Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
DANIEL    1

Dyskusja o aktualnych cenach kombajnowania w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach kombajnowania w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....ajnowania-2013/

Ile płacicie lub ile bierzecie za 1 godz kombajnowania zwykłym Bizonem z sieczkarnią i bez?

słyszałem że za sieczkarnie biorą 50 zł czy to możliwe?

Edytowano przez agrofoto

Wiadomość z agroFakt.pl

grosik_    4

ciecie rekordem 280/h z sieczkarnia 250/h bez sieczkarni z mniej nie opłaca sie wogóle wyjerzdzać ciąc do ludzi a oni powiedza ci ze jeszcze za drogo tylko weż na poczatku go uruchom oleje smary filtry itp itd to juz w sumie 10tys.

yacenty    557

znam goscia co kosi rzepak bizonem z sieczkarnia i stolem z jedna kosa za 200zl :)

kserkses    2

chyba go strasznie podnieca ta robota , uważam że sieczkarnia i stół to 250 będzie mało , chyba ze 4 lata temu tyle brałem i też nie było dużo .

pawel24    1

wczoraj kombajnowaliśmy bizonem Z056. Cena 220 zł na godzinę bez sieczkarni. Kombajn ten w ciągu godziny skosi 1 ha.Myślę że ta cena jest całkiem ok :D

dcnt    9

jak na obecne ceny paliwa i czesci to nawet juz niska, sam bede tyle bral ale to jest niemalze praca po kosztach ....

kserkses    2
za rzepak zapłace  230 /h.kombajn Class Dominator 218 mega

Że się dopytam za hektar czy za godzinę ( samo " /h " oznacza godzinę ), bo jeśli za godzinę to jak darmo , chyba że operator do niczego

wojtii    5

poprawka 240 /ha.

żle sie wyraziłem,oczywiscie cena jest za hektar

za tydzien przyjedzie kosić owies i jęczmień,za taką samą stawke

bob32    0

ja biore 200 zł za hektar, kombajn Fortschritt 512 bez sieczkarni, a dlatego tylko tyle, bo u nas za duża konkurencja, ale jak narazie to mam najwięcej klientów.

Sniker    0

Bizon Bs z-110 270 za hektar bez sieczkarni 350 z sieczkarnią (stół do rzepaku gratis)

KOMBAJNista    0

Ja w tym roku brałem 170zł za godzine a sasiad Zo56 180 zł oczywiscie ceny bez sieczkarni. Potrafiłem w tym czasie skosic dobry hetar owsa lub mieszanki badz słabego zyta

Sniker    0

@ Józek

Czy drogo to nie wiem Kazdy narzeka przed a po wymłuceniu sie zachwyca i zaklepuje na nastepny rok. Wszystko zależy od pola i od gospodarza Mamy jednego klijeta (rzepak przenica i jeczmien) w sumie jakies 60-70 hektarów w sezonie który jak raz spróbował to teraz nas ciaga 40 km i jak u niego zaczynamy to kombajnu nie wypuszcza az skonczymy Wczesniej najmował 3-4 supry a teraz ich przegonił bo szybciej dokładniej i taniej go wychodzi Bs Rzepak to juz inna historia bo w okolicy nikt inny nie ma stołu itak duzego kombajnu wiec własciciel jest monopolistą:D

Za supra w okolicy wołaja 180-210 rekorda 210-250

Turbina    9

Ja bjore Dominatorem 85 za 1h 200+20zł sieczkarnia.a co do koszenia rzepaku,sąsiaduje polem ze spułkom ktura ma 200ha rzepaku i młuciła go zawsze Bizonami,a teraz mają DF TopLainera i BS-a.Kosząc dwoma bizonami i tymi dwoma wjększymi natym samym polu wyszło im że bizony na 1 ha pola potrają zgóbić 500kg ziarna w stosunku do DF-a i BS-a.

Sniker    0

To spora róznica Nie myslałem ze moze byc az taka

Jak narazie najbardziej upierdliwa awaria jaka sie przytrafiła w BS ( w tym roku 5 razy) to naped kosy bocznej Tam jest taki silnik elektryczny i przekładnia a w niej wałeczek ze slimakiem na 2 malutkich  łozyskach Niech szlak trafi tego goscia co to wymyslił Ile ja sie w tym roku nabluzgałem tego wałeczka i te łozyska!!! Łozysko kosztuje raptem 5 zł a było tak ze jednego dnia 2 razy sie rozwaliło!!! Zeby tylko łozysko to by problemu nie było ale za kazdym razem uszkadzało jeszcze ten wałek Dostawał drgan i sie obrabiał i badz tu madry zjedz do drogi wymatuj naped kosy rozbierz go i wracaj 40 km do znajomego majstra zeby to zrobił!!! Pech chciał ze 3 czy 4 razy było to u jednego rolnika który mieszka kawałek drogi od własciciela i kombajn tam zostaje na noc. Wiec potem zmadrzelismy i jezdzilismy swoim samochodem i tylko czekalismy az sie rozwali prosto do samochodu i do majstra 3-4 godz przestoju i dalej ciąć Ostatecznie 10 ha było wymłuconych bez kosy bocznej

Na przyszły rok prawdopodobnie całosc pujdzie na złom a naped sie przerobi na silnik hydrauliczny. Własciciel ponad godzine dzwonił po składnicach jakie tylko znalazł i do fabryki zeby kupic na wymiane i uwaga ten głupi silnik elektryczny kosztuje prawie 1600 złotych (tylko na zamówienie) a przekładni nie mozna juz dostac.

A ile to nerwów czlowieka kosztuje to juz lepiej nie mówic!!!

osmy888    0

Hejka;)

Ja jestem z Dębna koło Leżajska ;d;d BROWAR LEŻAJSK !! mam Fortschritta E-512 z sieczkarniąi w tym roku brałem 220 bez sieczkarni z z sieczkarnią 250. :huh:

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.