DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

DANIEL    1

Dyskusja o aktualnych cenach kombajnowania w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach kombajnowania w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....ajnowania-2013/

 

 

Ile płacicie lub ile bierzecie za 1 godz kombajnowania zwykłym Bizonem z sieczkarnią i bez?

słyszałem że za sieczkarnie biorą 50 zł czy to możliwe?

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

za jeczmien placilem 230, troche bylo z troche bylo bez:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

ciecie rekordem 280/h z sieczkarnia 250/h bez sieczkarni z mniej nie opłaca sie wogóle wyjerzdzać ciąc do ludzi a oni powiedza ci ze jeszcze za drogo tylko weż na poczatku go uruchom oleje smary filtry itp itd to juz w sumie 10tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

znam goscia co kosi rzepak bizonem z sieczkarnia i stolem z jedna kosa za 200zl :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

chyba go strasznie podnieca ta robota , uważam że sieczkarnia i stół to 250 będzie mało , chyba ze 4 lata temu tyle brałem i też nie było dużo .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

wczoraj kombajnowaliśmy bizonem Z056. Cena 220 zł na godzinę bez sieczkarni. Kombajn ten w ciągu godziny skosi 1 ha.Myślę że ta cena jest całkiem ok :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

jak na obecne ceny paliwa i czesci to nawet juz niska, sam bede tyle bral ale to jest niemalze praca po kosztach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
za rzepak zapłace  230 /h.kombajn Class Dominator 218 mega

Że się dopytam za hektar czy za godzinę ( samo " /h " oznacza godzinę ), bo jeśli za godzinę to jak darmo , chyba że operator do niczego


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

poprawka 240 /ha.

żle sie wyraziłem,oczywiscie cena jest za hektar

za tydzien przyjedzie kosić owies i jęczmień,za taką samą stawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

U nas we wsi kombajnem z-056 210 na godzinę.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob32    0

ja biore 200 zł za hektar, kombajn Fortschritt 512 bez sieczkarni, a dlatego tylko tyle, bo u nas za duża konkurencja, ale jak narazie to mam najwięcej klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

Bizon Bs z-110 270 za hektar bez sieczkarni 350 z sieczkarnią (stół do rzepaku gratis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

Ja w tym roku brałem 170zł za godzine a sasiad Zo56 180 zł oczywiscie ceny bez sieczkarni. Potrafiłem w tym czasie skosic dobry hetar owsa lub mieszanki badz słabego zyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

@ Józek

Czy drogo to nie wiem Kazdy narzeka przed a po wymłuceniu sie zachwyca i zaklepuje na nastepny rok. Wszystko zależy od pola i od gospodarza Mamy jednego klijeta (rzepak przenica i jeczmien) w sumie jakies 60-70 hektarów w sezonie który jak raz spróbował to teraz nas ciaga 40 km i jak u niego zaczynamy to kombajnu nie wypuszcza az skonczymy Wczesniej najmował 3-4 supry a teraz ich przegonił bo szybciej dokładniej i taniej go wychodzi Bs Rzepak to juz inna historia bo w okolicy nikt inny nie ma stołu itak duzego kombajnu wiec własciciel jest monopolistą:D

Za supra w okolicy wołaja 180-210 rekorda 210-250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja bjore Dominatorem 85 za 1h 200+20zł sieczkarnia.a co do koszenia rzepaku,sąsiaduje polem ze spułkom ktura ma 200ha rzepaku i młuciła go zawsze Bizonami,a teraz mają DF TopLainera i BS-a.Kosząc dwoma bizonami i tymi dwoma wjększymi natym samym polu wyszło im że bizony na 1 ha pola potrają zgóbić 500kg ziarna w stosunku do DF-a i BS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

To spora róznica Nie myslałem ze moze byc az taka

Jak narazie najbardziej upierdliwa awaria jaka sie przytrafiła w BS ( w tym roku 5 razy) to naped kosy bocznej Tam jest taki silnik elektryczny i przekładnia a w niej wałeczek ze slimakiem na 2 malutkich  łozyskach Niech szlak trafi tego goscia co to wymyslił Ile ja sie w tym roku nabluzgałem tego wałeczka i te łozyska!!! Łozysko kosztuje raptem 5 zł a było tak ze jednego dnia 2 razy sie rozwaliło!!! Zeby tylko łozysko to by problemu nie było ale za kazdym razem uszkadzało jeszcze ten wałek Dostawał drgan i sie obrabiał i badz tu madry zjedz do drogi wymatuj naped kosy rozbierz go i wracaj 40 km do znajomego majstra zeby to zrobił!!! Pech chciał ze 3 czy 4 razy było to u jednego rolnika który mieszka kawałek drogi od własciciela i kombajn tam zostaje na noc. Wiec potem zmadrzelismy i jezdzilismy swoim samochodem i tylko czekalismy az sie rozwali prosto do samochodu i do majstra 3-4 godz przestoju i dalej ciąć Ostatecznie 10 ha było wymłuconych bez kosy bocznej

Na przyszły rok prawdopodobnie całosc pujdzie na złom a naped sie przerobi na silnik hydrauliczny. Własciciel ponad godzine dzwonił po składnicach jakie tylko znalazł i do fabryki zeby kupic na wymiane i uwaga ten głupi silnik elektryczny kosztuje prawie 1600 złotych (tylko na zamówienie) a przekładni nie mozna juz dostac.

A ile to nerwów czlowieka kosztuje to juz lepiej nie mówic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

Hejka;)

 

Ja jestem z Dębna koło Leżajska ;d;d BROWAR LEŻAJSK !! mam Fortschritta E-512 z sieczkarniąi w tym roku brałem 220 bez sieczkarni z z sieczkarnią 250. :huh:


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj