego, nie mam pojęcia jak utrzymacie własne rodziny i nie obchodzi mnie to, bo z tego co widzę nie powinniście ich nawet zakładać niezdary...

PO RAZ OSTATNI PISZE BY OSOBY NIE POSIADAJĄCE KOMBAJNÓW, ORAZ KILKUNASTOLETNI GÓWNIARZE NIE WIEDZĄCY O REALIACH PRACY KOMBAJNEM NIE PISALI W TYM TEMACIE!!!!!

@camry i @rolland napisali co i jak rzeczowo, takich ludzi się aż miło czyta, choć piszą o negatywnych stronach tej pracy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#959 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 15:43

Ceny kombajnowania zwykłe gówniarze bez pojęcia, do pięt mi nie dorastacie i nie macie pojęcia o życiu, nie umiecie nawet policzyć i ocenić trudu własnej pracy, bo nie dorośliście do tego, nie mam pojęcia jak utrzymacie własne rodziny i nie obchodzi mnie to, bo z tego co widzę nie powinniście ich nawet zakładać niezdary...

PO RAZ OSTATNI PISZE BY OSOBY NIE POSIADAJĄCE KOMBAJNÓW, ORAZ KILKUNASTOLETNI GÓWNIARZE NIE WIEDZĄCY O REALIACH PRACY KOMBAJNEM NIE PISALI W TYM TEMACIE!!!!!

No no ale sie zagalopowałeś moderator oczywiscie nie da ci po karczychu ale chociaż ojciec powinien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 16:36

Ceny kombajnowania U nas (pogranicze śląskiego i łódzkiego) ZO56 300zł/godz z rozdrabniaczem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv